DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19881831.9221%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Selçuklu Belediyesi’nden spor ve eğitime önemli yatırım
  • Haberuc
  • Spor
  • Selçuklu Belediyesi’nden spor ve eğitime önemli yatırım

Selçuklu Belediyesi’nden spor ve eğitime önemli yatırım

ABONE OL
26 Temmuz 2023 03:00
Selçuklu Belediyesi’nden spor ve eğitime önemli yatırım
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Selçuklu Belediyesi spor ve eğitim topluluğuna iki değerli yatırım daha kazandırıyor. Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürlüğü, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürlüğü ile imza protokolü gerçekleştiren Selçuklu Belediyesi Konya Spor Lisesi ve Fen Lisesi’ne Kapalı Spor Salonu ve yapay çim saha imali işi için birinci adımı attı.
 

·Konya Spor Lisesi’ne kazandırılacak olan Kapalı Spor Salonu,  kişiliği ile gönüllere taht kuran Konyasporlu futbolcu merhum Ahmet Çalık’ın ismini taşıyacak.

Selçuklu’da ömür standartlarını en üst düzeyde tutmak için alt yapı hizmetlerinin yanı sıra başka alanlarda da değerli çalışmalar yürüten Selçuklu Belediyesi eğitim ve spora kıymetli dayanak sağlayacak bir protokole daha imza attı. Selçuklu Belediyesi ve Konya Ulusal Eğitim Müdürlüğü ortasında gerçekleştirilen protokolle Konya Spor Lisesi ve Fen Lisesi kapalı spor salonu ve açık yapay çim alana kavuşacak.

Selçuklu Belediyesi Encümen Salonu’nda yapılan imza protokolüne Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, Konya Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit, Selçuklu İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Turan Kayacılar katıldı.

Selçuklu Belediye Lideri Pekyatırmacı: “Merhum Ahmet Çalık’ın ismini salonumuzda yaşatacağız”

Selçuklu Belediyesi olarak fiziki, toplumsal, kültürel, belediyecilik faaliyetlerinin yanında ilkokuldan üniversiteye kadar her eğitim seviyesinde ve her yaştan öğrencinin faydalanabileceği projeler üretmeye tesisler inşa etmeye devam ettiklerini tabir eden Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı: “Bugüne kadar birçok okulumuza, spor salonu, sentetik çim saha ve farklı alanlarda toplumsal ve kültürel tesisler kazandırdık. Son olarak da Kemal Akpınar İmam Hatip Ortaokulu, Saraybosna Anadolu Lisesi, Adil Karaağaç Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mehmet Akif Ersoy, Anadolu Lisesi’ne Konyalı şehitlerimiz Hacı Osman Ayyıldız, Resul Coşkun Mustafa Özata ve Battal Yıldız’ın isimlerini verdiğimiz spor salonlarımızı kazandırmıştık. Bugün ise Konyaspor Lisesi ve Selçuklu fen liselerimize kazandıracağımız kapalı spor salonu ve açık yapay çim saha projemizin protokolünü imzalayacağız. Her iki okulumuzun da spor salonu, muhtaçlığı vardı. Fen lisemizde ayrıyeten bir de sentetik çim saha muhtaçlığı vardı. Selçuklu Belediyesi olarak iki okulumuzda da çok çağdaş öğrencilerimizin spor alanındaki tüm imkanlarını karşılayacak birer spor salonu ve yeniden fen lisemize bu spor salonunun yanında bir de yapay çim sahayı inşallah süratli bir biçimde inşa edeceğiz. Konya Spor Lisesi’nde yapacağımız spor salonunun ismini Daha evvel söz ettiğimiz üzere Ahmet Çalık Spor Salonu olacak biçimde planlıyoruz. Ahmet Çalık efendiliğiyle, karakteriyle örnek bir kişilikti. İsmini anılarını böylece inşallah Selçuklu’muzda yaşatmış olacağız. Tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Bütün yakınlarına, ailesine, topluluğa baş sıhhati diliyorum. Ümit ediyorum ki her iki okulumuzdaki spor salonlarımızdan ve futbol alanımızdan birçok yetenekli sportmenler da çıkacak. Selçuklu’muzu her anlamda başarıyla inşallah temsil edecekler.” dedi.  

“Spora olan yatırımlarımız devam edecek”

