DOLAR 32,3607 0.17%
EURO 34,4602 -0.71%
ALTIN 2.437,27-0,95
BITCOIN 2163625-4.83957%
İstanbul
18°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Samsung Türkiye Kadın Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü dönem mezunları sertifikalarını aldı
  • Haberuc
  • Eğitim
  • Samsung Türkiye Kadın Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü dönem mezunları sertifikalarını aldı

Samsung Türkiye Kadın Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü dönem mezunları sertifikalarını aldı

ABONE OL
11 Mart 2024 13:24
Samsung Türkiye Kadın Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü dönem mezunları sertifikalarını aldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Samsung Electronics Türkiye’nin “Hayatın Her Alanında Uzman Kadınlar” telaffuzuyla, toplumsal cinsiyet eşitliğine dair farkındalığı artırmak ve bayan istihdamını desteklemek hedefiyle hayata geçirdiği Bayan Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü periyodu tamamlandı. Eğitim programından muvaffakiyetle mezun olan 25 bayan teknisyen, sertifika almaya hak kazandı.

Samsung Electronics Türkiye’nin bayan iş gücünü desteklemek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine dair farkındalık oluşturmak hedefiyle hayata geçirdiği Bayan Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü devri muvaffakiyetle tamamlanarak mezunlarını verdi. Test ve mülakatlarda başarılı olduktan sonra bir aylık pratik ve teorik eğitimleri tamamlayan bayan teknisyenlere sertifikaları 8 Mart Dünya Bayanlar Gününde İstanbul’da gerçekleştirilen merasimde takdim edildi. Program mezunu 25 bayan, eğitim sonunda verilen sertifikayla taşınabilir irtibat bölümünde, bakım ve tamirat hizmetleri alanında diledikleri şirkette çalışabilme fırsatı yakalayacak. 

Programın önceliği mesleksel gelişimde fırsat eşitliği

“Hayatın Her Alanında Uzman Kadınlar” vurgusuyla üçüncü kez hayata geçirilen Bayan Teknisyen Eğitim Programı, klâsik bakış açısıyla “erkek mesleği” olarak görülen aygıt bakımı ve tamiratı iş kolunu bayanların iştirakiyle dönüştürerek mesleksel gelişimde fırsat eşitliği sağlamak ve toplumsal farkındalık yaratmak maksadıyla birinci olarak 2022 yılında yola çıktı. Samsung Electronics Türkiye’nin hayata geçirdiği program, iştirakçilere temel düzey cep telefonu, tablet ve aksesuar tamiratı marifeti kazandırmayı amaçlıyor. 

Üçüncü periyoduyla devam eden programa özgeçmişleriyle başvuran ve yapılan test ve mülakatlar sonucunda eğitim almaya hak kazanan bayan teknisyen adayları, 4 hafta süren teorik ve pratik eğitimden geçti. Eğitimleri ve staj basamağını muvaffakiyetle tamamlayan 25 bayan teknisyen, aldıkları eğitim sertifikasıyla ve kazandıkları yeni donanımlarla yeni ve farklı bir meslek seyahatine adım atacak. 8 Mart Dünya Bayanlar Gününde İstanbul’da düzenlenen Her Alanda Uzman Bayanlar Mezuniyet Töreni’nde bayan teknisyenlere sertifikaları Samsung Electronics Türkiye yöneticileri tarafından takdim edildi. Sertifika merasiminin moderatörlüğünü, liderlik gelişimi ve idaresi ile kurumsal koçluk alanlarında tanınmış konuşmacı-yazar Hülya Keyifli üstlendi. Dünya Bayanlar Günü üzere manalı bir günde Samsung’un Her Alanda Uzman Bayanlar Mezuniyet Merasiminde bulunmaktan memnunluk duyduğunu belirten Memnun, bu projeyi bayanların güçlendirilmesi konusunda çok manalı bulduğunu lisana getirdi. Mezuniyet merasiminde sertifikalarını alacak bayanlara “Siz geleceğin yöneticisi olacak ve teknik takımlara liderlik edecek kadınlarsınız” diyen Keyifli, yaptığı motivasyon konuşmasında bayan teknisyenlere seslendi.

