DOLAR 32,2451 0.12%
EURO 35,0993 0.23%
ALTIN 2.506,020,23
BITCOIN 2135687-1.17891%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Kadın Futbol Milli Takımları Gücüne ‘Sürat’ Ekledi
  • Haberuc
  • Spor
  • Kadın Futbol Milli Takımları Gücüne ‘Sürat’ Ekledi

Kadın Futbol Milli Takımları Gücüne ‘Sürat’ Ekledi

ABONE OL
12 Temmuz 2023 02:12
Kadın Futbol Milli Takımları Gücüne ‘Sürat’ Ekledi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Futbol Federasyonu, bayan futbolunun gelişim için Hız Kargo ile iş birliği yaptı. İmzalanan iki yıllık mutabakatla Hız Kargo Kadın Ulusal Futbol Ekipleri Ana Sponsoru oldu. 

TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Hız Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, TFF Lider Vekili, Pazarlama ve Sponsorluklardan Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Alkın Kalkavan ve Bayan A Ulusal Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası’nın katıldığı imza merasiminde TFF İdare Heyeti Üyeleri İbrahim Burkay, Yusuf Günay, Müslüm Özmen, Şafak Müderrisgil, Ali Düşmez, Haluk Kalyoncu, Ramazan Üçdan, Volkan Can ve Cengiz Fazilet, Bayan A Ulusal Futbol Kadrosu oyuncuları ve Hız Kargo’nun bayanlardan oluşan idare grubu de hazır bulundu.

Büyükekşi: “Sürat Kargo üzere kıymetli bir markayla iş birliği yapmaktan ötürü heyecanlı ve mutluyuz”

Türkiye Futbol Federasyonu Mehmet Büyükekşi merasimde yaptığı konuşmasında kargo kesiminin önde gelen şirketlerinden Hız Kargo üzere kıymetli bir markayla iş birliği yapmaktan ötürü heyecanlı ve memnun olduklarını belirterek, “Sizlerin huzurunda kendilerine büyük futbol ailemize beğenilen geldiniz demek istiyorum ve alkışlıyorum. Sponsorlarımızın takviyesiyle önümüzdeki periyotta, futbolumuzu daha ileriye taşımak için başlattığımız proje ve uygulamalarımızı en hoş formda tamamlamak istiyoruz. İnşallah, attığımız tohumların meyvelerini daima birlikte alacağız. Ve yeni tohumlar atarak birlikte bu tohumları yeşerteceğiz.” dedi. 

“Elde ettiğimiz başarılarla bize takviye olan sponsorlarımızı gururlandırmak ve markalarına bedel katmak istiyoruz”

Futbolda kalıcı ve sürdürülebilir muvaffakiyetler yakalamak için federasyonların en kıymetli partnerlerinin sponsorlar olduğunun altını çizen Büyükekşi, “Sponsorlarımız bize maddi, manevi takviye veriyor. Biz de elde ettiğimiz başarılarla onları gururlandırmak ve markalarına bedel katmak istiyoruz. Birinci vazifeye geldiğimizden bu yana, sponsorluk gelirlerimizde kayda bedel bir artış sağladık. 11 sponsorumuzla mukavelelerimizi yeniledik. Yeni sponsorluk mutabakatları imzaladık. Zira, sponsorlarımızla emek isteyen, girişkenlik gerektiren bağlantılar kurma çabasında olduk. Olmaya da devam edeceğiz.” sözlerini kullandı. 

“Dünyada bayan futbolu 100 yıl evvel erkek futbolundan daha popülerdi”

Kadın futbolunun dünyadaki ve ülkemizdeki geçmişine değinen TFF Lideri kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Dünyada bayan futbolu 100 yıl evvel erkek futbolundan daha popülerdi. Bayanlar ortasındaki birinci futbol maçı 1895 yılında, Kuzey Londra’da oynandı. Oynayanlar fabrikada emekçi olarak çalışan kadınlardı. Birinci milletlerarası müsabaka 1920 yılında gerçekleştirildi. 1921 yılında ise bayan futbol gruplarının yer aldığı Bayanlar Futbol Birliği kuruldu. Yani bayan futbolu yeni bir şey değil. Bilakis çok esaslı bir geçmişe sahip. Ülkemizde ise birinci bayan futbol ekibi resmi olarak 52 yıl evvel 1971’de kuruldu. Uzun süren bir emekleme devri geçirdik. Lakin artık koşmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Geride bıraktığımız bir yıllık vazife süremizde, bayan futbolunu geliştirmek ve kız çocuklarımızı futbola kazandırmak için büyük bir çaba gösterdik. Federasyonumuz bünyesinde birinci defa Bayan Futbolu Komitesi’ni kurduk. Daha evvel Futbol Gelişim Direktörlüğü’ne bağlı olan bayan futbolunu başka bir ünite haline getirdik. Bayan Futbolu Yöneticiliği çatısı altında ulusal ekipler, lig ve bayan futbolu ile ilgili tüm projeleri bir ortaya getirdik. Kulüplere verdiğimiz dayanağın yanı sıra bayan futbol direktörlüğümüz idaresinde antrenör eğitimine, atletlerin gelişimine yönelik pek çok çalışma yürütüyoruz.”

