DOLAR 33,0989 0.21%
EURO 36,2282 0.48%
ALTIN 2.638,020,64
BITCOIN 21564012.94737%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİYE KALAN SÜRE

Cumhuriyetin 100.Yılında Sivas’tan Ankara’ya Uluslararası Bisiklet Turu Basın Lansmanı Yapıldı-25 Temmuz 2023
  • Haberuc
  • Spor
  • Cumhuriyetin 100.Yılında Sivas’tan Ankara’ya Uluslararası Bisiklet Turu Basın Lansmanı Yapıldı-25 Temmuz 2023

Cumhuriyetin 100.Yılında Sivas’tan Ankara’ya Uluslararası Bisiklet Turu Basın Lansmanı Yapıldı-25 Temmuz 2023

ABONE OL
26 Temmuz 2023 18:12
Cumhuriyetin 100.Yılında Sivas’tan Ankara’ya Uluslararası Bisiklet Turu Basın Lansmanı Yapıldı-25 Temmuz 2023
0

BEĞENDİM

ABONE OL

-5 Ağustos tarihleri ortasında 5 Gün, 5 Etap, 16 Kadro, 100 Bisikletçi Sivas’tan Ankara’ya Cumhuriyet yolunda, tarihin izinde 784 km pedal çevirecek. 

Pedallar, Cumhuriyet’in 100. Yılı onuruna dönecek.

Cumhuriyetin kuruluş adımlarının atıldığı Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi önünden 1 Ağustos, salı günü saat 09.00’da start alacak 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi; Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden Ankara’da Cumhuriyet’in kurulduğu Birinci Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önünde 5 Ağustos, cumartesi günü son bulacak.

Cumhuriyet’in kurulduğu 1923’te faaliyetlere başlayan Türkiye Bisiklet Federasyonu, Cumhuriyetin 100. Yılında manalı bir bisiklet tipi projesine imza atıyor. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Tipi üzere başarılı tertipleri hayata geçiren Türkiye Bisiklet Federasyonu, Cumhuriyetin 100. Yılı onuruna; Milletlerarası Bisiklet Birliği (UCI) Avrupa Cinsleri 2023 takviminde Seçkin Erkekler 2.2 kategorisinde Sivas’tan Ankara’ya milletlerarası 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi düzenliyor.

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi Basın Lansmanı, Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi Kongre Salonu’nda Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Belediye Lideri Hilmi Alım ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu’nun konut sahipliğinde, As Lider Bahattin Akyön, Genel Sekreter Mehmet Sedat Fırat, Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Erdoğan Tunç ve Vilayet protokolü ile medya mensuplarının ağır ilgisi ile yapıldı. Yarışın Genel Yöneticisi Şevket Şimşek ve Yarış Yöneticisi İsmail Aksoy’un ekipler, yıldız atletler ve etaplarla ilgili bilgiler verildiği toplantıda 100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Çeşidi kupası ve önder formaları da tanıtıldı. 100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nda Sarı Forma: Yarış Başkanı, Kırmızı Forma: En Âlâ Yokuşcu, Yeşil Forma: En Sprinter ve Beyaz Forma: En Genç Atlet olarak şiddetli etaplarda sahiplerine kavuşacak. 100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi, TRT Spor tarafından günlük özetler formunda yayınlanacak.

100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Çeşidi, Cumhuriyetimizin kuruluş adımlarının atıldığı Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi önünden 1 Ağustos, salı günü sabah 09.00’da start alacak.

UCI Kıta Grupları, Ulusal Kadrolar ve Kulüp Kadrolarının katılacağı 100. Yıl Bisiklet Turu’nda; 16 gruptan 100 bisikletçi, 5 Gün, 5 Etap boyunca Sivas’tan Ankara’ya Cumhuriyetin yolunda tarihin izinde 784 km pedal çevirecek. Türkiye Bisiklet Federasyonu tertibi ile düzenlenen 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Çeşidi; Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı’nın himayelerinde, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Vilayet Valilikleri, Belediyeleri, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Kamu Kurum Kuruluşlarının ve Shimano’nun takviyeleriyle Cumhuriyetin kuruluş adımlarının atıldığı Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi önünden 1 Ağustos, salı günü saat 09.00’da start alacak. 100. Yıl Bisiklet Çeşidi; Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı üzerinden 5 Ağustos, cumartesi günü Ankara’da Cumhuriyet’in kurulduğu I. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin önünde son bulacak.

Büyük Lider Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde gerçekleştirilen Sivas Kongresi’ne konut sahipliği yapan, ulusal bağımsızlık fikrinin benimsendiği, ulusal kurtuluş gayretine ışık tutan kararların alındığı ve 108 gün Ulusal Mücadele’nin merkezi olan Sivas Atatürk ve Kongre Müzesi’nden 1 Ağustos’ta start alacak.

