DOLAR 33,0991 0.21%
EURO 36,2347 0.49%
ALTIN 2.634,460,50
BITCOIN 21428161.62077%
İstanbul
33°

AÇIK

17:13

İKİNDİYE KALAN SÜRE

EÜ Eczacılık Fakültesi yeni dönem için öğrencilerini bekliyor
  • Haberuc
  • Eğitim
  • EÜ Eczacılık Fakültesi yeni dönem için öğrencilerini bekliyor

EÜ Eczacılık Fakültesi yeni dönem için öğrencilerini bekliyor

ABONE OL
26 Temmuz 2023 12:36
EÜ Eczacılık Fakültesi yeni dönem için öğrencilerini bekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulusal ve memleketler arası seviyede tanınır, ülkemizin esaslı eczacılık fakülteleri ortasında yer alan Ege Üniversitesi (EÜ) Eczacılık Fakültesi, öğrencilerine sunduğu ispata dayalı kaliteli eğitimini ve güçlü akademik altyapısını yeni periyotta öğrencileriyle buluşturmaya hazırlanıyor. EÜ Eczacılık Fakültesi, lisans eğitiminde eczacılık mesleğini seçen üniversite adaylarının YKS tercih listelerinin en üst sıralarında yer alan fakülte olmaya devam ediyor. Bu yıl birinci 5 bine girerek fakülteyi tercih eden öğrencilere muvaffakiyet ve yemek burs imkânı sunmaya hazırlanan Fakülte idaresi, yüksek muvaffakiyet diliminde yer alan öğrencileri alarak onları sanayide ilaç geliştirme çalışmaları için yetiştirmeyi hedefliyor.

Eczacılık Eğitimi Programlarını Kıymetlendirme ve Akreditasyon Derneği (ECZAKDER) tarafından iki kez  “Tam Akreditasyon” almaya hak kazanan fakülte, nitelikli araştırmalar yapan, analitik kanıya sahip, çağın gelişen ve değişen teknolojilerini yakından takip eden, bilgi ve marifetlerini toplum sıhhati faydasına kullanan eczacılar yetiştiriyor. Fakülte bünyesinde tahsil gören lisans ve lisansüstü öğrencileri, danışman öğretim üyeleri ile birlikte gerçekleştirdikleri çalışmalarla ulusal ve milletlerarası alanda başarılara imza atıyor.

Eczacılık alanında başkan fakülte

Bilime ve toplum sıhhatine katkı sağlayan, mesleksel alanda kendini daima yenileyen, yeni ilaç ve sıhhat bilgilerine sahip, bilimin etik bedellerine saygılı, gerçekleştirdiği toplumsal sorumluluk projeleri ile toplum sıhhatine katkı sunma misyonunu benimsemiş eczacılar yetiştiren EÜ Eczacılık Fakültesi, öğrenci odaklı eğitim anlayışı ile ülkemizde eczacılık alanında başkan fakültelerden biri olarak eğitim veriyor. Fakülte, eğitiminin niteliğini geliştirmek maksadı ile ders içeriklerini ve ders programını iç ve dış paydaş görüşleri doğrultusunda tertipli olarak güncellerken, “Farmasötik Bakım” ve “Klinik Eczacılık” alanlarının temelini güçlendirecek uygulamaları da hayata geçiriyor.

Bilim ve uygulamalarını bütünleştiren varlıklı pratik imkanları

EÜ Eczacılık Fakültesi, öğrencilerine “Mezuniyet Öncesi Eczacılık Eğitimi” kapsamında, verilen teorik eczacılık eğitiminin şimdiki mesleksel uygulamalarda kullanılması ve pekiştirilmesi için gerekli olan staj imkanını da sunuyor. Böylelikle öğrenciler, programda kazandıkları bilgi, marifet, tavır ve davranışları gerçek meslek ömrü yahut gerçeğe yakın durumlar ile pekiştirerek, kazandıkları teorik bilgiyi hastalara en faal bağlantı maharetleriyle iletebilme ve ilacın yanlışsız kullanılmasını sağlama yetkinliğine sahip oluyorlar. Bu yıl öğrencilerini stajyer olarak kabul eden toplum eczacıları ile iki kere toplanarak öğrencilerinin güçlü ve zayıf taraflarına dair geri bildirimler alan Fakülte idaresi, staj komitesi ve eğitim kurulu toplantıları ile bir sonraki yıl için öğrencilerin gelişmeye açık taraflarını destekleyecek faaliyetleri planlamaya başladı. Önümüzdeki günlerde toplum eczacıları ve staj komiyonunun birlikte düzenleyecekleri bir çalıştay ile staj yönergesini güncelleyecek olan Fakülte, öğrencilerinin mezun olduklarında alana hazır çıkmaları için gerekli tedbirleri alma planlamasını yapıyor. Öğrencilerin özgür eczane uygulamaları konusunda tecrübe kazanmalarını sağlamak üzere fakülte bünyesinde yer alan “Uygulama Eczanesi”nin kullanıldığı staj çalışmalarında bu yıl eczacılık mesleğinin gerektirdiği irtibat marifetini de geliştirme imkanı kazandıracak uygulamaların hayata geçirilmesi planlanıyor. Öğrencilerin sanayi stajı yapma imkanlarını da artırmak isteyen Fakülte idaresi ilaç sanayisi ile görüşmelerini sürdürüyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.