DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19881831.9221%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Lenovo Türkiye’nin yatırım ekosistemine ve KOBİ’lerin dijital dönüşümüne desteği sürüyor
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • Lenovo Türkiye’nin yatırım ekosistemine ve KOBİ’lerin dijital dönüşümüne desteği sürüyor

Lenovo Türkiye’nin yatırım ekosistemine ve KOBİ’lerin dijital dönüşümüne desteği sürüyor

ABONE OL
22 Mart 2024 12:12
Lenovo Türkiye’nin yatırım ekosistemine ve KOBİ’lerin dijital dönüşümüne desteği sürüyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Lenovo Türkiye, Türkiye’nin dijital dönüşümüne ve de iktisadına olan takviyesini bu yıl da artırarak sürdürüyor. Lenovo, Türkiye’de yatırım ekosisteminin güçlenmesi ismine TÜSİAD Endüstride Dijital Dönüşüm Programı’na (TÜSİAD SD²) olan takviyesine devam ediyor. TÜSİAD SD² ekosistemi her geçen gün büyürken, eşleşen şirketler heyecan verici ve dallarında örnek oluşturacak uygulamaları çalışıyorlar. 

Lenovo, öbür yandan KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlamak gayesiyle TÜRKONFED’in önderliğinde, Dijital Anadolu Projesi’ne tahlil ortağı olarak dayanak sunmayı sürdürüyor. Proje kapsamında 4 kentte 1000 KOBİ ile buluşuldu.

TÜSİAD’ın, endüstrinin dönüşümüne takviye sağlamak gayesiyle 2018’den beri yürüttüğü TÜSİAD Endüstride Dijital Dönüşüm (TÜSİAD SD²) Programı muvaffakiyetle sürüyor. TÜSİAD SD² Dijital Platformu, endüstride dijital dönüşümün teknoloji alanlarında eser ya da hizmet geliştiren teknoloji tedarikçileri ile ülkemizdeki dönüşümü başlatan başkan teknoloji kullanıcılarını buluşturuyor. Dünyanın ve Türkiye’nin önder teknoloji şirketlerinden Lenovo, bu programa sağladığı dayanağı sürdürüyor. Küresel seviyede inovasyona değerli ölçüde yatırım yapan Lenovo, TÜSİAD SD² Programı’nın 2021 yılı prestijiyle TÜSİAD SD² Dijital Platformu’na evrilmesiyle daha da genişleyen ekosisteminin altın sponsor olarak bir modülü olmuştu. 

Dijital dönüşümde yeni teknolojileri en aktif biçimde kullanırken, birebir vakitte bu teknolojilerin yerelde geliştirilmesini sağlamanın ehemmiyetine dikkat çeken Lenovo Türkiye Genel Müdürü Emre Hantaloğlu, şunları söyledi: “Küresel ölçekte rekabetçi kalabilmemiz için yüksek katma kıymetli eserlerin teknolojisini ülkemizde geliştirmeyi hedeflememiz gerektiğini düşünüyorum. Bu manada TÜSİAD SD2 Programı ülkemizde gerçekleşen en bedelli projelerden biri. Yatırım ekosisteminin güçlenmesine bu projenin çok değerli katkıları olduğuna ve olacağına inanıyoruz. TÜSİAD SD², tahlil arayışı içerisinde olan şirketler için de teknoloji gereksinimlerine yanıt bulacakları bir platform olma niteliğiyle de kritik kıymette. Giderek daha geniş bir ekosisteme hitap eden TÜSİAD SD²  Programı’na takviye olmaktan ötürü çok memnunuz. Önümüzdeki devir de bu takviyemizi sürdürmekte kararlıyız”.

TÜSİAD SD² ekosistemi her geçen gün büyüyor. Eşleşen şirketler heyecan verici ve bölümlerinde örnek oluşturacak uygulamaları çalışıyor ve böylelikle TÜSİAD SD²’nin muvaffakiyet öyküleri artıyor. Bu projelerin yanı sıra 2023’te TÜSİAD SD² platformu üyelerine özel teknoloji buluşmaları, yeterli uygulama ziyaretleri üzere odaklı aktiflik ve çalışmalar gerçekleştirildi. 2024’te de yeniden tematik toplantılarla ve yurt dışı kontaklı yeni açılımlarla TÜSİAD SD²’nin dijital dönüşüm çalışmalarına takviye olması hedefleniyor. 

Dijital Anadolu Projesi’nde 4 kentte 1000 KOBİ ile buluşuldu 

KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlamak emeliyle TÜRKONFED’in önderliğinde, Lenovo tahlil paydaşlığı ile düzenlenen Dijital Anadolu Projesi de KOBİ’lerin muvaffakiyet yolcuğuna ışık tutmaya devam ediyor. 

Proje kapsamındaki etkinliklerde, o kentlerdeki KOBİ’lerin verimliliğini artıracak ve işletmelerine paha katacak nitelikli dijital dönüşüm hakkında bilgi veriliyor. Proje, KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerine katkıda bulunmak üzere 2018 yılında başladı ve birinci beş yılında 43 bin KOBİ’ye ulaştı. 

Bu mevzuya dair görüşlerini açıklayan Emre Hantaloğlu, şöyle konuştu: “KOBİ’lerimiz ihracat, üretim ve istihdam alanları başta olmak üzere ekonomimizin gelişiminde kritik bir rol üstleniyor. KOBİ’lerimiz için ekonomimizin kalbi diyebiliriz. KOBİ’lerimizin teknolojik yatırımlarla ve teknolojiyi önceliklendiren ve katma bedeller yaratan kaslarının güçlendirilmesini çok önemsiyoruz. Biz de Lenovo Türkiye olarak, KOBİ’lerin dijital ihtilalin bir modülü olması ve dijital dönüşümlerinin en faal ve verimli biçimde gerçekleşmesi için takviyemizi sürdürüyoruz. TÜRKONFED önderliğinde düzenlenen Dijital Anadolu Projesi’nin tahlil ortağı olmaktan ötürü çok memnunuz. KOBİ’lerin dijital dönüşüm seyahatlerinde yanında olmaya devam edeceğiz.” 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.