DOLAR 33,0480 0.15%
EURO 36,1032 0.19%
ALTIN 2.622,552,07
BITCOIN 21502112.55582%
İstanbul
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

En İyi Halinize Ulaşmanız İçin Gece Gündüz Çalışır
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • En İyi Halinize Ulaşmanız İçin Gece Gündüz Çalışır

En İyi Halinize Ulaşmanız İçin Gece Gündüz Çalışır

ABONE OL
27 Temmuz 2023 00:48
En İyi Halinize Ulaşmanız İçin Gece Gündüz Çalışır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeni Galaxy Watch6 Serisi, daha şuurlu ve sağlıklı olmak için şahsileştirilmiş sıhhat rehberliği, maksada yönelik tasarım yükseltmeleri ve gelişmiş bir taşınabilir tecrübe sunuyor.

Samsung Electronics, bugün, kullanıcıların her gün  ve her gece daha sağlıklı alışkanlıklar geliştirmelerine yardımcı olmak maksadıyla tasarlanan yeni Galaxy Watch6 ve Galaxy Watch6 Classic’i piyasaya sürdüğünü açıkladı. Galaxy Watch6 Serisi; daha ince bir çerçeve, daha büyük ve daha canlı bir ekran ve daha etkileşimli bir kullanıcı arayüzü ile rafine ve şık bir dizaynda bütünsel sıhhat tekliflerini ve güçlü performansı bir ortaya getiriyor. Her iki model de kullanıcıların maksatlarına ulaşmaları için onlara güç veren çok taraflı saat kadranlarının yanı sıra yeni kayış seçenekleriyle sunuluyor. 

Samsung Electronics Taşınabilir Dünya Lideri ve CEO’su TM Roh, “Yeni Galaxy Watch6 ve Galaxy Watch6 Classic ile, gelişmiş sıhhat izleme araçlarını demokratikleştirme taahhüdümüzü yerine getiriyor ve artık direkt bilekten daha kolay erişim sunuyoruz. Samsung, kullanıcıların her gün ve her gece daha güzel sıhhat ve zindelik anlayışı kazanmalarına ve harekete geçmelerine yardımcı olmak için, uyku ve fitness koçluğundan beslenme bilgilerine kadar yeni ve kullanışlı yollar sunuyor” diye belirtiyor.

 

Uykudan başlayarak daha sağlıklı olmanız için şahsileştirilmiş rehberlik

Galaxy Watch6 Serisi, şahsileştirilmiş ve uygulanabilir ipuçları, tavsiyeler ve teşvikler sunarak günün her saati olumlu değişikliklere yol açabilecek manalı bilgiler sağlıyor. Daha sağlıklı bir vücudun birinci şartının daha güzel uyku olduğunu kabul eden Samsung, uykunun üç temel ögesine odaklanarak kullanıcıların günlerini optimize ettikleri üzere gecelerini de optimize etmelerine yardımcı oluyor. Şahsî uyku tertiplerini anlamalarına, daha uygun alışkanlıklar geliştirmelerine ve uyku dostu bir ortam oluşturmalarına imkan tanıyor.

En gelişmiş uyku ve sağlıklı ömür özelliklerini temel alan Galaxy Watch6 Serisi, kullanıcıların her gece aldıkları uykunun kalitesini anlamalarına yardımcı olmak için artık Uyku Puanı Faktörleri’nin (toplam uyku müddeti, uyku döngüsü, uyanık kalma müddeti, ayrıyeten fizikî ve zihinsel iyileşme) derinlemesine tahlilini sunuyor. Ulusal Uyku Vakfı ile birlikte geliştirilen daha şahsileştirilmiş Uyku Mesajları da kullanıcılara her sabah uyku sıhhatleri hakkında detaylı geri bildirim veriyor. Ayrıyeten Galaxy Watch6, kullanıcının uyku ve uyanıklık müddetlerinin ne kadar dengeli olduğunu gösteren Uyku Tutarlılığı ve uyku çeşidini temsil eden belirlenmiş bir Uyku Hayvanı Sembolü sunuyor.

Geliştirilmiş Uyku Koçluğu kullanıcıların hem bileklerinden hem de eşleştirilmiş akıllı telefonlarından erişebilecekleri özel talimatlar, ipuçları ve hatırlatıcılarla uyku içgörülerini aksiyona geçirmelerini mümkün hale getiriyor. Kullanıcılar yatma saati geldiğinde, Galaxy Watch6 ile bağlı elektronik konut aygıtlarının ayarlarını otomatik olarak değiştirebiliyor ve hem saatte hem telefonda Uyku Modunu açarak bildirimleri sessize alabiliyor, ekranları karartabiliyor, hatta saatteki görünmez LED kızılötesi sensörü aktifleştirip dikkat dağıtıcı ek ışık olmaksızın kıymetli sıhhat bilgilerini alabiliyorlar. Yani Galaxy Watch6, kusursuz uyku ortamını ayarlamaya yardımcı oluyor.

