DOLAR 33,0413 0.65%
EURO 36,0249 0.4%
ALTIN 2.559,200,41
BITCOIN 19835642.14771%
İstanbul
28°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Türkiye’nin En Prestijli ve Uzun Rotalı Yat Yarışı
  • Haberuc
  • Spor
  • Türkiye’nin En Prestijli ve Uzun Rotalı Yat Yarışı

Türkiye’nin En Prestijli ve Uzun Rotalı Yat Yarışı

ABONE OL
21 Temmuz 2023 16:48
Türkiye’nin En Prestijli ve Uzun Rotalı Yat Yarışı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AKPA Kimya Sponsorluğunda Gerçekleşen TAYK – Deniz Harp Okulunun 250’nci Kuruluş Yılı ve 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışında Kupalar Sahiplerini Buldu!

AKPA Kimya sponsorluğunda gerçekleşen TAYK – Deniz Harp Okulunun 250’nci Kuruluş Yılı ve 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışında kupalar 18 Temmuz 2023 Salı günü saat 19:30’da başlayan ağır ilgi ve iştirakin olduğu ödül merasimi ile sahiplerini buldu.

Türkiye’nin En İtibarlı ve Uzun Rotalı Yat Yarışı

Kuzey Deniz Saha Kumandanı Tümamiral Sayın İbrahim Özdem Koçer tarafından işaret fişeğiyle Çengelköy’de 15 Temmuz 2023 Cumartesi günü saat 12:05’te başlayan AKPA Kimya sponsorluğunda, TAYK –52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışı 18 Temmuz 2023 Salı günü saat 12:00’da Turgutreis/Bodrum’da sona erdi. Bu yıl 37 teknenin katıldığı fakat 35 teknenin bitiş çizgisine ulaştığı şiddetli yarışta yarışmacılar mola vermeden, tek etaplı olarak 400 deniz mili arasını aşarak bitiş çizgisine ulaştı. Yat yarışının en kıymetli özelliği ise milletlerarası yarış statüsünde olması, tek yarışla iki boğaz, iki denizi aşan dünyada bu yarışa emsal bu türlü bir yarışın olmamasıdır. Türkiye’nin en itibarlı, uzun rotalı, AKPA Kimya Sponsorluğunda düzenlenen TAYK – 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışına yurtdışından iştirak da epey ağırdı. 400 deniz mili mesafeli böylesine sıkıntı bir yarışın bitiş çizgisine ulaşabilmek, yarışı tamamlaya bilmek yarışmacılar için epey kıymetli ve zorlayıcı. Yarış mühletince yapılan canlı ilişkilerde yarışmacılar, yaşadıklarını yarışı heyecanla izleyenlere aktardılar. 15 – 18 Temmuz tarihleri boyunca yarışa olan ilginin artarak devam etmesi ve güçlü yarışta hangi ekiplerin birinci bitiş çizgisine ulaşacağı yarışı izleyenlerde merak ve heyecanı artırdı. 

Deniz Harp Okulunun 250’nci Kuruluş Yılına Özel Selamlama

Deniz Harp Okulunun 250’nci kuruluş yılı olması hasebiyle bu yıl yarışta bir değişiklik olarak başlangıçtan sonra yarışçılar Marmara denizini çıkmadan evvel Heybeliada’ya geçerek eski Deniz Harp Okulu’na ve Türk Deniz Kuvvetlerine selamlama gerçekleştirdiler. 37 teknenin kayıt yaptırdığı yarışta tekneler tek etaplı olarak mola vermeden yarışı tamamladı. 

Türkiye’nin En İtibarlı Yarışında Kupalar Görkemli Ödül Merasimiyle Sahiplerini Buldu 

AKPA Kimya sponsorluğunda TAYK – 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışının ödül merasimi 18 Temmuz 2023 Salı günü saat 19:30’da Aksaz Deniz Üs Komutanlığı Bandosu’nun sahneye çıkmasıyla başladı. Mükafatlar TAYK (Türkiye Açıkdeniz Yarışı Spor Kulübü) Genel Müdürü Sayın Can Giray’ın saat 20:00’da açılış konuşması sonrası verilmeye başlandı. Can Giray konuşmasında: “Ulu liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün bize armağan ettiği ülkemizin kabotaj hakları, bize dünyada hiçbir ülkenin yapamayacağı hoş bir armağan veriyor. Bu yarışın sloganı üzere şayet dünyada bir diğer ülke, bir öbür coğrafya daha varsa bir yarışın içerisine iki boğaz, iki de deniz sığdırabiliyorsa diğer da söyleyebilecek bir şeyimiz yok” formunda hislerini söz etti. AKPA Kimya Genel Müdürü Sayın Kemal Darcan ve Genel Müdür Yardımcısı Sayın Zafer Darcan Türkiye’nin en uzun rotalı, tek etaplı, güçlü yarışında kazanan kadrolara mükafatlarını vererek ekipleri tebrik etti ve muvaffakiyet dileklerini ilettiler. 

