DOLAR 33,0543 0.17%
EURO 36,0842 0.19%
ALTIN 2.618,001,89
BITCOIN 21478822.56423%
İstanbul
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

SABAHA KALAN SÜRE

Türkiye’nin Derin Teknoloji Merkezi Teknopark İstanbul IDEF’23’de yeni anlaşmalara imza attı
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • Türkiye’nin Derin Teknoloji Merkezi Teknopark İstanbul IDEF’23’de yeni anlaşmalara imza attı

Türkiye’nin Derin Teknoloji Merkezi Teknopark İstanbul IDEF’23’de yeni anlaşmalara imza attı

ABONE OL
27 Temmuz 2023 10:12
Türkiye’nin Derin Teknoloji Merkezi Teknopark İstanbul IDEF’23’de yeni anlaşmalara imza attı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Teknopark İstanbul 16’ncısı düzenlenen IDEF’23 Fuarı’na Ar-Ge firmaları ve Cube Incubation Kuluçka Merkezi’nde yer alan girişimcileri ile birlikte katılıyor. Ayrıyeten fuarda farklı alanlarda faaliyet gösteren 5 şirketle girişimcilik odaklı stratejik iş birliklerine imza atıldı.

Dünyanın en itibarlı savunma sanayi fuarları ortasında yer alan IDEF Memleketler arası Savunma Sanayii Fuarı’nın 16’ncısı T.C. Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, T.C. Ulusal Savunma Bakanlığı mesken sahipliğinde, T.C. Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı katkılarıyla, Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı idare ve sorumluluğunda, TÜYAP Tüm Fuarcılık Üretim A.Ş. organizatörlüğünde 25-28 Temmuz 2023 tarihleri ortasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştiriliyor.

Yeni eserlerin ve teknolojilerin sergilendiği, dünya çapında üst seviye devlet ve özel dal yetkililerinin iştirak gösterdiği IDEF’23, Teknopark İstanbul için yerleşkesinde faaliyet gösteren firmaların yeni teknolojileri ve eserlerini sergileyeceği değerli bir aktiflik. 

Ülkemiz ve içinde bulunduğumuz coğrafyanın savunma sanayii alanında en yeni savunma sanayii sistemlerin tanıtıldığı IDEF’23 kurumlar ve iştirakçiler nezdinde son derece kıymetli bir pozisyonda, bu yıl da önde gelen firmalara ve kurumlara konut sahipliği yapan aktiflikte Teknopark İstanbul Salon 12’de yer alan 1225B numaralı standında konuklarını ağırlıyor.

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu: “Ülkemizdeki teknoloji kuruluşlarının bir ortada sinerji oluşturarak üretimde yerli ve ulusal oranını artırmak stratejisi ile kurulmuş Teknopark İstanbul için ‘IDEF’ iştirak göstermekten her vakit memnunluk duyduğumuz bir tertip. Derin teknoloji merkezimiz Teknopark İstanbul, alt yapısı ve kalitesiyle teknoloji firmalarından savunma sanayiine, ulaşımdan güce, hayat bilimlerinden biyoteknolojiye ve siber güvenlikten yapay zekaya birçok teknoloji firması için çekim merkezi pozisyonunda. Bugün burada Teknopark İstanbul olarak yerleşkemizde faaliyet gösteren firmalarımızla birlikte bulunmaktan memnunluk duyuyorum.” dedi.

Teknopark İstanbul’dan girişimcilik odaklı stratejik iş birlikleri anlaşması

IDEF’23 birinci gününde Teknopark İstanbul’un 5 yeni muahedesinin imza merasimine mesken sahipliği yaptı. BMC, Alstom, STM, Sanlab ve Key4 ile gerçekleştirilen girişimcilik odaklı stratejik iş birlikleri imza merasimleri; ilgili kurumların üst seviye yöneticileri ve Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu’nun iştirakiyle gerçekleştirildi.

Teknopark İstanbul’un sunduğu stratejik iş birliği; bilgi, tecrübe, altyapı ve yetenek havuzlarının karşılıklı kullanımına dayanıyor ve daima gelişen bir ekosistem oluşturulmasını kapsıyor. İş birlikleri kapsamında ilgili şirket, Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’un hizmetlerinden faydalanabilecek. Bununla birlikte, Teknopark İstanbul’un Kuluçka Merkezi Cube Incubation’un tasarlayacağı tanışma aktiflikleri, kurum içi girişimcilik programları, tematik hızlandırma programları ve açık inovasyon programlarından da yararlanarak bulunduğu bölüm ile ilgili yenilikçi iş fikirlerine ve girişimcilere öncelikli olarak erişebilecek. Bu kapsamda Teknopark İstanbul, tarafların muhtaçlık duyabileceği teşebbüs özelliklerinin belirlenmesine, başvuran teşebbüslerin kıymetlendirilmesi üzere birçok noktada takviye olacak.

Teknopark İstanbul, savunma sanayii alanında birçok projeye mesken sahipliği yapıyor

Kampüsünde faaliyet gösteren 9 bini aşkın mühendis, Ar-Ge merkezleri, üniversiteler, laboratuvarlar, firmalar ve kuluçka merkezi ile Türkiye’nin önde gelen derin teknoloji merkezi Teknopark İstanbul, savunma sanayii alanında birçok projeye konut sahipliği yapıyor. 

IDEF’23’de Cube Incubation standında Seft ve Focus firmalarıyla yer alıyor ayrıyeten her gün 2 kuluçka merkezi teşebbüsçüsü de aktifliğe iştirak gösteriyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.