Fitness özellikleri de, kullanıcıların sağlıklı hayat seyahatleri boyunca motive olmalarını sağlamak için daha ferdî hale geliyor. İskelet kası, bazal metabolizma suratı, bedendeki su ve beden yağ yüzdesi üzere temel fizikî ölçümlere sahip Beden Kompozisyonu, kullanıcının bedeninin ve kondisyonunun eksiksiz bir görünümünü sunuyor ve gayeler belirlemek, ilerlemeyi izlemek için ve şahsileştirilmiş kondisyon ipuçlarının yanı sıra, Whisk yapılan yeni iştirak sayesinde beslenme ipuçları yoluyla rehberlik etmek için özel bir yaklaşım sunuyor.

Yeni Şahsileştirilmiş Kalp Atış Suratı özelliği, ferdi fizikî yetenekleri tahlil ediyor ve kullanıcıların yağ yakmaktan yüksek yoğunluklu idmana kadar yeteneklerine nazaran kendi maksatlarını belirlemelerine yardımcı olmak için beş optimum koşu yoğunluğu düzeyi tanımlıyor. Mevcut 100’den fazla idman takibine ek olarak, yeni eklenen Koşu Takibi özelliği kullanıcının bir parkurdaki koşularını kaydederken, Şahsileştirilmiş İdman ise kullanıcıların şahsileştirilmiş antrenman rutinlerini oluşturmalarına ve takip etmelerine imkan tanıyor.

Mevcut kan basıncı ve elektrokardiyogram izlemeye eklenen yeni Sistemsiz Kalp Ritmi Bildirimi özelliği, uykudayken bile art planda Atriyal fibrilasyon (AFib) düşündüren kalp ritimlerini denetim ederek kullanıcıların kalp sıhhatlerini daha kapsamlı bir halde anlamalarına yardımcı oluyor. Galaxy Watch6 ayrıyeten kullanıcıların gece boyunca cilt sıcaklığını takip ederek regl döngüsü takibi de dahil olmak üzere bedelli bilgiler vermesini sağlayabiliyor.  Düşme Tespiti ise ister antrenman sırasında, ister hareketsiz dururken, hatta kullanıcılar yataktan düşerse uyurken dahi düşmeyi ölçebiliyor. Saatiniz düşmeyi algılar algılamaz, otomatik olarak bir acil servis numarasını yahut evvelden seçilmiş şahısları uyarabiliyor.

 

Bütünüyle size uygun rafine tasarım,

Giyilebilir aygıt tecrübesini bir üst düzeye taşıyan Galaxy Watch6 Serisi, daha yeterli görüntüleme, daha fazla güç ve daha fazla özelleştirilebilir ve rahat seçenekler sunan yepisyeni dizaynlar sunuyor. 

%20 daha büyük ekranda, okumak ve yazmak daha kolay. Ayrıyeten konforlu boyutuyla ekranda daha fazla metin görüntülenebiliyor ve daha büyük bir klavye bulunuyor. Daha canlı ve daha yüksek çözünürlüklü ekran; 2,000 nit’le parlaklığın doruğuna çıkıyor ve Her Vakit Açık Ekran parlaklık ayarı özelliğiyle birlikte kullanıcıların parlak güneş ışığı altında bile daha fazlasını görebilmesine ve yapabilmesine müsaade veriyor. Geliştirilmiş işlemci ve bellekten güç alan Galaxy Watch6, daha akıcı ve daha süratli etkileşimler sunuyor.

Galaxy Watch6 ve Watch6 Classic, sırasıyla %30 daha ince bir çerçeve ve %15 daha ince bir döner çerçeveyle birlikte geliyor ve saatin simgesi olan yuvarlak kasanın hoşluğunu pekiştiriyor. Geniş ekrandan en uygun halde yararlanan yeni şık, etkileşimli ve bilgilendirici saat kadranlarına sahip Galaxy Watch6 Serisi’ndeki yeni kayışlar kullanıcıların saat kayışlarını kolaylıkla değiştirmesine ve eşleştirmesine imkan tanıyor. Kullanıcılar 704’ün üzerinde eşsiz kombinasyonla Samsung.com üzerinden harika saatlerini tasarlayabiliyor.  Mesela  yeni hafif Kumaş Kayış ve Uyku Koçluğu saat kadranı, uyku bilgilerini rahat bir formda edinmenize yardımcı olmak için harika bir biçimde eşleşiyor.  