“Türkiye’de bayan futbolunun popülerliğini arttırmak için büyük bir enerji harcayacağız”

Türkiye’de 5-19 yaş ortasında 11 milyon kız çocuğunun olduğunu belirten Mehmet Büyükekşi, “UEFA’nın bayan futbolu stratejisi kapsamında UEFA Playmakers programını uygulamaya koyduk. Hiç futbol oynamamış kız çocuklarının futbolu sevmesini sağlamayı hedefleyen bu proje ile birçok vilayetimizde eğitimler verdik. Kız çocuklarımızın futbolu nasıl süratli öğrendiklerini ve ne kadar istekli olduklarını görmek bizleri ziyadesiyle keyifli etti. Ve bu alana daha çok odaklanmamız gerektiğini gösterdi. Öteki taraftan, tüm paydaşlarımızla birlikte yıl sonunda gerçekleştireceğimiz büyük futbol çalıştayında strateji planımızı kamuoyu ile paylaşacağız. Burada bayan futbolunun gelişimi ile ilgili stratejilerimiz ve yol haritamız da yer alacak. Bu amaçların sıkı takipçisi olacağız. Türkiye’de bayan futbolunun popülerliğini arttırmak için büyük bir enerji harcayacağız.” diye konuştu.

“Kadın Ulusal Gruplarımız inşallah Sürat Kargo’nun takviyeleriyle daha da büyük muvaffakiyetler elde edecekler”

Kadın futbolcuların, kendilerine verilen dayanağa kısa müddette elde ettikleri başarılarla karşılık verdiğini vurgulayan Büyükekşi, “İnşallah Hız Kargo’nun takviyeleriyle daha da büyük muvaffakiyetler elde edecekler. Şu anda bizlerle birlikte olan millilerimize eylül ayında başlayacak UEFA Bayanlar Uluslar C Ligi müsabakalarında muvaffakiyetler diliyorum. İnanıyorum ki B Ligi’ne yükselerek yeniden Türk halkını gururlandıracaklardır. Bayan futboluna verdiğimiz kıymeti ve dayanağı daha da artırarak sürdüreceğimizi bir kere daha söz etmek isterim. Bu manada, Hız Kargo ile iş birliğimizin Bayan Ulusal Gruplarımız ve Türk futbolu ismine hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bayan futbolunun gücünü artırmak ve suratına sürat katmak için “Gücünde Hız Var” sloganıyla Bayan Millilerimizle yola çıkan Hız Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz ve tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum.” diyerek kelamlarını tamamladı.

Oğuz: “Futbolda bayanın gücüne hızla güç katacağız”

İmza merasiminde bayana verdikleri kıymete ve takviyeye vurgu yapan Hız Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz, “Bugün Hız Kargo olarak, bayan futbolunun gücünü artırmak ve suratına sürat katmak için “GÜCÜNDE HIZ VAR” sloganımızla yola çıkıyoruz. Bayan futbolu, bir spor kolu olmanın ötesinde yürek ve güç kaynağıdır. Yeteneklerini, güçlerini azim ve kararlılıkla alana koyan bayan futbolculara hız katmak için onlarla alanda artık biz de varız. Yılların verdiği sektörel tecrübeyle çok âlâ biliyoruz ki hız başarıyı destekleyen en önemli kuvvettir. Markamızın temeli olan “hız”ı bayan futboluna taşıyarak gelecek kuşaklara ilham vermek ve bu heyecanı paylaşmak bizler için çok büyük mutluluk… Biz bu heyecanı her gün yaklaşık %70’i bayan olan grubumuzla paylaşıyoruz. Hayatın her alanında onlarla yürüyoruz. Bugün burada bir birincisi duyurmak istiyoruz. Bilhassa aktarma merkezlerinin idaresinde ağır bir biçimde erkek hâkim olan dalımızda Hız Kargo olarak bayanın gücünden faydalanacak ve aktarma merkezlerimizin idaresini büsbütün bayanlarımızdan oluşturacağız. Bunu duyurmaktan da ayrıyeten memnunluk duyuyoruz. Yüzde yüz futbol sevgisi taşıyan bir marka olarak bayan futbolunun yükselişine desteklemekten gurur duyuyoruz. Hızımızla bayan futbolunun büyümesine katkı sağlamak için bugün attığımız bu adımın gücünde hız var. Zira biz futbolu çok seviyoruz.” dedi.

