DOLAR 32,5966 0.35%
EURO 34,8247 0.21%
ALTIN 2.508,280,97
BITCOIN 20995682.98116%
İstanbul
11°

HAFİF YAĞMUR

21:22

YATSIYA KALAN SÜRE

Alternatif Bank çalışanlarıyla birlikte “Değerler Haftası”nı kutladı
  • Haberuc
  • Ekonomi
  • Alternatif Bank çalışanlarıyla birlikte “Değerler Haftası”nı kutladı

Alternatif Bank çalışanlarıyla birlikte “Değerler Haftası”nı kutladı

ABONE OL
26 Haziran 2023 11:24
Alternatif Bank çalışanlarıyla birlikte “Değerler Haftası”nı kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Alternatif Bank, özel bir geleneğin başlangıcı olarak kurum kültürünün güçlendirilmesi gayesiyle ortak akıl yoluyla hayata geçirdiği ‘Değerler Haftası’nı çeşitli etkinliklerle kutladı.

30 yılı aşkın müddettir Türk bankacılık dalında faaliyet gösteren Alternatif Bank, ‘Basiretli ve Danışman Bankacılık’ anlayışını temel alarak çıktığı büyüme seyahatinde emin adımlarla ilerliyor. Bu seyahatte en kıymetli faktörün kurum çalışanları olduğuna inanan Alternatif Bank, oluşturduğu kurum kültürünü çalışanlarıyla birlikte daha da ileriye taşımak için yenilikçi çalışmalara da imza atıyor. Banka bu kapsamda, kurum kültürünün temel bileşeni olarak belirlediği bedellerin tüm çalışanlarınca benimsenip içselleştirilmesi amacıyla “Değerler Haftası” etkinliğini düzenledi. “Seninle Her Gün Bir Değer” mottosuyla düzenlenen haftada, atölye çalışmaları, yarışlar ve söyleşiler üzere birçok aktiflik gerçekleştirildi.

 

“Alternatif Banklı olmayı tanımlayan 5 pahası çalışanlarımızla birlikte belirledik”

Kurum kültürünün güçlendirilmesinde, çalışan bağlılığını pekiştirmenin anahtar rol üstlendiğini belirten Alternatif Bank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hale Ökmen Ataklı, 2019 yılında Alternatif Bank ekolünü tanımlayan Kurum Kültürü projesinin hayata geçirildiğini lisana getirerek; “Çalışanlarımızın %30’unun faal iştirakiyle gerçekleştirdiğimiz atölye ve ortak akıl çalışmaları sonucunda Alternatif Banklı olmayı tanımlayan 5 paha belirledik. ‘İlkleri Gerçekleştiririz’ ‘Yorulmadan Çalışırız’ ‘Çözüme Ulaştırırız’ ‘İçtenlikle Yaklaşırız’ ve ‘Müşterimizi Sahipleniriz’ olarak tanımlanan bu kıymetlerimiz, bugün kurum kültürünün gelişmesinde ve çalışan aidiyetinin güçlenmesinde kilit rol oynuyor. Geride bıraktığımız pandemi devrinde de bu kıymetlerin ne kadar kıymetli olduğunu gözlemleme fırsatımız oldu. Buradan hareketle pandeminin bitişiyle, hem şahsî hem de kurumsal gelişimimiz için rehber niteliğindeki bu kıymetlerin, tüm çalışanlar ve bilhassa de ortamıza yeni katılan genç arkadaşlarımız tarafından içselleştirilmesi emeliyle, her yıl çeşitli etkinlikler gerçekleştirdik. Fizikî olarak bir ortaya gelmenin önündeki maniler de ortadan kalkınca, bu yıl süreci daha geniş perspektifle ele alarak ‘Değerler Haftası’nı hayata geçirdik. Mayıs ayı içerisinde birincisini kutladığımız hafta kapsamında, 300’den fazla çalışanımızla kurumsal kıymetleri pekiştirecek atölye çalışmaları, motivasyon aktiflikleri, yarışlar ve AlternatifTalks başlığında alanında uzman isimlerle söyleşiler gerçekleştirdik. Ayrıyeten bu süreçte, bedellerin bankamızın tümüne yayılması ve samimiyetle benimsenmesi için çalışanlarımız ortasından istekli olarak misyon üstelenecek Bedel Elçilerini belirledik. Paha Elçilerimiz, kurum içinde verilen özel eğitim programını tamamladıktan sonra, Alternatif Bank kıymetlerinin çalışma arkadaşları ve etkileşimde bulunduğu şahıslar tarafından bilinerek benimsenmesini ve davranışlara yansıtılmasını sağlamak için projeler geliştirecek” dedi. 

İlginizi Çekebilir;  Abdi İbrahim'den düşük karbonlu ambalaj stratejisi Green Harmonization

 

“Kurum kültürünü, çalışanlarımızın ortak aklı ve görüşleriyle belirledik” 

Alternatif Bank’ın yürüttüğü tüm çalışmaların merkezinde çalışanlar ve müşteriler için ‘insan odaklı’ yaklaşımın değerli bir yer teşkil ettiğini vurgulayan Hale Ökmen Ataklı: “İnsan odaklı olmayı öncelikle çalışan odaklı olabilmek olarak kabul ediyoruz. Biz Alternatif Bank ekolü olarak da isimlendirdiğimiz kurum kültürünü, yeniden çalışanlarımızın ortak aklı ve görüşleriyle belirlediğimiz 5 temel kıymet üzerine inşa ettik. Öbür kurumların dışarıdan danışmanlık hizmeti alarak belirlediği kurum kültürü ve kıymetleri, biz büsbütün kurum içinde çalışanlarımızın bedelli katkıları ve özverili çalışmalarıyla belirledik” diye konuştu. 

 

“Tüm çalışanlarımızla omuz omuza, bankamızın geleceğini birlikte inşa ediyoruz” 

Alternatif Bank için güçlü bir kurum kültürü oluşturmanın ve çalışan bağlılığını pekiştirmenin bankanın stratejik önceliği olduğunu vurgulayan Hale Ökmen Ataklı kelamlarını şöyle tamamladı: “Oluşturduğumuz bu ‘Değerler’, Alternatif Banklıların karşılaştıkları rastgele bir durum karşısında nasıl davranacağını belirliyor ve iş yapış halimizle Alternatifli Banklı olmayı tanımlıyor. Alternatif Banklılar attıkları adımlarla kıymetlerimizi, kıymetlerimiz de onları şekillendiriyor. Bu nedenle aslında her çalışanımız bizim için bir kıymet elçisi. Sonuçta bir kurumun maksatlarına ulaşması, istikrarını sürdürmesi ve geleceğini kurgulaması lakin ve lakin temelleri sağlam bir kültürle, kendisini kurumunun değerli bir modülü hisseden nitelikli ve donanımlı çalışanlarıyla mümkün… Biz de bunun için çalışıyor, ‘Birlikte Daima İleri’ diyerek, tüm çalışanlarımızla omuz omuza, bankamızın geleceğini birlikte inşa ediyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.