DOLAR 32,2104 0.09%
EURO 34,8617 -0.01%
ALTIN 2.412,230,11
BITCOIN 0%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Lenovo, Aston Martin iş birliği ile tasarlanan son teknoloji iş istasyonlarında üstün performans, güç ve hız sunuyor
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • Lenovo, Aston Martin iş birliği ile tasarlanan son teknoloji iş istasyonlarında üstün performans, güç ve hız sunuyor

Lenovo, Aston Martin iş birliği ile tasarlanan son teknoloji iş istasyonlarında üstün performans, güç ve hız sunuyor

ABONE OL
12 Temmuz 2023 11:12
Lenovo, Aston Martin iş birliği ile tasarlanan son teknoloji iş istasyonlarında üstün performans, güç ve hız sunuyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknoloji devi Lenovo, Aston Martin iş birliği doğrultusunda tasarlanan yeni ThinkStation PX, P7 ve P5 eserleri ile kullanıcılara fevkalâde seviyede performans, güç ve sürat sunuyor. Lenovo’nun, üç yeni jenerasyon masaüstü iş istasyonunun iş birliğiyle tasarlanan orijinal şık kasasında Intel® ve NVIDIA teknolojileri yer alıyor.

Geleceğe hazır güç ve performans 

Lenovo, şirketin şimdiye kadar ürettiği, teknolojik açıdan en gelişmiş masaüstü iş istasyonlarından üçü olan ThinkStation PX, P7 ve P5’i piyasaya çıkarıyor. Farklı dallarda günümüzün kuvvetli ve yüksek süreç hacimli iş yüklerinin ötesine geçmesi için tümüyle yenilenen bu yeni iş istasyonları, 120 çekirdeğe kadar en yeni Intel® işlemci teknolojisiyle sunulurken, üst düzey NVIDIA RTX™ profesyonel GPU işlemcilerini (Grafik Süreç Birimi) destekliyor. Bu yeni iş istasyonları ayrıyeten, çığır açan orijinal kasa dizaynları ve gelişmiş termal özelliklerin yanı sıra çağdaş uzaktan sistem izleme için BMC (Temel Kart İdare Denetleyicisi) özelliklerinden yararlanıyor. Sanal gerçeklik ve karma gerçeklik tecrübeleri ile sanal yapımlardan makine tahsili, data bilimi, bilgisayar dayanaklı mühendislik (CAE), gerçeklik yakalama ve yapay zekâya kadar farklı alanlarda yeni jenerasyon iş istasyonları, yeni hibrit çalışma dünyası için ölçeklenebilir ve geleceğe hazır bir biçimde giderek artan güç, performans ve sürat gereksinimlerini karşılıyor.

Müşteri merkezli yenilikçi çözümler

Lenovo İş İstasyonu ve İstemci Yapay Zekâ İş Ünitesi Lider Yardımcısı Rob Herman yeni ürünler hakkında şöyle konuştu: “Bu yeni masaüstü iş istasyonları, iş yüklerinin giderek karmaşıklaştığı günümüzde istenen iş sonuçlarını karşılamak ve müşterilerimizin geleceğe şimdiden hazır olmasını sağlamak gayesiyle yenilikçi tahliller sunmak için müşteri merkezli bir açıdan ihtimamla tasarlandı. Intel®, NVIDIA ve Aston Martin ile yakın iş birliği içinde bu yeni sistemlerin premium bir kasayı üst kalite grafik, bellek ve süreç gücüyle birleştirerek en uygun form ve fonksiyonu sunmasını sağladık.”

Son teknoloji üç iş istasyonunu hayata geçirmek için Lenovo, yeni ThinkStation kasasını, tanınmış yüksek performanslı araba üreticisi ve ultra lüks araç pazarının önderi olan müşterisi Aston Martin ile birlikte tasarladı. Aston Martin’in tasarım ideolojisine uygun olarak bu iş birliğiyle, Lenovo’nun ikonik kırmızı tasarım lisanını yansıtmak, mümkün olan en üstün performansı sağlamak ve gelişmiş ferdileştirme seviyelerini mümkün kılmak amaçlanıyor. Bu bağlamda, Lenovo ve Aston Martin’in dizayncıları, iş istasyonu kullanıcılarının, en yüksek performanslı makineleri oluşturarak karmaşık iş akışlarının her evresini geliştirmesini sağlamak için güçlerini birleştirdi. Bu hedefle kolları sıvayan tasarım takımları, üstün esneklik ve gelişmiş ergonomi sağlamak için alet gerektirmeyen yeni bir kasa tasarladı.