Kalkavan: “Sürat Kargo ile yapacağımız iş ortalığıyla Bayan Futbol Ulusal Ekiplerimizde ses getiren projelere imza atacağımıza inanıyorum”

TFF Lider Vekili, İcra Şurası Üyesi, Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Alkın Kalkavan ise Hız Kargo’nun Bayan Ulusal Futbol Kadroları Ana Sponsoru olduğunu duyurmaktan büyük bir memnunluk duyduğunu kaydederek, “Bilindiği üzere Hız Kargo, kargo dalında Türkiye’nin önde gelen muteber şirketlerinden biri olarak; geniş dağıtım ağı ile hem yurt içinde hem de yurt dışında bizleri gururla temsil ediyor. Gerçekleştireceğimiz iş iştirakimiz ile 2 yıl boyunca Bayan Ulusal Futbol Gruplarımızda ses getiren projelere imza atacağımıza inancım sonsuz. Hız Kargo’nun dayanaklarıyla, daha da büyüyecek, yeni yetenekleri keşfedecek ve Bayan Ulusal Futbol Gruplarımızın muvaffakiyetlerini daha geniş kitlelere duyuracağız.” sözlerini kullandı. 

Kıragası: “Yeni yol arkadaşımız Hız Kargo’nun ismi üzere Uluslar Ligi’nde hızla B Ligine çıkmak istiyoruz”

A Ulusal Bayan Futbol Ekibi Teknik Yöneticisi Necla Güngör Kıragası da konuşmasında yapmış olduğu toplumsal sorumluluk projeleri ile bilhassa çocukları odağına alan ve toplumda fırsat eşitliği yaratmak ismine çalışmalarını sürdüren Hız Kargo’nun artık bayan futbolu ve Bayan Ulusal Ekiplerinin yanında olduğunu bilmenin geleceğe daha umutla bakmalarını sağladığını vurgulayarak şunları kaydetti:

“Kadın futbolu, toplumsal cinsiyet kalıp yargılarının değiştiğinin en değerli örneklerinden biri. Kalıp yargıların yıkılması ve bayan gücünün futbol kesimindeki hissesinin her geçen gün artması ile önyargıların yerine desteklenmek, bu alanda istihdam yaratmak ön plana çıkmakta. Son yıllarda Türkiye Futbol Federasyonu tarafından gerçekleştirilen yatırım ve dayanak ile sesimizin daha gür çıktığı yadsınamaz bir gerçek. Bayan futbolunun popülaritesi ve buna bağlı olarak gelişimi süratli biçimde artıyor. 2019 FIFA Bayanlar Dünya Kupası ve 2022 UEFA Bayanlar Avrupa Şampiyonası’nın rekor izleyici kitlesine ulaşması, bu sporun sürdürülebilir büyümeye devam edeceğini de göstermekte. Bayan futbolunun profesyonel bir yolda ilerlemesi için yatırımların sürdürülebilir olması, sağlam ticari stratejilerin hayata geçirilmesi kıymetli bir gereklilik. Her sene bayan futbolundaki hisse artmakta ve bu alan bayan yönetici, futbolcu, hakem ve antrenör sayılarında ki artış ile yeni istihdam alanı olarak karşımıza çıkmakta. Devletimizin bayan odaklı spor siyaseti ile bayan futbolu da profesyonelleşme yolunda süratli adımlar atmaya hazır hale geliyor. Bu paralellikte ülkemizde bayan futboluna ivme kazandıracak Uluslar Ligi için önemli bir hazırlık içerisindeyiz. Oyuncularımızın ülkemizi gururlandırmak ve bu oyunu daha ileriye taşımak için ne gerekiyorsa yapacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Sizlerden ekibim ismine tek ricam bizleri maçlarımızda yalnız bırakmamanız olacaktır. Taraftarımızın dayanağını yanımızda hissettikçe emin olun, büyük bir cüret ile sıkıntı yolları çok daha kolay aşacağız. Yeni yol arkadaşımızın ismi üzere Uluslar Ligi’nde hızla B Ligine çıkıp, bayan futbolunun bilinirliğini, görünürlüğünü ve marka pahasını daha da yükseklere taşımak istiyoruz. Maksadımız bir yandan da daha fazla kız çocuğunu futbolla tanıştırmak ve onları Ulusal Kadrolar düzeyinde en üst basamağa gelecek halde hazırlamak. Yeni dönemde Bayan Ulusal Grupları ve bayan futbolu için yeni macera başlıyor olacak, bu macerada Hız Kargo’nun varlığını daima hissedeceğimizi biliyor ve bu iş birliğinin güzel olmasını diliyorum.”

Mehmet Büyükekşi imza merasiminde Ulusal Ekip forması ikram etti

 Konuşmaların akabinde TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve Hız Kargo Genel Müdürü Cem Oğuz sponsorluk muahedesine dair imzaları attı. Büyükekşi, Hız Kargo Genel Müdürü Oğuz’a 10 numaralı Ulusal Kadro forması ikram etti. 

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.