DOLAR 33,0991 0.21%
EURO 36,2347 0.49%
ALTIN 2.634,460,50
BITCOIN 21428161.62077%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİYE KALAN SÜRE

ESET her kategoride lider

ESET her kategoride lider

ABONE OL
25 Temmuz 2023 16:36
ESET her kategoride lider
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ESET, KuppingerCole Liderlik Pusulası Raporunda, Yönetilen Algılama ve Cevap (MDR) kategorisinin önderi oldu  

Dijital güvenlik alanında kesim başkanı  ESET, KuppingerCole Liderlik Pusulası Raporu’nda, Yönetilen Algılama ve Cevap 2023 kategorisinde  hem ‘Pazar Başkanı hem de Tüm Kategorilerin Lideri’ olarak en itibarlı unvan ile ödüllendirildi. 

Siber güvenlik bölümünün inancını kazanan, milletlerarası ve bağımsız bir tahlil şirketi olan KuppinggerCole, Eser, İnovasyon ve Pazar durumları alanlarında standart kriterlerle MDR sağlayıcılarını kapsamlı bir formda pahalandıran bir çalışmaya imza attı. Çalışmanın akabinde yayımlanan raporda ESET, Pazar Önderi ve Tüm Kategorilerde Başkan seçildi. 

Rapor, ileri derecede siber tehdit algılama ve cevap kapasiteleri sağlamak için, müşterilerine bir dizi siber güvenlik teknolojisi idaresini sağlayan MDR hizmetleri pazarına genel bir bakış sunuyor. KuppingerCole’un raporu, tüm kategorilerde liderlik için eser, inovasyon ve pazar liderliği alanlarında yapılan değerlendirmelere genel bir görünüm sağlıyor. Pazar liderliği kategorisinde müşteri sayısı, müşterilerin coğrafik dağılımı, dağıtım ve hizmetlerin boyutu, iş ortağı ekosistemin boyutu ve coğrafik dağılımı, iştirakçi firmaların finansal durumu üzere pazarla alakalı birçok değerli faktöre nazaran puan veriliyor. KuppingerCole, satıcı tahlillerini Güvenlik, Fonksiyonellik, Dağıtım, Birlikte Çalışabilirlik ve Kullanılabilirlik olmak üzere beş temel kritere nazaran kıymetlendiriyor. Her birinde alınabilecek en yüksek puan “Güçlü Pozitif” olarak tanımlanıyor. Genel puanlamada ESER PROTECT MDR, Dağılım ve Kullanılabilirlik kategorilerinde en yüksek puan olan “Güçlü Pozitif” ve Güvenlik ve Fonksiyonellik kategorilerinde ise “Pozitif” puan aldı. KuppingerCole’ün  bunlara ek olarak belirlediği dört kriterde ESET’in tahlili, dört ek kriterin üçünde – Pazar Pozisyonu, Finansal Güç ve Ekosistem – Güçlü Müspet puan aldı. 

ESET İşletme Kısım Lider Yardımcısı Pavol Balaj liderlik durumu için şunları söyledi: “Siber hücumlar gelişmeye devam ettikçe ve dal giderek daha karmaşık hale geldikçe, mevcut müşteri gereksinimlerini yansıtan ve gelecekteki dijital güvenlik zorluklarını ele alan çağdaş, rekabetçi bir portföy elde etmek için kurumsal tahlillerimizi daima olarak geliştiriyoruz.  KuppingerCole Liderlik Pusulası raporunda Tüm Kategorilerde Önder ve Pazar Başkanı olarak seçildiğimiz için çok keyifli ve gururluyuz. Aldığımız bu ödül, ESET PROTECT MDR’de sergilenen en yeni, en ağır çok katmanlı ve tesirli siber güvenlik yaklaşımımızla son derece gurur duymamızı sağlıyor. Bu ödül, ESET’in son teknolojisini alıp ESET’in alanında tanınmış ve dünyanın dört bir yanında, 7/24/365 sistemiyle çalışmalarını sürdüren araştırmacılardan oluşan bir grup tarafından desteklenen eğitimli profesyonellerin sunduğu devamlı dayanak ile yükselen çözümümüzün kapsamlı hünerlerini vurgularken, berbat yazılım önleyici teknoloji ve stratejinin eksiksiz bir biçimde ahenkleştirilmesini sağlıyor. Müşterilerimiz için yenilikçi tahliller sunma misyonumuzun bir göstergesi olan bu ödül, kesim önderi tahliller sunan bir firma olma kararlılığımızın da delili.”