Selçuklu Belediyesi olarak bu vakte kadar eğitime spor ve atlete olan dayanaklarını hiçbir vakit esirgemediklerinin altını çizen Lider Pekyatırmacı: “Bundan sonra da inşallah bu takviyelerimizi devam edeceğiz. Selçuklu olarak sporun merkezi olduğumuzu her platformda söylüyoruz. Bu hususta hayli iddialıyız. Konya’da sporun gelişmesi için daha fazla gencimizin daha fazla insanımızın spor yapması için çaba gösteriyoruz. Tekrar spor kulübümüz 213’ü ulusal atlet olmak üzere 15 bin 488  lisanslı atlet sayısıyla da Türkiye’de en büyük ve en kıymetli amatör spor kulüpleri ortasında yer alıyor. Bunun yanında spor okullarımızda 13 branşta 13 bin 660 öğrencimize de eğitimler veriyoruz. Yeni Atlet Seçme Yetiştirme Merkezi’mizle birlikte spor alanında tesis sayımızı ve fiziki imkanlarımızla çok büyük ölçüde inşallah geliştirmiş olacağız. Selçuklu Belediyesi olarak maksadımız Selçuklu’muzdan olimpiyat şampiyonlarını çıkarmak. Konyaspor Lisesi ve Selçuklu Fen Liselerimize kazandırdığımız spor salonu ve açık yapay çim saha projelerimizin öğrencilerimize ve Selçuklu’muza iyi olmasını temenni ediyorum. Bu projelerimizin gerçekleşmesinde Vilayet Ulusal Eğitim Müdürümüzün, İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüzün çok büyük katkıları var. Ben bilhassa bedelli Vilayet Ulusal Eğitim Müdürümüze bu çalışmalarda bize hem gösterdikleri ilgi hem kolaylık açısından bilhassa teşekkür etmek istiyorum. Etraf Şehircilik vilayet Müdürlüğümüz her vakit yaptığımız yatırımlarda, projelerde bizim yanımızda, bizim yatırımlarımıza takviye veriyorlar ve bize katkı sunuyorlar. Bu yatırımların devamlılığı için, sürdürülebilirliği için, bu yatırımların en süratli formda gerçekleştirilmesi için daima bizi destekliyorlar. Bu protokolümüzde de Spor Lisesi’nde yapacağımız yatırımda Etraf Şehircilik Vilayet Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol kapsamında buradaki salonun maliyetini karşılayacak biçimde Ulusal Emlak’tan bize yer verilecek. Bu hususta bizimle birlikte oldukları için ve bütün yatırımlarımızı da bize destekçi oldukları için bilhassa Etraf Şehircilik Vilayet Müdürümüzün şahsında bütün takımına farklı ayrı teşekkür ediyorum. Konya’mıza hizmet için birlikte çalışıyoruz. Konya’mıza hizmet için elimizden gelen çabası gösteriyoruz. Bu noktada bütün kurumlarımızla birlikte iş birliği içerisinde hareket ediyoruz. Burada da çok değerli katkılar verdiler. Yalnızca sporla ilgili değil eğitimle, sıhhat yatırımlarında ve öteki yatırımlarda da her vakit Etraf Şehircilik Vilayet Müdürlüğümüzü yanımızda görüyoruz. O yüzden kendilerine ve şahsında bütün takımına de teşekkür ediyorum. Sağ olun. Bu yatırımın ilçemiz için, kentimiz için, okullarımız için güzel olmasını temenni ediyorum. İnşallah öğrencilerimiz hem spor faaliyetlerini burada en uygun formda icra edecekler hem de gelecekte ulusal atletimiz olacak ve yeniden olimpiyat gayesine yanlışsız ilerlemede bizimle birlikte olacak olan atletlerimizi inşallah buralarda yetişecekler diyorum. Tekrar iyi olsun”  diye konuştu. 

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Şevik: “ Kamuya hizmet alanında her türlü iş birliğine takviye vermeye devam edeceğiz”

Kamu kurumları ortasındaki iş birliğinin kıymetine değinen Etraf, Şehircilik ve İklim Değişikliği Vilayet Müdürü Hülya Şevik; “Bugüne kadar hem kamu kurumlarımıza hem de belediyelerimizle birlikte hazine yerlerimizin kamu hizmetine sunulması konusunda her türlü takviyesi sağladık. Bundan sonra da sağlamaya devam edeceğiz. Bu alanda başka kurumlarımıza ve Selçuklu Belediyemize müdürümüze ben de teşekkür ediyorum. Bundan sonra da birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Bu kapalı spor salonunun ve yapay çim sahanın da iyi uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

İl Ulusal Eğitim Müdürü Yiğit :“Selçuklu Belediyemiz yürüttüğümüz çalışmalarda bize dayanak oluyor”

Konya’da örnek belediyecilik faaliyetlerinin yürütüldüğünü lisana getiren Konya Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Murat Yiğit: “Öncelikle hem Konya Spor Lisemize hem de Selçuklu Fen Lisemize yapacağımız bu spor tesislerinin ben iyi olmasını diliyorum. Konya belediyeciliği hakikaten Türkiye’ye örnek bir belediyecilik örneği gösteriyor. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere ilçe belediyelerimiz hem yaptıkları devasa eğitim tesisleriyle okullarla ve yeniden eğitime öbür alanlarda verdikleri takviyelerle bize büyük katkılar sunuyorlar.  Selçuklu Belediyemiz de birçok okul, yeniden okullarımızın bahçelerine birçok tesis, tekrar bahçelerinde bakım tamirle her manada bizlere dayanak oluyorlar. Bunun dışında yürüttüğümüz çalışmalarda tekrar bize dayanak oluyorlar. Alışılmış bu dayanaklar Konya’da eğitim öğretim faaliyetlerinin çok daha ilerilere gitmesine vesile oluyor. Ben bu yatırımların ilçemize, vilayetimize, ülkemize güzel olmasını diliyorum. Bu katkılarından ötürü da başta Belediye Liderimize, Etraf Şehircilik Vilayet Müdürümüze çok teşekkür ediyorum” halinde konuştu.

Konuşmaların akabinde okullara kazandırılacak olan kapalı spor salonları ve yapay çim alanların protokol imzaları atıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.