DOLAR 32,1979 0.05%
EURO 34,9541 -0.11%
ALTIN 2.511,190,04
BITCOIN 22950576.46655%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası” ile 272 TEGV’li çocuğun eğitimine destek sağlandı
  • Haberuc
  • Spor
  • Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası” ile 272 TEGV’li çocuğun eğitimine destek sağlandı

Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası” ile 272 TEGV’li çocuğun eğitimine destek sağlandı

ABONE OL
13 Temmuz 2023 10:12
Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası” ile 272 TEGV’li çocuğun eğitimine destek sağlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

15-18 Haziran tarihleri ortasında düzenlenen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV)-Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası kapsamında toplanan bağışlarla TEGV’li 272 çocuğun eğitimine dayanak sağlandı. Nitelikli eğitime takviye olmak isteyen veteran atletlerin katıldığı turnuva, Spor İstanbul Fatih Spor Kompleksi’nde yapıldı. Grupların açtıkları fonzip kampanyalarıyla TEGV’li çocukların spor faaliyetlerine takviye olmak emeliyle 217 bin 783 TL bağış toplandı.

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla çağdaş kuşakların yetişmesi için Türkiye genelindeki aktiflik noktalarında nitelikli eğitim takviyesi sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) çocuklarına takviye olmak gayesiyle düzenlenen “TEGV-Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası” tamamlandı. 15-18 Haziran tarihleri ortasında Spor İstanbul Fatih Spor Kompleksi’nde düzenlenen turnuvaya 4 Bayan, 6 Erkek olmak üzere 10 ekip fizikî 10 grup sanal olarak katılırken, TEGV çocukları faydasına toplam 20 bağış kampanyası açıldı. 

TEGV’li çocuklar hem maçları izledi hem de basketbol oynadı

Türkiye’nin her yerinden istekli sportmenlerin bağış yaparak katıldıkları turnuvada, ekipler açtıkları fonzip kampanyaları ile toplumsal etraflarından de bağış topladılar. Umuda Basket Turnuvası’nda sportif rekabetin yanında yardımseverlik rekabeti de eklendi. Kadroların açtıkları kampanyalara 243 bağışçı takviye verdi. Turnuvanın üçüncü gününde TEGV Zeyrek Tahsil Ünitesi çocukları da turnuvaya katıldılar. Minikler hem maçları izlediler hem de basketbol oynayarak turnuva atmosferini deneyimleme fırsatı buldular. 

“Tüm sporseverlere çocuklarımız ismine teşekkür ederiz”

Çocukların spora olan ilgisini arttıran bu aktifliklerin değerine değinen TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı, şöyle konuştu:

“TEGV olarak 28 yılda 3 milyondan fazla çocuğa nitelikli eğitim takviyesi verdik. Bizler faaliyetlerimiz ve eğitim programlarımızla çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını desteklemeyi önemsiyoruz. Spor faaliyetleri de çocukların şahsî ve toplumsal gelişiminde çok büyük bir yer tutuyor. Çocuklarımız spor yaparak hem kadro olmayı hem de ‘fair play’ prensiplerini öğreniyorlar. Ayrıyeten farklı spor aktiflikleri ile vakfımız için bağış kampanyaları oluşturulabiliyor. Bugüne kadar maratoncular, dağcılar, yüzücüler, golf ve bisiklet sporuna gönül verenler bir yandan hobilerini gerçekleştirirlerken, öbür yandan bir toplumsal sorumluluk projesini hayata geçirmenin heyecan ve memnunluğunu yaşamışlardı. Umuda Basket Veteran Basketbol Turnuvası ise bu aktifliklerin en yenisi olarak seriye katıldı. Çocuklarımızın spora olan ilgisini arttırıp sportif aktiflik imkanlarını uygunlaştırmayı hedefleyen bu manalı kampanyaya öncü olan, katılan ve bağış yapan tüm sporseverlere çocuklarımız ismine teşekkür ederiz”

“Hedefimiz milletlerarası iştirakin olacağı bir turnuva”

Turnuvanın devam edeceğini, maksatlarının milletlerarası bir iştirakin olacağı bir turnuva olduklarını belirten Umuda Basket Grup Kaptanı Doç. Dr. F. Okan Falay, şunları söyledi:

“Hayatımıza kattığımız spor ve sanat vd. hobilerin ve profesyonel hayatın ayrıyeten topluma katkı yapacak biçimde açılımlar oluşturması hem katkı manasında hem de insanın hayatına kattığı mana penceresinden çok kıymetli. Ayrıyeten farkındalık yaratmak ve maddi-manevi dayanak toplarken sevdiğimiz şeyleri yapmak çok manalı. Bisiklet ile Umuda Pedal ismini verdiğimiz ve derneğe dönüştürdüğümüz ortam ile birçok STK’ya takviye sağladık ve birçok bahiste farkındalık oluşturduk. Basketbol hayatımızın çok büyük bir kısmında var olan hobimizi de Umuda Basket olarak bu halde katmaya karar verdik. Bu nedenle haziran ayında bir ‘Umuda Basket Turnuvası’ planladık. 15-18 Haziran’da Spor İstanbul’un takviyesi ile Fatih Spor Kompleksi’nde yaptığımız turnuvaya 4 bayan, 6 erkek veteran grup katıldı. Ayrıyeten daha evvel uygulanmamış bir format da turnuvaya ekledik o da sanal iştirak oldu, o da turnuvaya gelemeyen grupların çocuklarımız için takviye vermek için dayanak yarışına katılmaları tahminen de dünyada bir örneği olmayan bir uygulama oldu. Bu halde de 10 grup iştirak sağladı. Toplam 20 kadro takviye toplamış oldu. Turnuvamızın sonunda toplanan takviye ile 272 TEGV çocuğunun bir yıllık takviyesi ve bilhassa zelzele bölgesindeki çocuklar için sportif ortamlarına dayanak olacak bir fonu topladık. Turnuvanın en hoş anlarından biri de eski basketbolcular ile TEGV çocuklarının birlikte basket oynadığı maç ve seyreden TEGV çocukları oldu. Umuda Basket Turnuvası devam edecek olup, maksadımız daha çok ekip ve milletlerarası bir iştirakin olacağı bir turnuva. Bu turnuvanın birlikte hayalini kuran, arkadaşlarımıza ve fizikî ve sanal olarak katılan tüm kadrolarımıza teşekkür ederiz. Sporu umut için kullanmak ismine daha yapacak çok şey var. Umutlarımız için hayallerimizin peşinden koşmaya devam edeceğiz.”

Turnuva spor hassaslığını arttırma gayesiyle düzenlendi

Eğitime takviye olmak isteyen veteran ekiplerin katıldığı turnuva bağış kampanyalarının tüm geliri TEGV çocuklarının spor eğitimleri için kullanılacak. Turnuva, çocukların spor imkanlarının arttırılıp iyileştirilmesinin dışında, iştirakçi atletlerde ve toplumda veteran spor, ‘fair play’ ve etraf hususlarına hassaslığı da arttırma gayesiyle düzenlendi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.