DOLAR 32,2254 0.12%
EURO 34,8601 -0.01%
ALTIN 2.417,310,32
BITCOIN 2181405-2.53918%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Watchguard, Yeni Authpoint Total Identity Security ile kimlik koruma yeteneklerini genişletiyor
  • Haberuc
  • Teknoloji
  • Watchguard, Yeni Authpoint Total Identity Security ile kimlik koruma yeteneklerini genişletiyor

Watchguard, Yeni Authpoint Total Identity Security ile kimlik koruma yeteneklerini genişletiyor

ABONE OL
12 Temmuz 2023 15:24
Watchguard, Yeni Authpoint Total Identity Security ile kimlik koruma yeteneklerini genişletiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bütünleşik siber güvenlik alanında global bir başkan olan WatchGuard® Technologies, AuthPoint Total Identity Security tahlilini kullanıma sunduğunu duyurdu. Şirketin yeni tahlili, kurumsal kimlik bilgilerinin korunmasına yardımcı olmak için gelişmiş parola idaresi özellikleri ve dark web izleme özelliği sunuyor. WatchGuard’ın Bütünleşik Güvenlik Platformu® mimarisinin sıfır inanç risk tabanlı siyasetleriyle eşleştirilen bu yeni eser, yönetilen hizmet sağlayıcıların (MSP’ler) WatchGuard Cloud’dan optimum çağdaş siber güvenlik takviyesi almasına imkan tanıyor. 

Bütünleşik siber güvenlik alanında global bir başkan olan WatchGuard® Technologies, AuthPoint çok faktörlü kimlik doğrulama (MFA) ile dark web kimlik bilgileri izleme yeteneklerini ve kurumsal şifre yöneticisini bir ortaya getiren AuthPoint Total Identity Security’yi tanıttı. Yeni tahlil, MSP’lerin müşterilerine kimlik bilgileri izleme, proaktif dark web maruz kalma ikazları ve kimlik bilgilerinin ele geçirilmesiyle ilgili problemleri azaltmak için parola idaresi sunmalarını sağlıyor. AuthPoint, kullanıcılarına Microsoft Edge, Google Chrome, Apple Safari ve Firefox için tarayıcı uzantıları aracılığıyla otomatik olarak doldurulan ve bir ana kasa parolasıyla korunan karmaşık parolalar oluşturmak için de idaresi kolay bir araç sunuyor. 

 

Kurumsal Kimlik Bilgileri Gelişmiş Parola İdaresiyle Korunuyor

Çalınan yahut sızdırılan kimlik bilgilerinin, data ihlallerinin esas nedeni olduğunu söyleyen WatchGuard Kimlik Ünitesinden Sorumlu Lider Yardımcısı Carla Roncato, “Parolalar kuruluşlar için en yaygın kullanıcı kimlik doğrulama formülü olmaya devam ediyor. Çok faktörlü kimlik doğrulama, kurumlar için mecburî bir gereklilik haline gelmiş olsa da birden fazla hala zayıf ve tekrar kullanılan parolalar, paylaşılan yönetici parolaları, dark web’deki kimlik bilgisi sızıntıları ve sonlu MFA dayanağı olan kurumsal uygulamalarla uğraşmak zorunda. AuthPoint Total Identity Security, MFA ve tek oturum açma web erişimine ek olarak kurumsal kimlik bilgilerinin korunmasına yardımcı olmak için gelişmiş parola idaresi özellikleri ve dark web izleme sağlıyor.” açıklamalarında bulundu.

Başarılı bir fidye yazılımı hücumuyla karşı karşıya kalmak için sadece bir kimlik bilgisinin ele geçirilmesinin kâfi olduğunu söyleyen Arka in Systems Genel Müdürü Cet Gürün, “WatchGuard’a bir teknoloji ortağı olarak paha vermemizin birçok nedeninden biri, müşterilerimize daha yeterli hizmet sunabilmemiz için Bütünleşik Güvenlik Platformu mimarisini yeni hizmetler ve bulut teklifleriyle daima olarak genişletmesidir. Yeni AuthPoint Total Identity Security paketi, parola idaresi ve çok faktörlü kimlik doğrulama ile iki kimlik güvenliği kategorisini bir ortaya getiriyor ve müşterilerimizi yaygın kimlik bilgisi tabanlı risklerden korumak için kimlik bilgisi izlemeyi aktifleştirerek daha da fazlasını yapıyor. Herkesi etkileyen bu riskler münasebetiyle AuthPoint, kuruluşların şu anda ve öngörülebilir gelecekte gereksinim duyacağı cinsten bir eser.” tabirlerinde bulundu. 

 

AuthPoint Total Identity Security’nin temel özellikleri şunlardır:

 

1. AuthPoint MFA Hizmeti: WatchGuard Cloud aracılığıyla sunulan AuthPoint MFA, uç noktalar, VPN’ler ve web uygulamaları genelinde çevrimdışı ve çevrimiçi doğrulama sistemlerini ve erişim siyasetlerini yapılandırmayı, yönetmeyi ve birden fazla müşteri dağıtımında tek oturum açmak için portalları kurmayı kolaylaştırır. 

2. Dark Web Monitoring Hizmeti: AuthPoint’in Dark Web Monitoring hizmeti, yeni edinilen kimlik bilgisi ihlali veritabanlarında üç adede kadar izlenen tesir alanında tehlikeye atılmış kimlik bilgileri bulunduğunda, müşterileri proaktif olarak bilgilendirir. İkazlar, etkilenen yöneticilere ve son kullanıcılara gönderilir, böylelikle süratli bir biçimde ve hesap ele geçirilmeden evvel yeni parolalar oluşturabilirler.

3. Parola Yöneticisi: İş gayeli kullanım göz önünde bulundurularak tasarlanan AuthPoint’in Kurumsal Parola Yöneticisi, parolalar için daha yüksek bir standart uygular ve parola sıfırlama taleplerini azaltır. Parolaların hatırlanması gerekmez ve bir ana parola ile kasada korunur. Kullanıcılar uygulamalarına erişmeleri gerektiğinde, güçlü parolalar kullanarak daha problemsiz bir tek oturum açma tecrübesi için kimlik bilgilerini otomatik olarak doldurmak üzere iOS ve Android için AuthPoint taşınabilir uygulamasını yahut tarayıcı uzantısını kullanarak parolalarını alabilirler. Parola yöneticisi şunları sağlar:

– Kurumsal kasaTek oturum açmanın etkinleştirilmediği işyeri uygulamaları için kimlik bilgileri eklenir ve güçlü parolalar oluşturulur. Ayrıyeten, yöneticiler bir uygulamanın ortak kullanımı için kimlik bilgilerini paylaşabilir.

– Özel kasaKişisel ve toplumsal uygulamalar için kimlik bilgileri eklenir ve güçlü parolalar oluşturulur. Çalışan kuruluştan ayrılırsa, bu ferdî kimlik bilgileri dışarı aktarılabilir ve öteki bir parola yöneticisinde kullanılabilir.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.