DOLAR 32,3675 0.17%
EURO 34,4898 -0.59%
ALTIN 2.434,84-1,05
BITCOIN 2161844-4.78841%
İstanbul
18°

AÇIK

04:52

SABAHA KALAN SÜRE

Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi
  • Haberuc
  • Spor
  • Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi

Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi

ABONE OL
16 Şubat 2024 15:00
Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcuları ve antrenörleri için “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” gerçekleştirildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden birisi olan Selçuklu Belediyespor Kulübü atletleri, antrenörleri ve aileleri Selçuklu Kongre Merkezinde düzenlenen “Selçuklu’nun Şampiyonları Ödül Töreni” programında bir ortaya geldi. 2023 yılında katıldığı Ulusal ve Milletlerarası şampiyonalarda kentimizi ve ülkemizi bir sefer daha gururlandıran Selçuklu Belediyespor Kulübü atletleri ve antrenörleri Selçuklu Belediyesi tarafından ödüllendirildi. Güreş, Halter, Judo, Karate, Kick Boks, Masa Tenisi, Satranç, Taekwondo, Bisiklet ve Wushu Kung-Fu branşlarında uğraş eden toplam 58 sportmen 46 altın, 29 gümüş ve 33 bronz madalya olmak üzer toplam 108 madalya kazanma başarısı gösterdi.

Halter branşında ülkemizi temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Ulusal Sportmeni Sami Baki Değer, Yıldızlar Dünya Halter Şampiyonası’nda Erkekler 96 kiloda kazandığı 3 altın madalya ile Dünya Şampiyonluğu elde etti. Halter branşında bir öteki Selçuklu Belediyespor Kulübü Ulusal Atleti Ali Oflaz ise +109 kg da Avrupa Şampiyonu olarak ay-yıldızlı bayrağımızı gururla temsil etti. Taekwondo branşında da milletlerarası alanda ülkemizi muvaffakiyetle temsil eden Selçuklu Belediyespor Kulübü, Yıldızlar ve Ümitler Avrupa Şampiyonasından iki madalya ile dönmeyi başardı. Ulusal Sportmen Sıla Işık Gencer, Ümitler Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya, bir öteki Ulusal Sportmen İbrahim Efe Düzel ise Yıldızlar Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı.

Selçuklu Belediyespor Kulübünün en başarılı branşları ortasında yer alan Wushu Kung-Fu branşı ise geçtiğimiz yıl ülkemizde düzenlenen Wushu Kung-Fu Avrupa Şampiyonası’nda toplam 8 madalya kazanarak Avrupa Şampiyonası’na damga vurdu. Selçuklu Belediyespor Kulübü Ulusal Atletleri, Almina Sarı, Raziye Işık Emekli, Furkan Osman Sayıner, Hayrunnisa Kalay altın madalya, Efnem Gökalp ve Nisa Işık Irmak gümüş madalya, Nisa Sarı ise bronz madalya kazanarak tarihi bir muvaffakiyete imza attı.

 

Selçuklu Belediye Lideri Pekyatırmacı,“ Başarılı atletlerimizi, antrenör ve ailelerimizi tebrik ediyorum”

Sözlerine 2023 yılında ulusal ve milletlerarası karşılaşmalarda Dünya ve Avrupa şampiyonlukları elde eden Balkan ve Türkiye şampiyonlukları yaşayan atletleri, antrenör ve ailelerini kutlayarak başlayan Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı,“Bu başarıda başta spor kulübümüz olmak üzere kulüp liderimizin idarede bulunan arkadaşlarımızın spor müdürlüğümüzde vazife yapan pahalı çalışanlarımızın ve değerli antrenörlerimizin çok büyük emekleri var. Her birine başka ayrı teşekkür ediyorum. Burada tahminen en büyük alkışı ailelerimiz hak ediyor. Çocuklarımızın bu muvaffakiyetindeki en büyük etken bence ailelerimiz gece gündüz demeden çocuklarına takviye oldular onların bu karşılaşmalara katılmaları için çok büyük fedakârlıklar yaptılar ben bu manada bütün ailelerimize ayrıyeten teşekkür ediyorum sağ olun, var olun.” Dedi.
 

