DOLAR 32,3420 0.13%
EURO 35,3990 0.33%
ALTIN 2.508,030,31
BITCOIN 2134030-1.06423%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Süper Lig ve 1.Lig’in İsim Sponsoru Trendyol Oldu
  • Haberuc
  • Spor
  • Süper Lig ve 1.Lig’in İsim Sponsoru Trendyol Oldu

Süper Lig ve 1.Lig’in İsim Sponsoru Trendyol Oldu

ABONE OL
13 Temmuz 2023 00:24
Süper Lig ve 1.Lig’in İsim Sponsoru Trendyol Oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Futbol Federasyonu ile Trendyol, Türk futbolu ismine tarihi bir iş birliğine imza attı. Türkiye’nin en kıymetli markalarından Trendyol, 2023-2024 sezonu Süper Lig ve 1. Lig isim sponsoru oldu.

TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Kadrolar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirilen imza merasimine TFF Lideri Mehmet Büyükekşi, Trendyol Kümesi Lideri Çağlayan Çetin, Kulüpler Birliği Lider Vekili Süleyman Hurma ile 1. Lig Kulüpler Birliği Lideri Murat Özkaya katıldı.

TFF 1. Lider Vekili, İcra Heyeti Üyesi, Stratejik Planlama, Yeni Proje Geliştirmeden Sorumlu İdare Şurası Üyesi İbrahim Burkay, 2. Lider Vekili, İcra Konseyi Üyesi, İdari İşler ve 1. Lig’den Sorumlu İdare Şurası Üyesi Yalçın Orhan, Lider Vekili, İcra Heyeti Üyesi, Sponsorluklar ve Pazarlamadan Sorumlu İdare Heyeti Üyesi Alkın Kalkavan, Lider Vekili, İcra Şurası Üyesi, FIFA, UEFA İlgileri ve Dış Münasebetlerden Sorumlu İdare Konseyi Üyesi Mustafa Eröğüt,  Başkan Vekili, İcra Heyeti Üyesi, Akademi ve Altyapı Projelerinden Sorumlu İdare Şurası Üyesi Agah Ruşen Çetin ve TFF İdare Konseyi Yedek Üyesi Cengiz Fazilet de merasimde hazır bulundu.

Büyükekşi: “Süper Lig ve 1. Lig tarihinin en büyük sponsorluk mutabakatına imza atmış olmaktan büyük bir memnunluk duyuyoruz”

Mehmet Büyükekşi imza merasiminde yaptığı konuşmada,  tarihi bir iş birliğini duyurmaktan ötürü büyük bir memnunluk yaşadığını belirterek, “Ülkemizin en güçlü ve süratli büyüyen markalarından biri olan Trendyol, hem Üstün Ligimizin hem de 1. Ligimizin isim sponsoru oluyor. Bugün sizlerin huzurunda, Muhteşem Lig ve 1. Lig tarihinin en büyük sponsorluk muahedesine imza atmış olmaktan büyük bir memnunluk duyuyoruz. Harika Ligimiz 11 Ağustos’ta 66. dönemine merhaba diyecek. Ve 2023-2024 sezonunda “Trendyol Harika Lig” ismiyle oynanacak. Tekrar birebir halde 1. Ligimiz de “Trendyol 1. Lig” ismiyle oynanacak. Ve liglerimize paha katacak.” dedi.

“Trendyol bu mutabakatla Türk futboluna ve Türk futbol ailesine güç vermeye devam ediyor”

Trendyol’un büyük futbol ailesinin büyük bir destekçisi olduğunu kaydeden Büyükekşi, “Trendyol, Bayan ve Erkek A Ulusal Kadrolarımız ile eMilli Ekibimizin da resmi sponsoru. Ayrıyeten, 6 Şubat’ta yaşadığımız zelzele felaketinin akabinde başlattığımız Omuz Omuza kampanyamızın da en büyük destekçilerinden biri oldu. Yalnızca bununla kalmadı. Sarsıntı felaketi nedeniyle ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’a ve Gaziantep Futbol Kulübüne, yani 2 büyük gastronomi kentlerimizin kadrolarına Trendyol yemek olarak sponsor oldular. Ve büyük bir takviye verdiler. Bugün bu mutabakatla da Türk futboluna ve bu hoş aileye güç vermeye devam ediyor.” tabirlerini kullandı.