Maksimum performans

Maksimum performansa odaklanarak geliştirilen kasanın 3 boyutlu ızgarası Aston Martin’in ikonik DBS grand tourer modelinden izler taşırken, yüksek performanslı otomotiv segmentinin tasarım özelliklerini masaüstü iş istasyonuna yansıtıyor. Tasarımı yenilenen hava kanalları ve büyütülen 3D altıgen havalandırma delikleri, Lenovo’nun patentli üç kanallı soğutma sistemiyle bir ortaya gelerek kesintisiz hava akışı ile azamî soğuk hava girişi ve sıcak hava çıkışı sağlıyor. Böylelikle, ikonik kasa CPU, GPU, bellek ve depolama donanımının performansını en üst seviyeye çıkarıyor. Bunun yanı sıra, üç yeni iş istasyonunda da yenilikçi, modüler tasarım ile kolay bakım ve esnek yükseltme özellikleri için önden erişimli şoförler yer alıyor.

Aston Martin İş birlikleri Yöneticisi Cathal Loughnane iş birliğini şöyle değerlendirdi: “Lenovo’nun yeni ThinkStation kasasının tasarımı için yaptığımız iş birliği, üç yıllık süper bir seyahat oldu. Birebir vakitte Lenovo iş istasyonlarının müşterisi olarak, yüksek performanslı araçlarımızı tasarlamak ve geliştirmek için kullanacağımız yüksek performanslı sistemi tasarlamak eşsiz bir fırsat.”

Lenovo ThinkStation PX: Masaüstünden Data Merkezine Üstün Esneklik

Lenovo’nun iş istasyonu kategorisindeki en yüksek kaliteli, amiral gemisi eseri olan Lenovo ThinkStation PX, evvelki kuşak Lenovo iş istasyonlarına nazaran daha fazla çekirdek dayanağı ve genişletilebilirlikle harikulâde güç ve performans seviyelerine ulaşıyor. Raf için optimize edilen ThinkStation PX, hem masaüstü hem de data merkezi ortamları için gereken esnekliği sunarak bu ikisi ortasında problemsiz bir geçiş yapılmasına imkan tanıyor. Bu çok istikametli yeni iş istasyonu, gücünü 120’ye kadar CPU çekirdeği ve evvelki jenerasyona nazaran ortalama %53 performans artışı sağlayan en yeni 4. Jenerasyon Intel® Xeon® Ölçeklenebilir işlemcilerden alıyor. ThinkStation PX ayrıyeten dört adede kadar çift yuvalı NVIDIA RTX™ 6000 Ada Kuşağı GPU takviyesiyle kullanıcıların yaratıcı yüzey kaplama ve CAE simülasyonu dahil olmak üzere günümüzün çalışma ortamlarında bulunan en karmaşık iş akışlarını yönetip yürütmesine imkan tanıyor. Yeni masaüstü iş istasyonu, 4 TB’a kadar DDR5 bellek ve 5. Jenerasyon PCIe geçitlerinin ultra süratli bant genişliğiyle, ister bilgi merkezinde, ister konut ortamında olsun, hibrid iş akışına yönelik çok kullanıcılı sanallaştırma esnekliği sağlıyor. Bunlara ek olarak, bu iş istasyonu verimli bir 1850 W güç kaynağı ve isteğe bağlı yedek güç kaynakları sunuyor.