Ödül Merasimine Ağır İlgi ve Katılım 

AKPA Kimya Sponsorluğunda gerçekleşen ödül merasimine yarışmacılar ve davetiler tarafından ağır ilgi ve iştirak oldu. Türkiye’nin en itibarlı ve güçlü yarışına özel olarak düzenlenen ödül merasiminde yarışmacılar ve davetliler güçlü yarışın yorgunluğunu süper bir konser ve DJ performansı ile üzerlerinden attılar. 19:30’da başlayan kutlamalar 24:00’a kadar sürdü ve tüm iştirakçilerden tam not aldı. Böylesine kuvvetli ve tek etaplı gerçekleşen yarış ve yarışmacılar için harika bir kutlama gerçekleşti.

 AKPA Kimya’dan Overall Birinciye Özel Ödül

18 Temmuz 2023 Salı günü saat 19:30’da Turgutreis/Bodrum’da başlayan ödül merasiminde AKPA Kimya Genel Müdürü Sayın Kemal Darcan tarafından overall birincisi olan Orient Express VI kadrosuna çanta ve içerisinde sürpriz armağanların olduğu özel ödül verildi. 

AKPA Kimya Sponsorluğunda Gerçekleşen TAYK – Deniz Harp Okulunun 250’nci Kuruluş Yılı ve 52’nci Deniz Kuvvetleri Kupası Yat Yarışında Ödül Kazanan Tekne ve Takımlarının Listesini Aşağıda Paylaşıyoruz.

IRC 4 Divizyon Birincisi Ödülü Yarış Komitesi Lideri Sayın Utku Bircan Balkal tarafından kazanan tekne ve takımına takdim edildi.    

IRC 4 DİVİZYON BİRİNCİSİ DENİZ HARP OKULU DHO ZIPKIN YATI ile KADİR ATASEVEN ve Ekibi

IRC 3 Divizyon Birincisi Ödülü Uluslararası Heyet Lideri Sayın George Paunov tarafından kazanan tekne ve grubuna takdim edildi.    

IRC 3 DİVİZYON BİRİNCİSİ KIA ALİZE 34.7 YATI ile UTKU GÖNENER ve Ekibi

IRC 2 Ödülleri AKPA Kimya Genel Müdür Yardımcısı Sayın Zafer Darcan tarafından kazanan tekne ve takımına takdim edildi.                                                   

IRC 2 DİVİZYON ÜÇÜNCÜSÜ SPACE JOCKEY YATI ile VİKTOR ZAKHAROV ve Ekibi 

IRC 2 DİVİZYON İKİNCİSİ  ADVERPORT SAILING TEAM ADVERPORT YATI ile NEJAT MEŞE ve Ekibi

IRC 2 DİVİZYON BİRİNCİSİ BOGATRY YATI ile IGOR RYTOV ve Ekibi 

IRC 1 Ödülleri AKPA Kimya Genel Müdürü Sayın Kemal Darcan tarafından kazanan tekne ve grubuna takdim edildi.          

IRC 1 DİVİZYON ÜÇÜNCÜSÜ FENERBAHÇE DOĞUŞ YELKEN YATI ile BARIŞ KONCAGÜL ve Ekibi 

IRC 1 DİVİZYON İKİNCİSİ COLUMBIA ALİZE 1070 YATI ile SİNAN SÜMER ve Ekibi

IRC 1 DİVİZYON BİRİNCİSİ AKPA CHEMICAL 2 YATI ile LEVENT PEYNİRCİ ve Ekibi

IRC 0 Ödülleri Aksaz Deniz Üs Kumandanı Tuğamiral Sayın Kurtuluş Sevinç tarafından kazanan tekne ve takımına takdim edildi.    

IRC 0 DİVİZYON ÜÇÜNCÜSÜ BORUSAN RACİNG ÇILGIN SİGMA II YATI ile UĞUR TARIK GÜL ve Ekibi

IRC 0 DİVİZYON İKİNCİSİ  ARKAS BLUEMOON 1 YATI ile SERHAT ALTAY ve Ekibi     

IRC 0 DİVİZYON BİRİNCİSİ ORİENT EXPRESS VI YATI ile ZEYNEP ATABAY ve Ekibi

Line Honours Ödülü TAYK Komodoru Sayın Vedat Tezman tarafından kazanan tekne ve takımına takdim edildi.                                   

LINE HONOURS ORIENT EXPRESS VI YATI ile ZEYNEP ATABAY ve Ekibi

                               Deniz Kuvvetleri Kupası Madalyaları Türkiye Yelken Federasyonu Sayın Hasret Akdurak tarafından kazanan tekne ve takımına takdim edildi.     

DENİZ KUVVETLERİ KUPASI MADALYALARI ORIENT EXPRESS VI YATI ile ZEYNEP ATABAY ve Ekibi

Deniz Kuvvetleri Kupası Güney Deniz Saha Kumandanı Tümamiral Sayın Yalçın Payal tarafından kazanan tekne ve grubuna takdim edildi.    

DENİZ KUVVETLERİ KUPASI ORIENT EXPRESS VI YATI ile ZEYNEP ATABAY ve Ekibi

Overall Winner Özel Ödülü AKPA Kimya Genel Müdürü Sayın Kemal Darcan tarafından kazanan tekne ve grubuna takdim edildi.    

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.