“Trendyol’un vereceği takviyeyle birlikte; Üstün Lig’de rekabet, heyecan ve kalitenin daha da artacağına ve dünya futbolundaki pozisyonunun da yükseleceğine inanıyorum”

Federasyon olarak misyona geldikleri birinci günden bu yana Türk futbolunun marka bedelini yükseltmek, ekonomik problemler içerisindeki kulüplere yeni gelir kaynakları yaratmak için çalışmalar yürüttüklerinin altını çizen TFF Lideri Büyükekşi kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Futbol tüm dünyada büyük bir sanayi haline gelmiş durumda… Trendyol ile yaptığımız bu mutabakatın Türkiye’de futbol iktisadının daha da büyümesine yapacağı tesirin yanı sıra futbolumuzun marka bedeline de büyük katkı sağlayacağına eminim. Muhteşem Ligimiz şu an Dünya’nın en kıymetli 10 ligi ortasında yer alıyor. Lakin biz bunu kâfi bulmuyoruz. Trendyol’un vereceği dayanakla birlikte; futbolumuzun göz bebeği Muhteşem Lig’de rekabet, heyecan ve kalitenin daha da artacağına ve dünya futbolundaki pozisyonunun da yükseleceğine inanıyorum. İnşallah bu sayede, Avrupa kupalarında gayret eden kulüplerimiz daha büyük başarılara imza atacak ve bizlere büyük sevinçler yaşatacaklar. Ayrıyeten Trendyol’un 1. Lig’e de isim sponsoru olması bu ligde uğraş eden Anadolu kadrolarımızın daha güçlü hale gelmesini sağlayacak. 1. Lig’in hem futbol, hem çaba manasında daha çekişmeli hale gelmesi Harika Lig’in kalitesine de olumlu olarak katkı yapacak. Bu iş birliğimiz Üstün Lig ve 1. Lig’deki 39 kulübümüzün yeni yetenekleri Türk futboluna kazandırmasına, milletlerarası Türk yıldızların yetişmesine de yarar sağlayacak. Böylelikle Ulusal Gruplarımız geniş ve kaliteli bir oyuncu havuzuna sahip olacak.”

“Bu iş birliğimizin Türk futbolu ve liglerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum”

Trendyol ile iş birliklerinin farklı alanlarda da devam edeceğini kaydeden Mehmet Büyükekşi, “Bu sene faaliyete geçireceğimiz web3 tabanlı spor portalımız süperlig.com içerisinde de satış ve yeni jenerasyon dijital oyunlaştırmalar ile iş birliğimizi derinleştirecek. Bu sayede futbolu çok daha geniş kitlelere taşıyacağız. Sözlerime burada son verirken, Trendyol Kümesi ile iş birliğimizin Türk futbolu ve liglerimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. TFF, tüm Üstün Lig ve 1. Lig kulüplerimiz ismine Trendyol Kümesi Lideri Sayın Çağlayan Çetin ve tüm grubuna teşekkür ediyorum.” halinde konuştu.

Çetin: “Süper Lig’in 2023-2024 sezonunda yoluna ‘Trendyol Üstün Lig’ olarak devam edecek olması bizim için büyük bir memnunluk ve gurur”

Trendyol Kümesi Lideri Çağlayan Çetin ise konuşmasında Trendyol olarak sporu Türkiye’nin ortak bedeli olarak gördüklerini belirterek, “Sporun hepimizi birleştiren gücüne yürekten inanıyoruz. Bu nedenle de Türkiye’nin Trendyol’u olarak spora ve atletlerimize farklı alanlarda dayanak olmaktan gurur duyuyoruz. 2021 yılından bu yana da Futbol Ulusal Kadrolarımızın resmi sponsoruyuz. Ayrıyeten hepimizi derinden yaralayan 6 Şubat zelzeleleri sonrasında Sayın Büyükekşi’nin teşebbüsleri sporun birleştirici gücünü göstermesi bakımından çok kıymetliydi. Liderimizin da teşebbüsleriyle afet bölgesinin tekrar imarı için gerçekleştirilen Omuz Omuza kampanyasına biz de Trendyol olarak takviye verdik. Ayrıyeten ligden çekilmek zorunda kalan Atakaş Hatayspor’un alanlara geri dönmesi için yanlarında olduğumuzu yakın vakitte buradan duyurmuştuk. Atakaş Hatayspor’un formasının göğsünde Trendyol Yemek olarak yer almaktan ve bu bedelli grubumuzu desteklemekten büyük memnunluk duyuyoruz. Tıpkı dayanağı Trendyol Yemek olarak UNESCO Gastronomi kenti olan Gaziantep’in ekibi Gaziantep FK Kulübümüze de vereceğiz. Bugün ise Türk futboluna takviyemizi ve Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliğimizi farklı bir düzeye taşıyoruz. Harika Ligimizin 2023-2024 sezonunda yoluna ‘Trendyol Muhteşem Lig’ olarak devam edecek olması bizim için büyük bir memnunluk, büyük bir gurur. Bu sırf Trendyol’un değil Türkiye’nin dört bir köşesinde 300 bin satıcımızın 500’e yakın üretecimizin ve 30 milyonu aşkın müşterimizin de sponsorluğudur. Bütün Trendyol ailesinin sponsorluğudur.” dedi.

