DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19871591.99624%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık

Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık

ABONE OL
22 Şubat 2024 11:24
Türkiye’de daha güçlü bir bulut bilişim ekosistemi için Huawei Cloud ve Logosoft’tan stratejik ortaklık
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünyanın başkan bulut bilişim servis sağlayıcısı Huawei Cloud, Türkiye ve Avrupa’nın önde gelen bilişim distribütörlerinden Logosoft ile bulut bilişimin bölgedeki tesirini ve gelişimini artıracak bir iş iştirakine imza attı. 21 Şubat’ta İstanbul’da duyurulan iş paydaşlığıyla, işletmelerin dijital dönüşümüne daha fazla katkı sağlanması amaçlanıyor. 

Bu iş birliği ile Logosoft, Huawei Cloud’un Türkiye ve Avrupa Bölgesi’ndeki birinci ve tek distribütörü olarak konumlanıyor. Türkiye’ye yatırım yapan birinci Hyperscaler olan Huawei Cloud’un bölgede son teknoloji bir bilgi merkezi kurması, dijitalleşme ihtilalini hızlandırma konusundaki kararlılığının da altını çiziyor. Logosoft, paha odaklı dijital dönüşüme olan bağlılığıyla, Huawei Cloud hizmetlerinin birincil distribütörü olarak konumlandı ve iki şirket, Türkiye’de bulut teknolojisini ilerletme konusundaki ortak kararlılıklarını bu imza ile pekiştirmiş oldu.

Huawei Cloud bu iş birliği ile kapsamlı bulut tahlilleri sunma taahhüdünün altını çizdi. Logosoft’un dijital dönüşüme paha katma ve iş ortakları ile son kullanıcıları yeni teknolojilerle buluşturma vizyonu da bu iştirakin ehemmiyetini artıran bir etken olarak öne çıktı. 

Bulut yatırımının artırılması: Bu paydaşlık, Türkiye’de bulut yatırımlarının artması manasına da geliyor ve her ölçekten işletmenin bulut teknolojisinin çevikliği, ölçeklenebilirliği ve maliyet verimliliğinden yararlanmasını hedefliyor.

Verilere daha süratli erişim: Türkiye’de bir Huawei Cloud bilgi merkezinin bulunması, lokal kullanıcılar için daha süratli data erişimi ve daha düşük gecikme mühleti sağlayarak, günümüzün bilgi odaklı dünyasında kritik bir muhtaçlığı karşılıyor.

Daha güçlü iş iştirakleri: Logosoft, Türkiye ve Avrupa’daki tek Huawei Cloud distribütörü olarak, Huawei Cloud hizmetlerinin erişimini genişletmede ve iş ortaklarının bu imkanları müşterilerine sunmaları sürecinde kıymetli bir rol üstleniyor.

Huawei Cloud Türkiye Genel Müdürü Frank Ma yaptığı açıklamada, “Logosoft ile iştirak kurmaktan ve Türkiye’nin dijital geleceğine olan bağlılığımızı gösteren lokal bir bilgi merkezine yatırım yapmaktan heyecan duyuyoruz. Bu iş birliği, işletmeleri son teknoloji bulut tahlilleriyle güçlendirecek ve dijital dönüşüm seyahatlerini hızlandıracaktır” dedi. 

Logosoft CEO’su Nejat Saldanlı yaptığı değerlendirmede, “Huawei Cloud’un Türkiye ve Avrupa’daki birinci distribütörü olmaktan gurur duyuyoruz. Bu paydaşlık, işletmelere yenilikçi teknolojiler sunma misyonumuzla değerli ölçüde örtüşüyor. Birlikte bölgedeki bulut ekosistemini şekillendireceğimize ve Türkiye’nin dijital ihtilalini güçlendireceğimize inanıyoruz” dedi.

2024 stratejisi ve iş hedefleri

Huawei Cloud ve Logosoft paydaşlığı, 2024 yılı için kıymetli maksatları de beraberinde getiriyor:

Logosoft, Türkiye ve Avrupa’daki bulut ekosistemini genişleterek, Huawei Cloud hizmetlerini sunmak üzere en az 500 iş ortağını bünyesine katacak.

İş ortaklarıyla nizamlı olarak gerçekleştirilecek çalıştaylar, Huawei Cloud hizmetlerini tesirli bir biçimde pozisyonlandırmak için şirketlerin daha donanımlı olmalarını sağlayacak. İş ortaklarının profesyonel takımlarına satış ve teknik eğitim takviyesi sağlanarak, Huawei Cloud tahlilleri konusundaki uzmanlıkları artırılacak.

Teknisyenleri eğitmek ve bilgi paylaşımını daha da derinleştirmek için ‘Huawei Bulut Akademisi’ ağı kurulacak.

Mevcut genel bulut iş ortakları için satış eğitimleri ve teknik eğitim çalıştayları düzenlenecek.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.