Lenovo ThinkStation P7: Şaşırtan, Tek Soketli Güç

En yeni Intel® Xeon® W işlemcilerle çığır açan yeni süreç mimarisine sahip ThinkStation P7, tek bir sokette 56 çekirdeğe kadar destekleyerek ağır işlemci gücü gerektiren çok iş parçacıklı vazifelerin üstesinden kolaylıkla gelir. Geçmişte sunuculardan yahut bulut kaynaklarından yararlanan en büyük performans ve güvenilirlik zorluklarının üstesinden gelmek için geliştirilen ThinkStation P7, tıpkı vakitte 4U koruma içerisinde çeşitli masaüstü ve bilgi merkezi ortamlarında kullanılmak üzere raf için optimize edilmiştir. Üç adede kadar çift yuvalı NVIDIA RTX™ 6000 Ada Jenerasyon GPU takviyesiyle ThinkStation P7, eşsiz grafikler, görselleştirme, gerçek vakitli imaj oluşturma, CAE ve AI performansına muhtaçlık duyan içerik üreticileri, mimarlar, dizayncılar, mühendisler ve bilgi bilimciler için ülküdür. ThinkStation P7, otomotiv tasarımı ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği tahlilinden karmaşık görüntü yapımı ve imaj oluşturma iş akışlarına kadar en şiddetli misyonların üstesinden gelebilir.

Intel CCG lideri ve Yaratıcı İşler ve İş İstasyonu Tahlilleri Grubu Genel Müdürü Roger Chandler, işlemcileri ile ilgili şunları söyledi: “Günümüzde işletmelerin yararlandığı en süratli büyüyen iş yüklerinin tamamında daha süratli performans sağlamak için değerli ölçüde daha yüksek çekirdek sayısıyla çığır açan yeni süreç mimarisi ve ambalajıyla yeni Xeon W işlemcileri sunmaktan memnunluk duyuyoruz. Bu işlemciler; yaratıcı profesyoneller, mühendisler ve data bilinciler üzere, yenilikleri üreten profesyonellere daldaki en son yenilikleri sunmak için muhtaçlık duydukları güç ve kararlılığı sağlamak üzere geliştirildi.”

Lenovo ThinkStation P5: Çok taraflılık, güvenilirlik ve performans 

Çok çeşitli işlerde kullanılabilecek masaüstü iş istasyonu olan ThinkStation P5, çok sayıda bölüm için geliştirildi ve kullanıcıların daha yüksek performans, genişletilebilirlik ve şirket içi idare kolaylığı talepleri doğrultusunda tekrar tasarlandı. Yeni kuşak iş istasyonları, yeni tasarlanmış bir kasa, en yeni Intel® Xeon® W işlemciler ve iki adede kadar NVIDIA RTX A6000 profesyonel grafik kartı takviyesi sunuyor. Yüksek süratli DDR5 bellek ve 5. Kuşak PCIe bant genişliği, son kullanıcıların eşsiz muhtaçlıkları için harikulâde yapılandırılabilirlik sağlıyor. Mimarlar, dizayncılar, mühendisler ve yaratıcı profesyoneller için optimize edilen bu iş istasyonu, BIM, karmaşık 3D CAD, gerçeklik yakalama ve coğrafik yer görselleştirme, görsel efektler ve uç nokta dağıtımları üzere katı modelleme ve süreç gücü yoğunluklu misyonlarda öne çıkıyor.

NVIDIA’da Profesyonel Görselleştirmeden Sorumlu Lider Yardımcısı Bob Pette şöyle konuştu: “NVIDIA, masaüstü iş istasyonları için dünyanın en güçlü imaj sürece GPU’larını sunuyor. Lenovo’nun yeni ThinkStation masaüstü sistemlerinin üçünde de sunulan bu donanım, data bilimcilere, mühendislere ve yaratıcı profesyonellere, büyük ölçekli data kümeleriyle çalışmak, inovasyonları daha süratli gerçekleştirmek ve yarının yapay zekâ ve süreç yoğunluklu iş akışlarını bir üst noktaya taşımaları için gereken yüksek performanslı teknolojiyi sağlıyor.”

ThinkStation PX, P7 ve P5 iş istasyonları profesyonel olarak yönetilen en şiddetli BT iş yeri ortamlarında çalışacak biçimde tasarlanırken, en değerli işletme sınıfı özellikleri ve güvenliği sağlıyor. Lenovo’nun titiz standartları ve test araçları ThinkStation Diagnostics 2.0, ThinkShield dayanağı, Premier Support yükseltmeleri ve üç yıl garanti, daha muteber ve inançlı bir biçimde çalışmak için gereken rahatlığı sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.