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’nun Etap Programı şöyle olacak:

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Çeşidi Etapları:

1.Etap: 1 Ağustos Sivas-Amasya 208,8 km

2.Etap: 2 Ağustos Amasya-Havza 89,4 km

3.Etap: 3 Ağustos Havza-Samsun 135,2 km

4.Etap: 4 Ağustos Samsun-Çorum 176,1 km

5.Etap: 5 Ağustos Çankırı- Ankara 175,4 km

Sivas Valisi Dr. Yılmaz Şimşek 100.Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi Basın Lansmanı’nda yaptığı konuşmada: “Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Sivas vilayetimizde bu türlü büyük ve manalı tertip bizleri keyifli etmiştir. Sivas hoş günleri YHT ile daha ileri götürecektir” dedi.

Türkiye Bisiklet Federasyonu Emin Müftüoğlu: “Uluslararası 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi Cumhuriyetimizin 100.yılı onuruna Türk milletinin yüreğindeki vatan aşkını simgeleyen bir yolculuk” 

Türkiye Bisiklet Federasyonu Lideri Emin Müftüoğlu, 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi Basın Lansmanı’nda yaptığı konuşmada; “Uluslararası 100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Tipi Cumhuriyetimizin 100.Yılı onuruna Türk milletinin yüreğindeki vatan aşkını simgeleyen bir seyahat. Cumhuriyetimizin birinci adımlarının atıldığı kentlerimizden biri olan Sivas’tan 1 Ağustos’ta başlayacak olan bu harika seyahat, 784 km boyunca Cumhuriyet yolunda; Amasya’dan Havza’ya ulusal uğraşın simgesi Samsun’dan tarihi Kent Çorum’a Çankırı’dan Cumhuriyetimizin kalbi Ankara’ya kadar sürecek. 5 gün boyunca 5 etapta 16 güçlü grup ve yürek dolusu 100 bisikletçi, Türkiye’nin dört bir yanından ve çeşitli ülkelerden gelen sportmenler, birlik ve beraberlik içinde bir ortada tarihin ve Cumhuriyetin izinde pedal çevirecek, Türk bayrağının gölgesinde tüm dünyaya birlik ve kardeşlik bildirisi verecek. I. Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde bu çabayı sonlandıracak, Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk ile birlikte kurtuluş çabasında vatanın bağımsızlığı için canını hiçe saymış tüm Şehit ve Gazilerimizi sevgi ve hürmet ile anacağız. Bu uğraş, yüreğinde Vatan sevgisi taşıyan Türk evlatlarının adanmışlığının bir yansıması olacak. Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük çabasını yansıtan bu destansı serüvene 1923 yılında kurulmuş olan ve bu yıl 100.Yılımızı kutladığımız Türkiye Bisiklet Federasyonu olarak mesken sahipliği yapacak olmanın gururunu yaşıyoruz. Birçok 100 yıllarımıza. Bu tarihi yarışa konut sahipliği yapan Sivas, Amasya, Havza, Samsun, Çorum, Çankırı, Ankara vilayetlerimize, Valilerimize, Belediye Liderlerimize, Sayın Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanımıza ve dayanak veren tüm kurumlara, kadrolarımıza ve tertibimizde emeği olan tüm grubumuza çok teşekkür ediyoruz. “dedi.

Sivas Belediye Lideri Hilmi Alım: “Çok manalı bir tertibe konut sahipliği yapmanın memnunluğunu yaşıyoruz. Sivas her vakit bu tertiplere konut sahipliği yapacak, federasyon liderimiz Emin Müftüoğlu’na ve grubuna çok teşekkür ederim.” Dedi.

100. Yıl Cumhuriyet Bisiklet Turu’na 6 ülkeden 16 ekip katılacak. Ekiplerden 9’u UCI kıta grubu, 2’si Ulusal Grup, 5’i Bölgesel Kadrolardan oluşacak.

1-5 Ağustos tarihleri ortasında 100 Pedal, Sivas’tan Ankara’ya Cumhuriyetimizin 100. Yılı onuruna dönecek.

100. Yıl Bisiklet Çeşidi Grup Listesi:

UCI Kıta Ekipleri:

1. Spor Toto Cycling Team (Türkiye)

2. Konya Büyükşehir Belediye Spor (Türkiye)

3. Beykoz Belediyespor (Türkiye)

4. Iraq Cycling Project (Irak)

5. DFT CCN Mesh Shahr (Irak)

6. MES Sungun Azad (Irak)

7. Suez Canal Discovery (Mısır)

8. Vino Sko Team (Kazakistan)

9. Almaty Astana Motors (Kazakistan)

Milli Gruplar:

10. Uzbekistan National Team (Özbekistan)

11. Iraq National Team (Irak)

Kulüp Grupları:

12. Arvich Shargh Mazandaran (Irak)

13. Karya Bisiklet Kadrosu (Türkiye)

14. Velo Bursa Bisiklet Grubu (Türkiye)

15. Ankuva Bisiklet Grubu (Türkiye)

16. CT Vassil Levski (Bulgaristan)

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.