DOLAR 32,2104 0.09%
EURO 34,8617 -0.01%
ALTIN 2.412,230,11
BITCOIN 0%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Ak Portföy, Türkiye’nin ilk Büyüyen Şirketler Hisse Senedi Fonu ile Türkiye’nin Yıldızlarına Yatırım Fırsatı Sunuyor!
  • Haberuc
  • Ekonomi
  • Ak Portföy, Türkiye’nin ilk Büyüyen Şirketler Hisse Senedi Fonu ile Türkiye’nin Yıldızlarına Yatırım Fırsatı Sunuyor!

Ak Portföy, Türkiye’nin ilk Büyüyen Şirketler Hisse Senedi Fonu ile Türkiye’nin Yıldızlarına Yatırım Fırsatı Sunuyor!

ABONE OL
13 Temmuz 2023 02:12
Ak Portföy, Türkiye’nin ilk Büyüyen Şirketler Hisse Senedi Fonu ile Türkiye’nin Yıldızlarına Yatırım Fırsatı Sunuyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin güçlü büyüme performansı sergileyen, seçilmiş 30 şirketine tek süreçle yatırım imkanı veriyor.

300 milyar TL’ye varan varlık büyüklüğü ile Türkiye’nin Özel Sektör’deki en büyük Portföy İdare Şirketi olan Ak Portföy, tasarruf sahiplerinin yurtiçi pay senetlerindeki farklı temalara kolay kolay yatırım yapabilmesini sağlayacak yeni fonlar sunmaya devam ediyor. Ak Portföy, son olarak Türkiye’de yüksek büyüme suratına sahip 30 gerçek kesim şirketine yatırım fırsatı sunan Büyüyen Şirketler Pay Senedi Fonu’nu tasarruf sahiplerine sundu. Fon, Borsa İstanbul’da süreç gören ve yüksek büyüme göstergelerine sahip şirketlere tek süreçle yatırım yapma fırsatı sunuyor.

Temel stratejisi; güçten teknolojiye, tarımdan otomotive kadar Türkiye’nin esas bölümlerinde faaliyet gösteren, Borsa İstanbul’da süreç gören ve son 3 yıl içinde belirlenen büyüme kriterlerinde yüksek faaliyet performansı kaydeden şirketlere yatırım yapmak olan fon, büyüme temasına ayrıntılı yatırım süreçlerinin dayanağı ve profesyonel portföy yöneticilerinin uzmanlığıyla yatırım imkanı veriyor. Türkiye’nin süratli büyüyen şirketlerine yatırım yapan Ak Portföy Büyüyen Şirketler Fonu, bu özelliğiyle, gerek ferdi, gerekse kurumsal ve profesyonel yatırımcılara, ülkemizin geleceğine eşsiz bir yatırım seçeneği sunuyor.

Ak Portföy’ün uzman fon yöneticileri, Borsa İstanbul’da süreç gören farklı ölçek ve dallarda yüksek büyüme sergileyen şirketleri fona dahil ederken, yatırımcılar, fona yatırım yaptıklarında, alanında öncü ve süratli büyüyen 30 seçilmiş şirketin pay senedine ortak oluyor.

 

Hızlı Büyüyen Şirketlere Yatırım Fırsatı

Borsa İstanbul’da gerçekleşen gong merasiminde konuşma yapan Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı; “‘Büyüyen Şirketlere Yatırım’, pay senetleri varlık sınıfına yatırım yapma konusunda dünyada en yaygın yatırım stratejilerinin başında geliyor. Bugüne kadar Türkiye’de direkt büyüyen şirketlere yatırım yapma odaklı bir fon bulunmuyordu. Ak Portföy Büyüyen Şirketler Pay Senedi Fonu, Türkiye’nin geleceğine istikamet veren, birçok farklı bölümde faaliyet gösteren ve süratli büyüme performansı sergileyen Türk şirketlerine yatırım yapıyor. Bu kapsamda Borsa İstanbul ile birlikte Türkiye’nin birinci büyüme odaklı pay senedi endeksini de ‘Borsa İstanbul Ak Portföy Büyüyen Şirketler Endeksi’ ismiyle ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz.

Küresel piyasalarda olduğu üzere Türkiye’de de tematik fonlara olan ilgi, tasarruf sahiplerinin yatırım tercihlerinin çeşitlendiğini ve farklılaştığını gösteriyor. Ak Portföy’ün pay senedi fonlarıyla ülkemizin ihracatçı şirketlerinden yerli teknolojilerine, yüksek kâr hissesi ödeyen şirketlerinden bankacılık bölümüne kadar Türkiye’nin en geniş yatırım cihanında geleceği şekillendiren çok sayıda temaya kolay kolay yatırım yapma imkânı sunuyoruz. Bu kapsamda sunduğumuz en yeni yurtiçi pay senedi fonumuz ‘Büyüyen Şirketler’ tasarruf sahiplerine eşsiz bir yatırım teması sunarken tıpkı vakitte portföyleri de çeşitlendirme imkanı sağlıyor.

Bu alanda uzun vadede önemli bir kıymet görüyoruz ve yatırımcıların büyüyen şirketlerin üreteceği bu pahaya ortak olmasını istiyoruz. Ak Portföy Büyüyen Şirketler Yatırım Fonumuzun tasarruf sahipleri tarafından büyük ilgiyle karşılanacağını düşünüyorum.” dedi.

 

Ak Portföy, Türkiye’nin en büyük özel kesim portföy idare şirketi

Ak Portföy, bugün prestijiyle yönettiği 300 milyar TL’ye varan varlık büyüklüğü ve yüzde 14 pazar hissesi ile Türkiye’nin en büyük Özel Bölüm Portföy İdare Şirketi.

Ak Portföy’ün başkan pozisyonunu yenilikçi bakış açısıylafarklı varlık sınıfları ve temalarda yeni eserler geliştirerek güçlendireceklerini tabir eden Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı; “Yurt içi ve yurt dışında yaşanan ekonomik ve teknolojik gelişmeleri ve gelişen yatırım temalarını çok yakından takip ediyoruz. Ülkemizde tasarruf sahiplerinin yeni birçok varlık sınıfına yatırım yapabilmesini mümkün kılan rakipsiz bir yatırım fonu çeşitliliğimiz var. Dalda her vakit birincileri gerçekleştiren öncü bir kurum olarak, yatırımcılarımıza daha fazla katma kıymet yaratabilecek yeni eser ve hizmetler sunmaya devam ediyoruz. Bunun bir yansıması olarak, Türkiye’nin büyüme odaklı şirketlerine yatırım yapan birinci ve tek yatırım fonu olma özelliği taşıyan Büyüyen Şirketler Yatırım Fonu’nu yatırımcılarımızla buluşturmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz. Ak Portföy yatırımcıyı odağına alan yaklaşımıyla portföy idare dalımızı küresel standartlara taşımaya ve yatırımcılarımıza daha fazla katma paha yaratmayı hedefleyen yeni eser ve hizmetler sunmaya devam edecek” formunda kelamlarını tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.