ESET PROTECT MDR – eksiksiz siber risk idaresi, güçlü tehdit avı ve arama sırasında birinci sınıf ESET uzmanlığı sağlayan kurumsal bir tahlil. Esnek dağıtım seçenekleriyle tüm değerli işletim sistemlerinde ve tarayıcılarda çalışmaya uyumlu. Özel tehdit avcılığı, kapsamlı tehdit istihbaratı kaynakları, kullanıcı davranışı tahlili ve içeriden gelen tehdit tespiti ile desteklenen ESET PROTECT MDR, her büyüklükteki kuruluş için güçlü güvenlik sağlayarak SOC’lerini dış kaynaktan almalarına ve temel işlerine odaklanmalarına imkan tanıyor. KuppingerCole raporunda ESET PROTECT MDR’nin Dağıtım ve Kullanılabilirlik fonksiyonları, firmanın temel işi olarak değerlendirildi. ESET PROTECT MDR, birinci suramda takviye hizmetinin yanı sıra olay tahlili ve düzeltme misyonlarında yardımcı uzman bir takım de sunuyor. 

 

ESET PROTECT MDR’nin güçlü yanlarından birkaçı KuppingerCole raporunda söyle sıralandı:

  • ESET PROTECT MDR, sade ve paket olarak fiyatlandırma metoduyla kapsamlı bir yönetilen algılama ve cevap tahlilidir. Genelde ESET’in Uç Nokta Muhafaza Platformu (EPP), ESET Algılama ve Cevap (EDR) ve öteki MDR ile ilgili hizmetlerden oluşan tam bir paket olarak satışa sunulmaktadır. Karmaşık fiyatlandırma değil, firmaların hizmeti basitçe anlaması ve bütçe ayırması için hizmetle ilgili yıllık lisans başına fiyatlandırma yapılır.
  • ESET’in MDR tahlili, her kuruluşun özel gereksinimlerini karşılayan şahsileştirilmiş ve özel bir MDR hizmetini sunar. Bu, hizmetin farklı kuruluşların eşsiz güvenlik ihtiyaçlarını ve zorluklarını ele alacak biçimde özelleştirilmesini sağlar.
  • Esnek dağıtım seçenekleri, kuruluşların BT ortamları için en uygun dağıtım sistemini seçmesine imkan tanır. Bu esneklik, bulut tabanlı ya da saha dağıtımı ortasında seçim yapılması fırsatını sunar.
  • Çözüm içerisinde birebir vakitte, sistemin tehditleri otomatik olarak algılaması ve anında cevap vermesi, cevap müddetini kısaltması ve güvenlik olaylarının tesirini en aza indirmesi için güçlendiren bir otomatik denetim de bulunur.  
  • ESET PROTECT MDR, tanınmış bir Avrupalı varlıklı tehdit istihbaratı bilgi tedarikçisi tarafından sağlanmaktadır. Tahlil, algılama ve karşılık verme yeteneklerini geliştirmek için ESET’in kapsamlı, her vakit aktüel tehdit istihbaratı kaynaklarından yararlanır.
  • ESET’in tahlilinde, hizmetler ve dokümanlar için kusursuz mahallî lisan takviyesi sunulmaktadır. Bu özellik, çok lisanlı çalışma ortamlarında faaliyet gösteren kuruluşlar için bilhassa pahalıdır ve MDR hizmetinin daha uygun anlaşılmasını ve faal kullanılmasını kolaylaştırır.
  • ESET PROTECT MDR, üçüncü taraf tahlilleriyle meselesiz bir halde birlikte çalışabilirlik sağlayan açık bir API sunmaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.