DOLAR 32,2225 0.05%
EURO 35,1265 0.07%
ALTIN 2.504,650,17
BITCOIN 2136917-1.02724%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Köklü Eğitim Kurumundan LGS’de 2 Türkiye Birinciliği Geldi!
  • Haberuc
  • Eğitim
  • Köklü Eğitim Kurumundan LGS’de 2 Türkiye Birinciliği Geldi!

Köklü Eğitim Kurumundan LGS’de 2 Türkiye Birinciliği Geldi!

ABONE OL
12 Temmuz 2023 00:00
Köklü Eğitim Kurumundan LGS’de 2 Türkiye Birinciliği Geldi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

4 Haziran 2023 tarihinde iki oturumda gerçekleşen LGS imtihanı, ülke genelinde %82 iştirakle gerçekleşti. 26 Haziran Pazartesi günü MEB tarafından yapılan açıklamaya nazaran; ülke genelinde öğrencilerin net ortalaması artarken, imtihana giren 1 milyon 30 bin 195 kişi ortasından 562’si 500 tam puan alarak doruğa yerleşti. Bunlardan ikisinin birebir eğitim kurumundan mezun olduğu dikkatleri çekerken, esaslı kurumun tam puan olmasa da imtihana iştirak sağlayan öteki öğrencilerinin de imtihanda yüksek net yaptığı açıklandı. 1986 yılından beri kaliteli ve çağdaş eğitimci takımı ile Avrupa standartlarında eğitim veren Sevinç Kurumları, 2023 LGS imtihanında belirleyici role sahip olduğunu bir sefer daha kanıtladı.

 

Sevinçlilerden 2023 LGS’de Yüksek Netler Geldi!

Milyonlarca öğrencinin hayatını etkileyen 2023 Liselere Geçiş İmtihanı (LGS) açıklanırken, Türkiye’nin öncü eğitim kurumlarından olan Sevinç Eğitim Kurumları, sunduğu eğitimin kalitesini yine ispatladı. Sevinçli 2 öğrenci imtihanda 500 tam puan alarak Türkiye birinciliğini paylaşırken imtihana giren öbür Sevinçliler de benzeri bir muvaffakiyet grafiği çizdi. Öğrencilerin %10’u birinci %1’lik dilimde yer alarak istedikleri okula gitmeyi garantilerken, %54’ü birinci %7’lik dilime, %62’si ise birinci %10’luk dilime girdi. Bu yüksek muvaffakiyet öğrencilerin 4 yıl sonra YKS’de çok daha yüksek puan elde edeceğinin habercisi oldu ve Sevinç Okulları’nın ülke geneline kıyasla çok daha çağdaş bir eğitim verdiğini doğruladı.

 

Sevinçli Öğrenciler Bütün Derslerde Türkiye Genelinden Açık Orta Önde Puan Yaptı!

Sınava giren öğrenciler yalnızca genel puanlamada yahut tek bir mevzuda değil, bütün derslerde genel ortalamanın ziyadesiyle üzerinde kaldı. Yapılan açıklamaya nazaran Sevinç Eğitim Kurumları öğrencileri; Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri, Yabancı Lisan, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük olmak üzere bütün imtihan mevzularında Türkiye genelini geride bırakarak doruğa oturdu. Bilhassa matematik, Türkçe ve fen bilimleri üzere hem 4 yıl sonraki YKS imtihanını yakından ilgilendiren, hem de öğrencilerin mantık yürütme, yorumlama, kavrama üzere maharetlerinin ne kadar gelişmiş olduğunu kanıtlayan derslerde yapılan netler genelin ya iki katına yakın ya da iki katından fazlaydı. Çağdaş ve çağdaş bir birey olmayı gerektiren, birebir vakitte dünya standartlarında eğitimi bir defa daha kanıtlayan yabancı lisan netleri de ülke geneline kıyasla iki kat daha yüksekti.

Türkiye genelinde Türkçe, matematik, fen bilimleri ve yabancı lisan netleri sırasıyla 9,99, 5,95, 9,01 ve 4,91 idi. Bilhassa Türkçe, matematik ve yabancı lisanda yapılan netler öğrencilerin rakiplerine yüksek fark atmasında tesirli oldu. Gerçekten birebir derslerde Sevinçli öğrenciler sırasıyla 16,53, 15,39, 16,46 ve 9,51 net yaparak tüm alt testlerde muvaffakiyetlerini gösterdi. Din kültürü ve inkılap tarihi derslerinde de genel ortalamanın üzerinde bir muvaffakiyet performansı sergilendi. Türkiye genelinde bu dersler için net ortalaması sırasıyla 6,29 ile 6,06 iken; Sevinçli öğrenciler burada da farklarını kanıtlayarak birebir derslerde 8,97 ile 9,47 net yaptı. Sonuç olarak kaliteli eğitim kurumunda tahsilini sürdüren öğrenciler Türkiye genelinde istedikleri okullara girmeyi garantiledi ve daha parlak bir geleceğe hazırlanmaya başladı.

 

LGS’de Alınan Muvaffakiyet Daha Yüksek Potansiyelin Habercisi Olabilir!

Kurulduğu tarih olan 1986’dan beri lokal kültürü önemseyen, bir yandan da dünyadaki gelişmeleri takip ederek eğitim sistemini güncelleyen Sevinç Eğitim Kurumları, her yıl olduğu üzere bu yıl da bu yenilikçi duruşun meyvelerini topladı. Sevinçli öğrenciler, evvelki yıllara benzeri halde LGS 2023 imtihanında, imtihanı açık orta önde tamamlayarak geleceklerini garanti altına aldılar. Eğitim kurumları tarafından büyük coşkuyla karşılanan bu sevinçli haber ise birebir öğrencilerin 4 yıl sonra gerçekleşecek olan ve şimdikinden daha fazla ehemmiyet taşıyan YKS’de yapacakları daha yüksek netlerin erken habercisi olarak yorumlandı. 

Kurum tarafından yapılan açıklamaya nazaran; öğrencilerin bütün ders mevzularında hakikat net sayısının fazla olmasının temel nedeni, hem eğitim takımının hem de ders içeriklerinin her periyot aktüele ahenk sağlayacak halde yenilenmesiydi. Ayrıyeten kurumun kendi eğitimcilerine sağladığı ve ömür uzunluğu gelişimi hedefleyen mesleksel eğitim sistemi de alanında hizmet veren öğretmenlerin, imtihana hazırlanan öğrencilere, ezbere dayalı bir öğreti yerine temel mantığı kavramaya yönelik bir eğitim sunduğunu gösterdi. Bu da her bir öğrencinin bütün soruları anlayarak yanıtladığını, gerçek çözümleme tekniklerine sahip olduğunu, tıpkı vakitte gerilim idaresi, vakit kullanımı, optik form teslimi üzere bahislerdeki ustalığını kanıtladı. Hasebiyle temel tekniği kâfi formda alarak gelişen öğrenciler yalnızca LGS’de derece almakla kalmadı, birebir vakitte başarılı ve parlak bir geleceğe hakikat ilerlediklerini de vurgulamış oldu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.