İlginizi Çekebilir;  Öğrencilere ücretsiz üniversite tercih danışmanlığı

“Toplumsal dönüşüme katkı sağlıyoruz”

Törende açılış konuşmasını gerçekleştiren Samsung Electronics Türkiye Lideri ve CEO’su Jeff Jo, 2024 yılının yapay zeka gelişmeleri ve entegrasyonu açısından heyecan verici ve aygıt tecrübelerinde dönüşümlere sahne olacağını vurgulayarak, şunları söyledi: “Gündelik ömrümüz ve tecrübelerimiz yapay zeka ile dönüşürken, Samsung olarak toplumsal dönüşüme katkı sunmayı da kurumsal vizyonumuzun bir modülü olarak görüyoruz. Global kurumsal vatandaşlık vizyonumuzla geliştirdiğimiz toplumsal sorumluluk projeleriyle faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunuyoruz. Samsung Electronics Türkiye olarak ‘Her Alanda Uzman Kadınlar’ vizyonumuzla Bayan Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü periyodunu hayata geçirdik. Bayanların iş hayatına katılmaları ve yeteneklerini yeni alanlarda geliştirmeleri bizim için çok kıymetli.” 

Samsung Electronics Türkiye Servis ve Müşteri Hizmetleri Yöneticisi Erbil Topgül, merasimde yaptığı konuşmada, “Samsung Electronics Türkiye Satış Sonrası Servis ve Müşteri Hizmetleri olarak, Akıllı Servis Noktaları üzere yenilikçi yaklaşımlarla dalımıza öncülük etmeye ve müşteri tecrübesini dönüştürmeye devam ediyoruz. Değişim ve dönüşüm sırf teknik mevzular ya da iş süreçlerinde değil, iş gücünde ve toplumsal alanda da kıymet arz eden bir olgu. Programdan mezun olan bayan teknisyenler hem kendileri hem de öbür bayanlar için yeni ve farklı bir meslek yolu açarken, aslında eşitlikçi vizyonumuzla ortaya koyduğumuz toplumsal dönüşüme de öncülük ediyorlar” dedi. 

Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Yöneticisi Semra Ergin, “Kadın Teknisyen Eğitim Programı ilerledikçe, yetkili servis üzere erkeklerin hükümran olduğu ve ‘erkek işi’ olarak algılanan bir iş alanında bayanlar için yeni meslek fırsatları oluşuyor. Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları olarak, iş hayatında bayanlar için fırsat eşitliği sağlanmasına katkı sunan bu manalı projenin bir modülü olmaktan memnunluk duyuyor, insan kaynakları alanında kendi kurumsal kültürümüzü de eşitlikçi prensipler doğrultusunda düzgünleştirmeye devam ediyoruz.” diye konuştu. 

İlginizi Çekebilir;  Seferihisarlı çocuklar yaz okulunda eğlenerek öğrenecek

Törende kelam alan konuşmacılardan Samsung Electronics Türkiye Servis Kıdemli Müdürü Ayşegül Bilen ise “Müşteri tecrübesinin güzelleşmesinde, bayanların yetkili servis gruplarında vazife alması muhakkak bir artı oluyor. Bayanların yetkili servis takımlarına dahil olmasıyla birlikte verimliliğin de performansın da düzgünleştiğini görüyoruz” dedi. 

Törenin sonunda İstanbul ve Ankara’dan katılan mezun bayanlar, sertifikalarını alarak keplerini attı.

Kadınlar yetkili servis ünitelerinde çalışmalarını sağlayacak donanımlar kazanıyor

Samsung Electronics Türkiye’nin iş ömrünün her alanında toplumsal cinsiyet eşitliğine katkı sunma perspektifiyle üç devirdir devam ettirdiği Bayan Teknisyen Eğitim Programı, bayanlara yeni uzmanlıklar ve donanımlar kazandırırken, bayanları muhakkak başlı mesleksel alanların dışına iten toplumsal kalıp yargıların değişmesine katkı sağlıyor. 

Kadın Teknisyen Eğitim Programı’nın üçüncü devrinde yaklaşık 900 müracaat yapıldı. Bugüne kadar 75 bayanın sertifika aldığı program kapsamında, her devirde 40 saat uzaktan eğitim ve 25 saat yerinde eğitim verilirken 25 saatlik staj uygulaması gerçekleştirildi. Online eğitimler 2 hafta ve yerinde eğitimler 1 hafta sürerken, staj eğitimi 1 hafta sürdü. Mezun olan bayan teknisyenlerin yüzde 30’u Samsung servislerinde istihdam edildi. Programın üçüncü periyodunda Samsung Electronics Türkiye Müşteri Hizmetleri Teknik Takviye kısmından Barbaros Dede ve Çetin Topçu, eğitmenler ortasında yer aldı. Program kapsamında temel düzey cep telefonu, tablet ve aksesuar tamiratı marifeti ve temel düzey teknik bilgiler kazanan bayanlar, Samsung Electronics Türkiye’nin yanı sıra farklı markaların da yetkili servis ünitelerinde meslek imkanlarına sahip oluyor. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.