DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19881831.9221%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı
  • Haberuc
  • Spor
  • “Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı

“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı

ABONE OL
9 Mart 2024 13:48
“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek Projesi” Hatay’da Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

UEFA Şampiyonlar Ligi sponsoru Pepsi’nin, Türkiye Spor Muharrirleri Derneği (TSYD) iş birliğiyle gerçekleştirdiği “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri” bu yıl, “Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Takviye Projesi” ismiyle zelzele bölgesindeki genç futbolcular için hayata geçti. 

“Pepsi Geleceğin Yıldız Futbolcularına Dayanak Projesi”nin birinci buluşması, PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı Başkan ve TSYD İdare Şurası Üyesi Ahmet Fisunoğlu’nun yanı sıra Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, eski ulusal futbolculardan Ümit Karan ve altyapı öğrencilerinin iştirakiyle Hatay’da gerçekleşti. 

Deprem bölgesinde spor ve futbol aracılığıyla moralleri yükseltmeyi ve umutları yeşertmeyi amaçlayan Pepsi, Atakaş Hatayspor’un akabinde tekrar bölgenin esaslı kulüplerinden Gaziantep FK, Adana Demirspor, Yeni Malatyaspor ve Adanaspor A.Ş.’nin U19 Seçkin A ve B ekiplerine da maddi dayanak sağlayacak. Projenin Hatay’dan sonraki durağı ise Adana olacak.

PepsiCo’nun içecek kümesi markalarından Pepsi’nin Türkiye Spor Muharrirleri Derneği (TSYD) iş birliğiyle hayata geçirdiği “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri” bu yıl, “Geleceğin Yıldız Futbolcularına Destek” ismiyle sarsıntı bölgesine yönelik bir açılımla hayata geçti. Bölgede 16-19 yaş kümesinin yer aldığı U19 Seçkin A ve Seçkin B kadroları; Gaziantep FK, Adana Demirspor, Yeni Malatyaspor ve Adanaspor A.Ş.’ye verilen dayanakla eksik gereç alımı, saha tamiratı üzere kulüplerin muhtaçlıklarının karşılanmasına da katkı sağlanacak. Proje, birebir vakitte zelzele felaketinin yaşandığı bölgede, gençlerin moralini ve umudunu yükseltilmeyi amaçlıyor.

Geleceğin Yıldız Futbolcularına Takviye Projesi”nin birinci buluşma durağı Hatay’dı. Atakaş Hatayspor U19 takımında bulunan genç atletlerin iştirakiyle gerçekleşen buluşmada, PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı ÖnderTSYD’yi temsilen Lider Oğuz Tongsir ismine, TSYD İdare Heyeti Üyesi Ahmet FisunoğluPsikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan, Türk futbolunun unutulmaz iki ismi Volkan Demirel ve Ümit Karan katıldı.

Spor öncelikli sorumluluk alanlarımızdan biri

Açılış konuşmasını yapan PepsiCo Türkiye İçecek Kategorisi Kıdemli Pazarlama Yöneticisi Aslı Önder, Pepsi’nin UEFA Şampiyonlar Ligi’ne erkekler ve bayanlarda verdiği dayanağı hatırlatarak, “İşimizi en güzel formda yaparken toplumsal sorumluluk projelerimizle de paha yaratmaya, toplumsal kalkınmaya katkıda bulunmaya öncelik veriyoruz. Spor bizim için öncelikli sorumluluk alanlarımızdan biri” dedi.

“Spor üzerinden toplumsal yarar yarattığımız çalışmalar ortasında “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri” projesi bizim için çok değerli ve değerli” diyen Aslı Önder şöyle devam etti: “Futbolun düzgünleştirici gücünden hareketle ‘Geleceğin Yıldız Futbolcularına Takviye Projemizi hayata geçirdik. Futbol hayatlarının şimdi başında olan gençler, bu seminerlerde yıldız bir futbolcu olabilmek için ne yapmaları gerektiğini öğreniyor ve uzmanlar tarafından yönlendiriliyor. Bu süreçte meslek tavsiyelerinin yanı sıra genç futbolseverlerin kendi vücutlarını tanımaları ve sürdürülebilir bir halde meslek seyahatine devam etmeleri de çok kıymetli. Bu nedenle, seminerleri çok istikametli olarak hayata geçiriyoruz.”

Bu yıl “Pepsi Yıldız Futbolcu Seminerleri”nin “Geleceğin Yıldız Futbolcularına Takviye Projesi” ile sarsıntı bölgesinde yapılacağını vurgulayan Aslı Önder şunları söyledi:

“Projemizle 6 Şubat’ta tüm Türkiye’yi kedere boğan ve ağır bir felaket yaşayan bölgenin futbola meraklı gençlerine biraz da olsa moral vermiş, umutlarının yeşermesine katkı sağlamış olacağız. Birebir vakitte, seminerlere paralel bir biçimde Pepsi olarak bölgenin esaslı futbol kulüplerinin de yanında olmak istedik. Bu kapsamda Hatayspor, Gaziantep FK, Adana Demirspor, Yeni Malatyaspor ve Adanaspor A.Ş.’nin U19 Seçkin A ve B takımlarına maddi takviye sağlayacağız. Biz bölgenin moralinin tekrar yükseltilmesinde, sporun ve futbolun değerli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu bakımdan bölge kulüplerine takviyemizi sürdüreceğiz.”

