DOLAR 32,8516 0%
EURO 35,1969 0.01%
ALTIN 2.449,72-0,32
BITCOIN 21823110.75504%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Sağlık sigortanız ruhunuza iyi geliyor mu?

Sağlık sigortanız ruhunuza iyi geliyor mu?

ABONE OL
27 Şubat 2024 13:24
Sağlık sigortanız ruhunuza iyi geliyor mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tamamlayıcı Sıhhat ve Özel Sıhhat Sigortası poliçelerinde ana teminatlara ek olarak birden fazla vakit ruh sıhhatine yönelik dayanak asistans hizmetleri de yer alıyor.

Sigortam.net, gerilim ve korku kaynaklı ruhsal takviye gereksiniminin arttığı devirlerde, poliçe içinde gözden kaçabilecek ruh sıhhati hizmetlerine bilhassa dikkat çekiyor ve sigortalıların poliçedeki haklarından faydalanabileceklerini belirtiyor.

Kontrol dışı gerçekleşen olaylar, yaşanan telaşlar ve ağır gerilim sadece fizyolojik hastalıklara neden olmuyor, tıpkı vakitte şahısların psikolojilerinde de vakit zaman dengelerin bozulmasına yol açabiliyor. Sigortam.net, bu tip durumlar karşısında Tamamlayıcı Sıhhat Sigortası ve Özel Sıhhat Sigortası poliçeleri kapsamında yer alabilen lakin çoğunlukla gözden kaçan ruhsal dayanak imkanlarını gündeme taşıyor. 

Özel ve Tamamlayıcı Sıhhat Sigortası poliçelerininin seçiminde fizikî teminatlar elbette belirleyici nitelikte. Fakat poliçe yaptırırken muhtemel ruhsal meselelere karşı teminat verip vermediğini, ne tıp asistans hizmetler olduğunu değerlendirmeye almakta fayda var. Psikolog ve/veya psikiyatri hizmeti alma gereksinimi, beraberinde ekstra maliyetler getiriyor. Bu hizmetleri karşılayan bir poliçe, ruhen düşünceli bir devirden geçen kişinin, bir de tedavi gereksinimini karşılamak için fazladan bir maliyet kalemini daha düşünmesinin önüne geçiyor.

Hastalıklar, yaralanma ve gibisi sıkıntıların yanında ruhsal sıhhat sıkıntılarının da hayatın bir gerçeği olarak karşımıza çıkabildiğini söyleyen Sigortam.net CEO’su Ataman Kalkan, “Sağlık sigortası poliçesi seçerken yalnızca fizikî teminatları değil, tıpkı vakitte ruhsal garantiyi de göz önünde bulundurmak, bireylerin genel sıhhatlerini korumak ismine değerli bir adım olabilir. Psikolog yahut psikiyatri hizmetine gereksinim duyanlar, bu hizmetleri karşılayan bir poliçenin varlığıyla ekonomik olarak rahatlayabilirler. Günümüzde sigorta şirketlerine nazaran değişmekle birlikte, Özel Sıhhat Sigortası ve Tamamlayıcı Sıhhat Sigortası, psikolog ve psikiyatrist fiyatlarını bir keze mahsus olmak üzere poliçede belirtilen teminat ve limitler de dikkate alınarak çoğunlukla karşılayabiliyor.” sözlerini kullandı. 

Poliçedeki ruhsal takviye haklarına göz atmakta fayda var 

Sigorta yaptırırken poliçe kapsamına hakim olmak epeyce değerli. Bu basamakta da gerçek bir halde danışmanlık almak ön plana çıkıyor. Sigorta eserleri ortasında şeffaf bir kıyaslama imkanı sunan Türkiye’nin birinci ve başkan dijital sigorta platformu Sigortam.net, “Müşterinin Şampiyonu” olma vizyonu ile müşterilerine danışmanlık  veriyor. 

Sigortam.net, müşterilerin kendi gereksinimlerine uygun poliçeleri seçmelerini ve seçtikleri poliçedeki haklarını bilerek satın aldıkları eserden azamî yarar görmelerini sağlamayı hedefliyor. Teminat kapsamları ve asistans hizmetleri değişkenlik gösterebilen Sıhhat Sigortası eseri için Sigortam.net, müşterilerine gereksinim duyduklarında ya da başlarına bir soru takıldığında güvendikleri, kendilerine özel olarak atanmış bir danışmandan dayanak alma imkânı sunuyor. Böylelikle sıhhat sigortası üzere hayli hassas ve özel bir alanda, gerçek bilgiye ve yanlışsız yönlendirmeye ulaşmaları için müşterilerinin yanında yer alıyor.

Toplumda sigorta şuurunu artırma, karmaşık sigorta eserlerini daha anlaşılır ve erişilebilir kılma maksadıyla hizmet veren Sigortam.net’ten Özel ya da Tamamlayıcı Sıhhat Sigortası satın almak yahut poliçe seçimi ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek için sigortam adresini ziyaret edebilir veya 444 24 00 üzerinden uzman sigorta danışmanları ile görüşebilirsiniz. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.