Galaxy Watch6 Serisi, daha büyük ve daha parlak ekranını destekleyen daha büyük bir pil ve daha az pil tüketimi sunuyor. Yalnızca sekiz dakikalık süratli şarj ile kullanıcılar, ek sekiz saatlik şarjla gece boyunca uykularını takip edebiliyorlar. 

 

Deneyiminizi en üst seviyeye çıkarmaya bileğinizden başlayın

WhatsApp, Galaxy Watch kullanıcılarının telefonlarını çıkarmadan arkadaşları ve aileleriyle irtibatta kalmalarını kolaylaştırıyor. Bu sonbahardan itibaren kullanıcılar, Wear OS’e özel olarak sunulacak Google Takvim ve Gmail’in yeni uygulamalarıyla üretkenliklerini saatlerinden sürdürebilecekler. Ayrıyeten Peloton ve MyFitnessPal güncellemeleriyle fitness ilerlemesini ya da beslenme datalarını daha kolay takip edebilecek ve çok yakında Audible ile ek akış seçeneklerinin keyfini çıkarabilecek.  Ayrıca, Samsung’un Privileged Health yazılım geliştirme kitinin (SDK) bir modülü olan yeni bir Cilt Sıcaklığı API’sinin kullanıma sunulmasıyla, iş ortakları yakında kullanıcılara yesyeni bir olasılıklar dünyası sunmak üzere daha gerçek ölçümler için gelişmiş kızılötesi teknolojisine erişebilecek. Yeni başlatılan Thermo Check uygulaması da, yeni API’den yararlanarak kullanıcıların en sevdikleri yemeğin sıcaklığını ya da yüzmeye başlamadan evvel okyanusun sıcaklığını temassız olarak ölçmelerine imkan tanıyor.

Galaxy Watch6 Serisi, öteki Samsung aygıtlarıyla birlikte kullanıcı tecrübelerini daha da genişletiyor. Yükseltilmiş Kamera Kumandası, modlar ortasında geçiş yapmak ve yakınlaştırmayı değiştirmek için eşleştirilmiş bir Galaxy Z Flip5 kameranın uzaktan denetim edilmesini sağlıyor. Samsung Smart TV veya Galaxy Tab S9, geniş ekranda rehberli bir fitness yahut farkındalık programı ile kullanıcının ilerlemesini gerçek vakitli olarak gösteriyor. Kullanıcılar ayrıyeten, Otomatik Geçiş ile Galaxy Buds2 Pro’nun ilişkisini Samsung aygıtları ortasında otomatik olarak değiştirebiliyor. Telefonlarını yanlış yere koyan kullanıcılar için, Galaxy Watch6 Serisi artık harita dayanağıyla Telefonumu Bul uygulaması sayesinde telefonun pozisyonunu tam olarak belirleyebiliyor. Ve her vakit olduğu üzere, Samsung Knox güvenlik platformu sayesinde saatteki ferdî datalar inançta kalıyor.

 

Bulunurluk

Galaxy Watch6 ve Galaxy Watch6 Classic, 26 Temmuz’dan itibaren muhakkak pazarlarda ön siparişe ve 18 Ağustos’tan itibaren genel satışa sunulacak.

Günlük kullanıma yönelik çağdaş ve minimalist bir dizayna sahip üstün bir aygıt olarak dikkat çeken Galaxy Watch6, Graphite ve Silver   renklerinde 44 mm, Graphite ve Gold renklerinde 40 mm olarak sunuluyor. Kullanıcıların favorisi döner çerçeveye sahip Galaxy Watch6 Classic ise Black ve Silver renklerde 43 mm ve 47 mm olarak bulunuyor.

Dayanıklılık, performans ve tarz arayan bir maceraperestseniz, Galaxy Watch5 Pro hala eşsiz bir seçenek ve artık daha da geliştirilmiş GPS değişim formatı (GPX) özellikleriyle birlikte geliyor. Kullanıcıların önerilen rotaları basitçe aramasını ve bunlara erişmesini sağlayan GPX Belge Veritabanı ile yeni bir rotayı fethederken, artık daha evvel mevcut olan yürüyüş ve bisikletin yanı sıra koşu ve yürüyüşü de destekleyen Rota İdmanından de yararlanabilirsiniz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.