“Olimpiyatlara atlet yetiştireceğiz”

Selçuklu Belediyesi olarak bu vakte kadar spora en büyük bedeli verdiklerini söz eden Lider Pekyatırmacı,“Selçuklumuzu sporun merkezi haline getirdik. Bugün baktığımız vakit yaz ve kış spor okullarımızdan son 5 yılda 15 farklı branşta 94 bin 834 öğrencimiz faydalanmış. Yeniden “Üçüncü Sınıflar Yüzme Öğreniyor” projemizde son 5 yılda 7 bin 72 öğrencimize yüzme hüneri kazandırdık. Kısa bir müddet evvel başlattığımız sportmen seçme programımızda şu ana kadar 4 bin 600 atletimizin ölçüm testlerini gerçekleştirdik. Yeniden UEFA standartlarında yenilediğimiz Selçuklu Yapay Çim Alanımızla birlikte son 5 yılda 71 adet yapay çim sahayı Selçuklu’muza kazandırdık. 4 okulumuza kapalı spor salonu inşa ettik ve2 okulumuza inşa edeceğimiz kapalı spor salonu ve yapay çim alanların üretim çalışmalarında ise sona yaklaştık. Bizim aslında Türkiye örnek olacak en büyük projemiz Selçuklu Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezimiz. Bu merkezimizin temel atma merasimini de Gençlik Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın iştirakiyle gerçekleştirmiştik. Merkezimiz tamamlandığında günde tıpkı anda bin 500 atletimiz 18 farklı spor branşında spor yapma imkanını bu merkezimizde bulacak. İnşallah bu tesisimizden kaç ulusal atletlerimiz yetişecek. Biz artık kendimize yeni bir amaç koyduk inşallah bu tesisimizden olimpiyatlara atlet yetiştireceğiz.” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir;  TFF ve RTÜK'ten Yeni Sezon Öncesi İş birliği

“213’ü ulusal atlet olmak üzere 15 bin 488 lisanslı atletimiz var”

Selçuklu Belediyespor Kulübünün 213’ü ulusal atlet olmak üzere 15 bin 488 lisanslı atlet sayısı ile bugün Türkiye’nin en büyük ve en değerli amatör spor kulüpleri ortasında yer aldığına dikkat çeken  Lider Pekyatırmacı, “Kulübümüz son 5 yılda 135’i altın  85’i gümüş 93’ü bronz olmak üzere toplam  313 madalyayı Selçuklumuza kazandırarak büyük bir muvaffakiyete imza attı. İnşallah bundan sonra da  nice büyük başarılara daima birlikte imza atacağız. Selçuklumuzu ve ülkemizi muvaffakiyetle gururlandıran atletlerimizi ve antrenörlerimizi tekrar tebrik ediyor, kendilerine bundan sonra da üstün muvaffakiyetler diliyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

Selçuklu Belediyespor Kulüp Lideri Tezcan:  “Sporun merkezi her vakit olduğu üzere tekrar Selçuklu olacak”

Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biri olan Selçuklu Belediyespor Kulübünün  2023 yılı içerisinde ulusal ve memleketler arası karşılaşmalarda muvaffakiyet kazanan atletlerine mükafatlarını takdim etmenin gururunu yaşadıklarını tabir eden Selçuklu Belediyespor Kulübü Lideri Mustafa Yavuz Tezcan: “Kulübümüz Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden bir tanesi ve bunun gerektirdiği  tüm kriterleri taşıyor. Bu hususta öncelikle spor okullarımızdan bahsetmek istiyorum. 2023 yılı içerisinde yaz ve kış devri olmak üzere toplam 30 binden fazla atlete eğitim verdik. Olağan biz sayısı süratlice okuyup geçiyoruz fakat 30.000 hakikaten çok büyük bir sayı. Konya’da hatta Türkiye’deki birçok ilçenin nüfusundan daha büyük bir sayı. Bu atletlerin bir kısmı da servisle meskenlerinden alındı ve idmanlardan sonra tekrar servisle konutlarına bırakıldı. Spor okullarımızda eğitim gören atletlerimizi belirli periyotlarda ayrıntılı ölçüm testlerine tabi tutuyoruz. Bu testler kapsamında 15 farklı istasyonda atletlerimizin motorik performans kıymetlerini ölçüyor ve çıkan sonuçlara nazaran en yetenekli oldukları branşları tespit etmeye çalışıyoruz. Biz de spor okullarındaki çalışmalarda başarılı olan atletlerimizi farklı branşlardaki gruplarımıza yönlendirerek çok önemli bir altyapı havuzu oluşturuyoruz.  İşte bu altyapılardan yetişen 15.488 lisanslı atletimiz, 20 farklı branşta Selçuklu Belediyespor Kulübünün başarısı için ter dökmektedir. Ayrıyeten bu spor atletlerimizin 213 tanesi de ulusal ekiplerde ülkemizi temsil etmişlerdir. Bu sayılar bize gösteriyor ki Selçuklu Belediyespor gerek tesis sayısı bakımından gerekse sportmen sayısı bakımından Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biri tabirini ziyadesiyle hak ediyor. Bugün 10 farklı branşta 58 atletimize ve onları yetiştiren antrenörlerimize mükafatlarını takdim edeceğiz. Olağan bu muvaffakiyetler kolay elde edilmiyor. Hepsinin ardında çok büyük bir uğraş, hırs ve kazanma azmi var. Ben bugün ödül alacak bütün atletlerimizi ve onları yetiştiren antrenörlerimizi tekrar tebrik ediyorum. Bu muvaffakiyetlerinin bu muvaffakiyetlerinin kazanmasında emeği geçen öncelikle atlet ailelerimize çok teşekkür etmek istiyorum. Onların dayanağı sportmen atletlerimiz için hakikaten çok kıymetli. Ayrıyeten idare heyetinde birlikte misyon yaptığımız idare konseyi üyelerimize Selçuklu Belediyesi Spor Müdürümüz ve grubuna kulübümüzün her kademesinde vazife yapan kulüp işçimize de teşekkür etmek istiyorum. Natürel ki spora yaptığı yatırımlarla daima bizi teşvik eden ve bize her mevzuda sınırsız dayanak veren Belediye Liderimiz sayın Ahmet Pekyatırmacı’ya  huzurlarınızda şükranlarımız sunuyorum. İnanıyorum ki 2024 yılında da bu başarılarımız artarak devam edecek ve olimpiyatlara sportmen yetiştirme gayesine bir adam daha yaklaşacağız.” halinde konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Spor kenti Bergama

Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Ay,“ Bu muvaffakiyetlerde ağır emek var”  

Başarılı atletlerin ulusal ve milletlerarası karşılaşmalarda elde ettikleri muvaffakiyetlerinin temelinde ağır bir emek olduğuna vurgu yapan Konya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Lideri Remzi Ay,“ Tabi burada nasıl gelindi? Bu çocuklarımız nasıl şampiyon oldu? İşte bu noktada Selçuklu Belediyespor Kulübümüz bu çocuklarımızı küçük yaşta salonlara, alanlara aldı. Antrenörler nezaretinde gece gündüz demeden idman yaptılar ve Türkiye, Balkan, Avrupa ve Dünya şampiyonu oldular. Bu muvaffakiyetler kolay elde edilmiyor ve sahiden çok büyük özveri ve çalışma istiyor. Buradan tüm antrenörlerimize, salonlarda çalışan arkadaşlarımıza, yönetici arkadaşlarımıza, idare konseyine ve ayrıyeten ailelerimize, anne babalarımıza çok teşekkür ediyorum. Sahiden büyük emekleri var. Pahalı sportmen kardeşlerim bir gün gelecek, sizler de bizim üzere bu buralarda yönetici olacaksınız. İlerde unutamayacağınız tek şey Selçuklu Belediyespor kulübü olacak. Buradaki arkadaşlığınız, birlik ve beraberliğiniz hiçbir vakit unutulmayacak. Ben tüm ailelerimizi, çocuklarımızı spor ile iç içe olmaya,  Selçuklu’nun tesislerinden faydalanmaya davet ediyorum. Buradan Selçuklu Belediye Liderimize, idare konseyine, meclis üyelerimize bu tesisleri, bu hizmetleri sundukları için teşekkür ediyorum. Hepinize hürmetler sunuyorum.” diye konuştu. 

