DOLAR 33,0895 0.17%
EURO 36,2337 0.44%
ALTIN 2.609,33-0,46
BITCOIN 2125300-0.2913%
İstanbul
34°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Daha Kapsayıcı Bir Gelecek İçin Üretken Yapay Zeka’dan Faydalanmak
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • Daha Kapsayıcı Bir Gelecek İçin Üretken Yapay Zeka’dan Faydalanmak

Daha Kapsayıcı Bir Gelecek İçin Üretken Yapay Zeka’dan Faydalanmak

ABONE OL
8 Mart 2024 14:12
Daha Kapsayıcı Bir Gelecek İçin Üretken Yapay Zeka’dan Faydalanmak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Amazon Web Services Kapsayıcılık, Çeşitlilik ve Eşitlik (ID&E) Elçileri Önderi ve MENAT Bölgesi Hukuk Departman Lideri Yasmine Afifi, Amazon Web Services’ın (AWS) tüm bölümlerde inovasyon ve kapsayıcılık sağlamak maksadıyla üretken yapay zekanın (GenAI) dönüştürücü gücüne bağlı hareket ettiğini açıkladı. Teknoloji eşsiz bir süratle gelişmeye devam ederken, üretken yapay zekanın güçlü araç ve platformlara erişimi demokratikleştirme potansiyeli artık her zamankinden daha kritik bir hale geldi. Startup’lardan büyük kuruluşlara kadar her ölçekten tertibin inovasyon yapmasını, ölçeklenmesini ve müşterilerine manalı tahliller sunmasını sağlamaya yönelik çalışmalarımızın merkezinde de bu teknoloji yer alıyor. 

Üretken yapay zekanın sorun çözmeye ve yaratıcılığa olan yaklaşımımızı yine şekillendirmesiyle içerik oluşturma, süreçleri otomatikleştirme ve karar verme süreçlerini güzelleştirme üzere faaliyetlerin yeni yollarını sunuyoruz. AWS, bu maharetlerin erişilebilir olmasında epey kıymetli bir role sahip ve bu sayede MENA Bölgesi ve Türkiye’deki işletmelerin küresel düzeyde rekabetçi olmasını destekleyecek formda herkes için fırsat eşitliği sağlıyor. Ölçeklenebilir, inançlı ve uygun maliyetli bulut hizmetleri sunmaya odaklanmamız ile müşterilerimize büyük ön ödemeler yapmadan üretken yapay zekanın sunduğu imkanları deneyimleme fırsatını sunuyoruz. 

Misyonumuzun merkezinde kapsayıcılık prensibi yer alıyor. Lokasyondan, iş büyüklüğünden yahut daldan bağımsız olarak, teknolojinin sunduğu fırsatların herkes için erişilebilir olmasını sağlamak AWS için kritik ehemmiyet taşıyor. Üretken yapay zeka araçlarına erişim de inovasyon için yeni alanlara ve teknoloji alanında çeşitli bakış açılarına yer açıyor. Bu da küresel topluluğumuzun gereksinimlerini yansıtacak tahliller üretebilmemiz için hayli kıymetli. 

Bu doğrultuda küresel bir program olan AWS re/Start programını da 27 Haziran 2022 itibariyle Türkiye’de de hayata geçirdik. Türkiye’de İdare Academy iş birliği ile verilen birinci devir AWS re/Start iş gücü geliştirme eğitimleri yalnızca bayanlara yönelik düzenlendi. Program işsiz yahut vasıflarına uygun işi bulamayan bireylerin bulut bilişim hünerleri geliştirmelerine ve lokal patronlarla temas kurarak iş fırsatlarına erişmelerine yardımcı olmak emeliyle tasarlandı. Birinci mezunları 19 bayan olmak üzere ikinci devirle birlikte bugüne kadar toplam 51 mezun veren program ile iştirakçilere teknolojik eğitimin yanı sıra istihdam tarafında da özgeçmiş hazırlama, mülakat teknikleri, işe müracaat, iş hayatına ahenk hünerleri ve işe alım üzere hususlarda da takviye ve eğitim sağlanıyor.

Bu yıl da Bayanlar Günü’nde AWS’in çeşitliliği ve kapsayıcılığı her alanda geliştirmeye yönelik kararlılığının bir modülü olan bu teşebbüslere vurgu yapmak istiyoruz. Bu yılın teması olan, “Kadınlara Yatırım Yapın, Gelişimi Hızlandırın” da misyonumuzla epeyce uyumlu. Amazon Academy ile AWS re/Start üzere programlara yatırım yaparak bayanların teknoloji alanındaki gelişimini desteklemekle kalmayıp, inovasyon ve kapsayıcılığın sürat kazanmasında da yardımcı oluyoruz. Cinsiyet eşitliliğine odaklanarak ve bayanların teknoloji alanında gelişimine yatırım yaparak bölümün daha adil ve dinamik olmasına katkıda bulunuyoruz. 

Geleceğe baktığımızda AWS olarak üretken yapay zekanın ekonomik büyümeyi teşvik etme, kamu hizmetlerini güzelleştirme ve Türkiye ve MENA bölgesindeki toplumsal problemleri çözme konusundaki rolü için heyecanlıyız. Herkes için daha kapsayıcı, inovatif bir gelecek sağlama yolunda üretken yapay zekanın sonsuz fırsatlarını ortaya çıkarmak için müşterilerimiz ve iş ortaklarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.