DOLAR 33,0969 0.2%
EURO 36,2279 0.47%
ALTIN 2.613,70-0,29
BITCOIN 2136616-0.74967%
İstanbul
33°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

İlklerin şarj operatörü Eşarj, 1.000 istasyon hedefine ulaştı
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • İlklerin şarj operatörü Eşarj, 1.000 istasyon hedefine ulaştı

İlklerin şarj operatörü Eşarj, 1.000 istasyon hedefine ulaştı

ABONE OL
25 Ocak 2024 15:24
İlklerin şarj operatörü Eşarj, 1.000 istasyon hedefine ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin birinci ve en fazla süratli şarj istasyonuna sahip ve Enerjisa Enerji’nin paylarının tamamına sahip olduğu elektrikli araç şarj istasyonu operatörü Eşarj, İstanbul’da kurduğu son yüksek süratli (DC) istasyon ile 2023 yılı sonuna kadar verdiği 81 vilayette 1.000 istasyon maksadına ulaştı.

Türkiye’nin güç dönüşümüne öncülük eden başkan dağıtım, perakende satış ve müşteri tahlilleri şirketi Enerjisa Enerji’nin iştiraki olan ve Türkiye’de birinci ve en fazla süratli şarj istasyonuna sahip  Eşarj, 2023 yılı sonuna kadar 81 vilayette 1.000 şarj istasyonu kelamını yerine getirdi.

Elektrikli araçlarla kesintisiz seyahat tecrübesini ulaşılabilir hale getirmek için verdiği hizmeti müşteri tecrübesi odağında her geçen gün daha ileriye taşıyan Eşarj, elektrikli araç parkının ağır olduğu Aqua Florya’da yüksek süratli (DC) şarj istasyonu kurarak, 1.000’inci istayonuna ulaşmış oldu.

Türkiye’nin artan şarj istasyonu muhtaçlığına 1.000 adet istasyon ile cevap veriyor

2008 yılında kurulan birinci elektrikli araçlar şarj istasyonu oyuncusu olarak Eşarj, Türkiye’nin tamamında 700’den fazlası yüksek süratli (DC) olmak üzere toplam 1.000 istasyona ulaşmış durumda. Bu istasyonlarıyla 1800’e yakın soket ve 80 MW’ın üzerinde konseyi güce sahip olan Eşarj, küresel markaların elektrikli araç modelleri ile Türkiye’nin birinci yerli arabası TOGG’un satışlarının artması ile birlikte artan şarj istasyonu muhtaçlığına da süratlice yanıt veriyor.

Türkiye’nin güç dönüşümü için teknoloji ve altyapı yatırımları gerçekleştirdiklerini belirten Enerjisa Güç CEO’su ve Eşarj İdare Konseyi Lideri Murat Pınar, “Eşarj olarak birinci istasyondan bininci istasyona büyük bir dönüşüm ve gelişim öyküsünün oyun kurucularından biri olduk. Gerçekleştirdiğimiz birçok birinci ile bölüme ilham vermenin ve Türkiye Elektrikli Araç altyapısının yanı sıra herkes için daha âlâ bir gelecek sağlayacak adımların öncüsü olmanın gururunu ve sorumluluğunu taşıyoruz.  

Eşarj olarak yalnızca elektrikli şarj altyapısı kurarak süratlice istasyon çoğaltmayı değil, Türkiye’nin dört bir yanını müşterilerimize güzel bir tecrübe sunmak ve kıymetli vakitlerini gerçek değerlendirmelerini sağlamak ismine süratli şarj istasyonları ile büyümeyi hedefledik. İstasyonlarımızın pozisyonlarını da ilgili noktalardaki araç trafiğine yani gereksinimine ve potansiyeline nazaran belirledik. Yeni teknoloji yatırımlarımız ile süratimizi artırmaya ve şarjlanma sürecini kolay ve ülkemizin elektrikli araç dönüşümü için motive edici noktalar yaratmaya odaklıyoruz.

Kurulduğu birinci günden itibaren müşterileri ile başarılara atan Eşarj, bugün 1.000’inci istasyonunu açarak devreye alıyor. Türkiye’nin daha yeterli bir gelecek seyahatine direkt katkıda bulunan Eşarj’ın önümüzdeki yıllarda da muvaffakiyetle gerçekleştireceği yeni gayeler için şimdiden çok heyecanlıyız. Tüm çalışma arkadaşlarıma verdikleri kıymetli katkılar için teşekkür ediyorum.” dedi.

Kurulduğumuz günden bu yana 1 milyona yakın şarjlanma ile rekor kırdık

Bundan on yıl evvel birinci şarjlanma ile başlayan seyahatin bugün 1 milyon sonuna dayandığını belirten Eşarj Genel Müdürü Barış Altınay , ‘’Eşarj, Türkiye’nin birinci ve en fazla süratli şarj istasyonuna sahip şirketi olarak, bu geçişi destekleyecek gerekli şarj altyapısının oluşturulmasında ön saflarda yer aldı. Ülke genelinde 1.000 şarj istasyonu maksadı vermiştik ve bu gayeye koşarken tüketicilerin gereksinimlerini, artan talep noktalarını âlâ belirleyerek buna nazaran yayılım gösterdik. Kurulduğumuz günden bu yana 1 milyona yakın şarjlanma gerçekleştirerek yeni bir rekor kırdık. Güvenilirlik, erişilebilirlik ve yenilikçiliğe olan bağlılığımız ve müşteri tecrübesini ileriye taşımak ismine yaptığımız iş birlikleri ile sunduğumuz fırsatlar, bizi gelişen emobilite ortamında değerli bir oyuncu olarak konumlandırdı.Önümüzdeki yıl süratli şarjda başkan durumumuzu kıymetli güzergahlarla pekiştirirken müşteri odaklı hizmetlerimize de yenilerini eklemeyi planlıyoruz. ‘’ dedi

24-26 Ocak 2024 tarihleri ortasında  tüm Eşarj istasyonları yüzde 20 İndirimli!

Sektörün alanında öncü şirketi olarak art geriye gerçekleştirdiği yatırımlar ve hayata geçirdiği yenilikçi uygulamalar ile ‘ilklerin şirketi’ unvanına sahip olan Eşarj, 1.000 istasyon maksadına ulaşma muvaffakiyetini müşterilerine sunduğu yeni bir kampanya ile kutluyor. Tüm Eşarj müşterileri 24-26 Ocak 2024 tarihleri ortasında tüm Eşarj istasyonlarında yüzde 20 indirimli olarak araçlarını şarj edebilecek. Yıl boyunca süren otomotiv ve kart iş birliklerinin yanı sıra 3 gün boyunca indirim sağlayan bu kampanyanın ayrıntıları esarj.com resmi websitesinde yer alıyor.

İlklerin şarj operatörü olmuştu

 Elektrikli araçların karbon emisyonlarını azaltmada tam potansiyellerine ulaşmaları için çalışan Türkiye’nin birinci şarj operatörü olan Eşarj, yenilebilir güç sertifikası alan birinci şarj operatörü (IREC, YEK-G), ilk DC şarj istasyonu ve elektrikli araç markaları ile mutabakatlı birinci şarj operatörü unvanına sahip

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.