“Futbolumuzun ve Harika Lig’in marka kıymetini daha da yükselterek, kulüplerimizin ve ligimizin çok daha üst sıralara yükselmesini destekleyeceğiz”

Süper Lig’in Dünya’nın en pahalı 10 ligi Avrupa’nın da en güçlü 6 ligi ortasında yer aldığının altını çizen Çağlayan şöyle konuştu:

“Biz de Trendyol olarak Avrupa’nın en büyük 5 e-ticaret şirketinden biriyiz. Bu manada federasyonumuz ile amaçlarımız de ölçüşüyor. Bizim de hedefimiz Avrupa’nın en büyük e-ticaret şirketi olmak. İnşallah gayemiz bizimle bir arada Türkiye Futbol Federasyonu ve ligimizi Avrupa sıralamasında daha üstlere taşımak. Futbolumuzun ve Üstün Lig’in marka bedelini daha da yükselterek, kulüplerimizin ve ligimizin çok daha üst sıralara yükselmesini destekleyeceğiz. TFF imzaladığımız bu muahedenin 15 vilayetimizde 19 kadronun uğraş edeceği 1. Lig’i de kapsaması bizleri ayrıyeten memnun ediyor. 1. Lig’e sağlayacağımız takviyeyle de, bilhassa Anadolu’daki kulüplerimiz için kıymetli bir katkı sağlayacağız. Ülkemizin 81 vilayetindeki satıcılarımızla, operasyonlarımızla Anadolu’daki kulüplerimizin de bu dönemde daha da güçlenerek yollarına devam etmeleri için sinerji imkanları yaratacağız. Bizleri şimdiden kelam verebilirim ki hem TFF Liderimiz Mehmet Büyükekşi ile hem 1. Lig Kulüpler Birliği Liderimiz Murat Kaya ile şimdiden projeleri düşünmeye, geliştirmeye başladık. Yakın vakitte bu hoş projelerimizi de sizler paylaşacağız. Bu işbirliğimizi birebir vakitte, ülkemizden yeni dünya yıldızları çıkartma vizyonuna sunacağı katkı manasında çok önemsiyorum. Böylelikle, futbolun geleceğine, gençlerimizin yeteneklerini geliştirmelerine imkan sağlayacağız. Tekrar biz Trendyol olarak bildiğiniz üzere Türkiye’de 2 bin üzerinde bir sayıyla en fazla yazılım mühendisi çalıştıran, onların ortasından da dünyanın en âlâ yazılım mühendislerini çıkartan bir kurumuz. Buradaki gayemiz de Türk gençlerine hem teknolojide hem sporda daha ileri yolları açmak. Aslında bu nedenle birliktelik, Trendyol’un da kıssasıyla örtüşüyor. Biz bundan 13 yıl evvel bu topraklarda doğduk. Bu ülkenin kıymetleri ile bugün dünyanın önde gelen teknoloji şirketlerinden biri haline geldik. Trendyol olarak Türkiye’nin geleceğine inanıyoruz; ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz. Bu manada Türk futbolunun yarınları inşa eden TFF ile vizyonumuz, kıymetlerimiz ortak. Bu sebeple TFF ile imzaladığımız bu muahedeyi sponsorluk mutabakatının çok daha ötesinde bir yerde bir vizyon birlikteliği, bir paydaşlık olarak görüyorum. Ülkemizin futbolcularının, gruplarının gelişmesinde kritik bir rol üstlenen bu ligin destekçisi olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Trendyol’un da takviyeleriyle daha da büyüyüp yeni yetenekler keşfederek Üstün Ligimizin muvaffakiyetlerini daha da geniş kitlelere duyurabileceğimize inancım sonsuz. Bugün olduğu üzere bundan sonra da Türk sporunun gelişmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz. Bu muahede spor topluluğumuza, futbolseverlere ve ülkemize güzel olsun.”