Konya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Şahin; “Bu muvaffakiyetlerde Selçuklu Belediyemizin ilçeye kazandırdığı   35 tesis ve 60 spor salonunun katkısı büyük”

Konya’da spor alanında örnek sportmenlerin yetiştiğini tabir eden Konya Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdurrahman Şahin; “Selçuklu Belediyespor Kulübümüz, kuruluşundan bugüne kadar Konya sporunun sportif başarılarında 16 bin civarında lisanslı ve 213 ulusal atletiyle Türkiye’nin en büyük amatör spor kulüplerinden biri haline gelmiştir. Selçuklu Belediyespor Kulübümüzün elde etmiş olduğu bu başarıda Selçuklu Belediye Başkanlığımızın ilçeye kazandırmış olduğu 35 tesis ve 60 spor salonunun katkısının büyük bir etken olduğunu tabir etmek istiyorum. Daha yakın bir vakitte Konyamızın yanı sıra Türk sporunun da gelişimine katkı sağlayacak gençlerin spora ilgisini artıracak yeni yeteneklerin keşfedilmesine imkan sağlayacak olan değerli bir projeyi Selçuklu Belediye Başkanlığımız hayata geçirmiştir. Sancak Mahallemizdeki 22 bin 858 metrekare bina alanı ve 15 bin 630 metrekare açık saha alanı ile toplam 18 farklı spor branşında spor yapma imkanı sağlayacağı olan Atlet Seçme ve Yetiştirme Merkezi’nin temel atma merasimi Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’ın da iştirakleriyle gerçekleştirerek daima birlikte büyük bir heyecan ve gururla bu projenin Selçuklu ilçemize katacağı marka bedeline şahit olduk. Bu tesisin Türkiye’nin sayılı spor tesislerinden biri olacağını ve olimpiyatlara sportmenler yetiştireceğine yürekten inanıyorum. Bu vesileyle Konya sporunun ve atletinin her vakit yanında olan sayın Gençlik Spor bakanımıza, amatör spor kulüplerimizin pahalı yönetici ve atletlerine değerli sportmen velilerine şükranlarımı arz ediyorum. Bu program vesilesiyle 2023 yılında başarılı olan Selçuklu Belediyespor kulübümüzün atletlerini ve öteki kulüp atletlerimizi, teknik takımlarımızı, atlet velilerimizi ve emeği geçen herkesi yürekten ve gönülden tebrik ederek muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum” biçiminde konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  River Plate – Defensa Karşılaşmasında Bir Taraftar Tribünden Düşerek Hayatını Kaybetti

Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programa Selçuklu Belediye Lideri Ahmet Pekyatırmacı, AK Parti Konya Vilayet Lider Vekili İhsan Yıldırım, AK Parti Selçuklu İlçe Lideri Asım Ceyhan, Selçuklu Belediyespor Kulübü Lideri Mustafa Yavuz Tezcan, Türkiye Judo Federasyon Lideri Sezer Huysuz, Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Lideri Oktay Çimen, Konya Vilayet Gençlik ve Spor Vilayet Müdürü Abdurrahman Şahin,  Konya Amatör Spor Kulüpleri Lideri Remzi Ay, Konyaspor Kulübü Lideri Ömer Korkmaz, evvelki periyot Selçuklu Belediyespor Kulübü Liderleri Mehmet Günbaş, Selçuk Aksoy ve Fatih Yılmaz, belediye meclis üyeleri, lider yardımcıları, sportmen ve aileleri katıldı.

Konuşmaların akabinde başarılı sportmenlerin mükafatları protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Program sportmenler ile çekilen aile fotoğrafı ile sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.