Rol model oluşturmalarına öncülük edecek

Seminerde konuşan TSYD İdare Konseyi Üyesi Ahmet Fisunoğlu, “Sporun kozmik lisanında umut, çaba, birliktelik vardır. Bizler de Pepsi ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği ile bölge halkının spor ve futbol aracılığı ile sarsıntının yaralarını sarmak için var gücümüzle çalışacağız. Gençlerimizin yaşadığı meseleleri aşma konusunda sporun onlara bir destek noktası olmasını ümit ediyoruz. Bu seminerlerin, çocuklarımızın önlerinde rol model belirlemeleri ismine değerli bir misyonu olduğunu düşünüyoruz. Ayrıyeten bu buluşmaların, atletlerin sahanın içinde oldukları kişi ve olmak istedikleri kişi ortasındaki yolu en süratli halde yürümeleri için kıymetli katkılar sunacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Travmadan çıkmanın en değerli yolu dayanışma

Daha sonra Psikiyatrist Prof. Dr. Ahmet Ertan Tezcan gençlere hitap etti. Tezcan, zelzele bölgesinde travma yaşayan gençleri motive etmeye odaklı sunumunda, “Travmadan çıkmanın en değerli yolu birbirinize tutunmak ve dayanışma” dedi. Birinin elini tutmanın, birine sarılmanın ne kadar değerli olduğunu, tek başına başarılı olunamasa da grup içinde başarılı olmanın, birlikte başarmanın ve bu paylaşma hissinde yetişmenin yararlı bir insan olmayı sağladığını vurguladı. Sporun güzelleştirici gücünün tüm bu süreçteki tesirine değindi. 

Tezcan ayrıyeten, bedenimizi tanıma, sürdürülebilir spor performansı için gereken ögeler, beslenme, idman, teknik, taktik, uzun bir spor hayatı için sakatlanmayı önlemek, kendini sakatlama ihtimalleri, rakibi sakatlama faktörleri, sakatlanmayı tedbire usulleri ve centilmenlik başlıkları altında kıymetli bilgiler verdi. 

Sporun düzgünleştirici gücüne inanıyoruz 

Buluşmaya online olarak katılan Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel ise, “Geleceğe Umut Olmak” içerikli konuşmasıyla kendi spor ve futbol hayatından anıları ve çıkardığı dersleri gençlerle paylaştı. Kelamlarına, “Yaşadığımız zelzele felaketinde kayıplarımızın yerini doldurabilmek mümkün değil. Fakat geleceğe umut olmak için birinci andan beri canla başla uğraş ediyoruz. Sporun düzgünleştirici gücüne inanıyoruz” tabirleriyle başlayan Demirel şöyle devam etti: “Hep birlikte el ele vererek gençlerimiz için âlâ bir gelecek sunmak istiyoruz. Burada yapılan katkıların da bu hedefimize en yeterli halde hizmet edeceğinin farkındayız. Bölge halkının da en büyük gereksinimlerinden biri; geleceğe umutla bakmalarını sağlayacak bu çeşit projelerdir. Tahminen bugünden yarına değil lakin gelecekte dönüp gerilerine baktıklarında ‘İyi ki…’ diyecekleri dayanakları onlara sağlamak en büyük mutluluğumuz olacaktır.” Volkan Demirel konuşmasında profesyonel bir atletin meslek seyahatinde dikkat etmesi gereken noktalara da dikkat çekti.

Birbirinize dayanak olmayı ihmal etmeyin

Buluşmaya katılan eski ulusal futbolcu Ümit Karan da “Kendinize inanın ve güvenin” diyerek futbolsever gençlere seslendi: “Başarı, daima çalışma ve uğraş gerektirir. Gelecek sizlerin ve amaçlarınıza ulaşmak için her gün azimle çalışmalısınız. Kendinizi geliştirmek için disiplinli olmanız ve kendinize güvenmeniz, inanmanız gerekiyor. Muvaffakiyete ulaşmak için muhakkak maksatlar belirlemek kıymetlidir. Kısa vadeli ve uzun vadeli amaçlar koymak sizi birinci andan itibaren fark edilen, dikkat çeken kişi haline getirecektir. Vakit zaman başarısızlıklar da olabilir lakin bunlardan ders çıkarmanız ve daha güçlü bir biçimde geri dönmeniz gerekiyor” dedi. 

Galatasaray’ın unutulmaz isimleri ortasında yer alan Ümit Karan, Pepsi ve TSYD iş birliğiyle gerçekleştirilen aktiflikte bulunmaktan büyük memnunluk duyduğunu belirterek geleceğin yıldızlarına herkesin dayanak vermesi gerektiğini belirtti.

Seminerde Real Madrid’in Brezilyalı yıldız futbolcusu Vinicius Junior ile yapılan bir görüntü çekimi de iştirakçi gençlere gösterildi. Sinemada yıldız futbolcu, genç futbolculara sevgi ve dayanak bildirisini iletti.

Genç atletlerin ilgiyle izlediği seminerde soru karşılık oturumları da canlı bir sohbet ortamında gerçekleşti. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.