Hurma: “Türk futbolu ve Türk futbol ailesi bu sıkıntı periyottan geçerken Trendyol’un verdiği dayanağı hiçbir vakit unutmayacaktır”

Trendyol yapılan isim sporluğu muahedesinin değerine değinen Muhteşem Lig Kulüpler Birliği Vakfı Lider Vekili Süleyman Hurma da Türk futbolu vahim sözüyle bile izah edilemeyecek ekonomik zorluklar yaşadığını kaydederek, “Dünyada ve ülkemizde de çok önemli ekonomik sorunlar yaşandığı bir devirde Trendyol’un mükemmel sayılabilecek dayanağı, Muhteşem Lig kulüpleri ismine çok değerli ve kıymetlidir. Bundan ötürü nitekim çok heyecanlı ve memnunuz. Spora ve atlete takviye vermek çok kolay bir şey değildir. Karşılığında ne alırsanız alın para vermek çok güç bir iştir. Bundan ötürü Trendyol’a çok teşekkür ediyorum. Türk futbolu ve Türk futbol ailesi bu güç periyottan geçerken Trendyol’un verdiği takviyesi hiçbir vakit unutmayacaktır. Bizim Muhteşem Lig kulüpleri olarak ödevimizde şu olmalıdır ki olacağından da yüzde yüz eminim: Bu muahedeyi onurlandırmak, aldığımız yüz katını Trendyol’a geri vermek bizim amacımız olmalıdır. Vazifeye geldiğinden bu yana futbol iktisadına dayanak vermek için fevkalâde efor gösteren Sayın Liderimiz ve Türkiye Futbol Federasyonu yetkililerine de çok teşekkür ediyorum. Umut ediyorum ki Türk futbolu bu ekonomik kahırlar sarmalından bu bedelli çalışmalar sayesinde kurtulacaktır. Verdikleri takviyeden ötürü hem Sayın Liderimize ve Trendyol’a sonsuz teşekkür ederim.” formunda konuştu.

Özkaya: “Trendyol’un bize açtığı yolu futbolun yeni yolu olarak kabul ediyorum”

Törende konuşan 1. Lig Kulüpler Birliği Lideri Murat Özkaya da Türk sporunun sponsoruna sahip çıkmayı bilmesi gerektiğini tabir ederek, “Bu yalnızca bir iki kişinin eliyle yapılabilecek bir şey değil. Burada en büyük vazife basına düşüyor. Basının sponsorlara sahip çıkması gerek. Türk sporunda sponsor sayısı artıyor zira arbede yok. Meseleler, istişare ve gerçek tabana oturtularak çözülüyor. Bu nedenle sıkıntılar daha aza indirgenmiş durumda. Bunun için federasyonumuza tekrar teşekkür ediyorum. Bunu genel konseyde da söylemiştim: Hengamenin olmadığı yerde herkes olmak ister. Trendyol’un bize açtığı yolu futbolun yeni yolu olarak kabul ediyorum. Bu muahedeyi imzalamaktan gurur ve onur duyuyoruz. Bu Türk futbolu için yeni bir yol olsun. Buradan futbolseverlere de seslenmek istiyorum. Lütfen maçlara gelin, statları doldurun. Sizlerin olmadığı yerde sponsorların olması imkansız. Sponsorların olmadığı yerde yeni oyuncuların, yeni kuşakların yetişmesi imkansız. Taraftar demek oradaki güç demek. Sizler varsanız Türk futbolu var. Şayet taraftar yoksa futbol yok, sponsor yok. İçimizdeki başarılı insanları da takdir edelim dayanak olalım. Nasıl taraftarımıza ve basınımıza iş düşüyorsa yöneticilerimize de büyük iş düşüyor. Lütfen hengame etmeyelim. Örneğin Süleyman Hurma yıllardır Türk futboluna hizmet ediyor ve futbolumuz için çaba ediyor. Yaptı o kadar çok hoş iş var ki lakin takdir edemiyoruz. Niçin takdir edemiyoruz zira birbirimizle arbede ediyoruz. Bedelli insanlarımıza sahip çıkalım, bedelli sponsorlarımıza sahip çıkalım. Gelin daima birlikte Federasyonumuzun önderliğinde futbolumuzu daha ileriye taşıyalım.” tabirlerini kullandı.

 Konuşmaların akabinde tarihi mutabakatın imzaları atıldı 

Konuşmaların akabinde TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve Trendyol Kümesi Lideri Çağlayan Çetin sponsorluk mutabakatına dair imzaları attı. Daha sonra toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.