DOLAR 32,8516 0%
EURO 35,1969 0.01%
ALTIN 2.449,72-0,32
BITCOIN 21823110.75504%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Hefa Group 84 Ülkeye İhracat Yapıyor

Hefa Group 84 Ülkeye İhracat Yapıyor

ABONE OL
4 Mart 2024 12:12
Hefa Group 84 Ülkeye İhracat Yapıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ürünlerin çeşitliliği ve kalitesi ile dünyanın birçok ülkesinde ilgiyle karşılanan Hefa Group; yarım asırlık geçmişi ve her geçen yıl bünyesine kattığı ülkeler ile ihracattaki gücünü sürdürülebilir kılıyor.

‘Fast and First Quality: Süratli ve Üstün Kalite’ sloganıyla dünyaya açılan, kesimde 69 yıllık dokumacılık ve yapay deri mazisine sahip olan Hefa Group; 2 üretim tesisinde toplam 32.500 m² kapalı alanı ile faaliyetlerini sürdürüyor, yurt dışı pazarında yerini sağlamlaştırıyor.

 

‘En ehemmiyet verdiğimiz pazar yeri Amerika’

Yakın vakitte gerçekleşen Meksika B2B görüşmelerine katılan, 11-15 Mart tarihlerinde ise ‘I Of The World (IOW) Amerika B2B görüşmelerine katılacağını bildiren Hefa Group İdare Şurası Lider Yardımcısı Murat Şahinler: ‘Her geçen yıl farklı ülkeleri de dahil ederek ihracat gücümüzü arttırıyoruz. İhracat stratejimiz, geniş bir coğrafyaya odaklanmaktadır. Ana ihracat pazarlarımız; Amerika, İngiltere, Azerbaycan, İtalya, Polonya, Yunanistan, İspanya, Rusya, Tayland, Kolombiya, Almanya, İsrail, Libya ve Tunus. Bu bölgelerdeki müşterilere, farklı dallarda kullanmak üzere kumaş ve yapay deri eserlerimizi ihraç ediyoruz.

En değer verdiğimiz pazar yeri ise Amerika. Rusya ve Doğu Avrupa ülkeleri de bu sırayı takip ediyor. Fakat, yalnızca bu pazarlarda değil, tıpkı vakitte yeni pazarlara açılmayı da hedefliyoruz. Bu yeni pazarlara açılma sürecinde, stratejik bir planlama ile lokal taleplere uygun eser ve hizmetlerimizi sunarak muvaffakiyet elde etmek ana amacımız.

Tekstil kesimine yatırımlar devam ediyor!

Murat Şahinler: ‘Şirketin dokuma dalındaki yatırımları ve ihracat gayeleri de gelecek için umut verici görünüyor. Şahinler Ailesi’nin başarısı, Türkiye’deki girişimciliğin gücünü ve potansiyelini bir defa daha gösteriyor. İhracat pazarlarımızı genişletmek ve güçlendirmek için çeşitli stratejiler izliyoruz. Bu stratejiler; amaç pazarlardaki talepleri ve eğilimleri tahlil etmek için etkin pazar araştırmaları yürütmek, memleketler arası ticaret fuarlarına katılarak yeni iş temasları kurmak, lokal acenteler yahut distribütörlerle iş birliği yaparak lokal pazara ulaşımı güçlendirmek üzere kıymetli adımları içeriyor. Ayrıyeten, eser yelpazemizi daima geliştirerek ve güzelleştirerek rekabet avantajımızı artırmaya çalışıyoruz.

Döviz kurlarındaki ve enflasyondaki artışlar, ihracat faaliyetlerimizi etkileyebiliyor. Bu nedenle, oluşabilecek riskleri yönetme stratejileri ile finansal planlamamızı bu cins belirsizliklere karşı güçlendiriyoruz. Döviz kurlarındaki artışlar ile başa çıkabilmek için fiyatlandırma stratejilerimizi gözden geçiriyor ve maliyet etkinliğimizi korumak ismine daima iyileştirmeler yapmaya odaklanıyoruz. Enflasyon artışları ile başa çıkmak için verimliliği artırıyor, maliyetleri denetim altında tutarak dirençli bir yapı oluşturuyoruz. ‘sözlerine yer verdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.