DOLAR 33,0985 0.21%
EURO 36,2566 0.55%
ALTIN 2.632,170,41
BITCOIN 21455881.44454%
İstanbul
33°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Köprü yatırım turu tamamlandı – Yatırım alan Ekmob, yurtdışı atağını hızlandıracak
  • Haberuc
  • Ekonomi
  • Köprü yatırım turu tamamlandı – Yatırım alan Ekmob, yurtdışı atağını hızlandıracak

Köprü yatırım turu tamamlandı – Yatırım alan Ekmob, yurtdışı atağını hızlandıracak

ABONE OL
26 Temmuz 2023 09:48
Köprü yatırım turu tamamlandı – Yatırım alan Ekmob, yurtdışı atağını hızlandıracak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

uygulamaya koyduğu SFA (Satış Gücü Otomasyonu) yazılımıyla şirketlerin satış süreçlerini dijitalleştirerek hızlandıran Ekmob, Seri A öncesi köprü yatırım cinsini tamamladı. Finberg, Techone, Yıldız Tekno GSYO ve yatırımcı Koray Gültekin Bahar’ın katıldığı yatırım çeşidiyle birlikte Türkiye pazarının önderi pozisyonundaki Ekmob, büyümesini küresel pazarlarda da hızlandıracak…

Satış takımı otomasyonu yazılımıyla Türkiye’de dal başkanı olan YTÜ Yıldız Teknopark şirketlerinden Ekmob, Türkiye’nin önde gelen fonlarının desteklediği köprü yatırım çeşidini tamamladı. Seri A öncesi köprü yatırım çeşidine Finberg, Techone, Yıldız Tekno GSYO ve yatırımcı Koray Gültekin Bahar katıldı. Hala Doğu Avrupa ve MENA (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) bölgesinde etkin olarak çalışmalarına devam eden Ekmob bu yatırımla birlikte yıl sonuna kadar İngiltere ve Hollanda ofislerini açmayı hedefliyor.

Bugüne kadar, Türkiye’nin önde gelen yatırımcı ve fonları tarafından desteklenen Ekmob, şirketlerin satış süreçlerinin dijitalleşmesini dizayn ederek hem şirketlerin satış fırsatlarını artırıyor hem de maliyet avantajı sağlıyor. Ekmob SFA kullanan satış takımlarının, günlük aktivitelerini daha güzel planlayarak elde edebilecekleri fırsatları nitelik ve nicelik olarak arttırdığını belirten Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener yatırımla birlikte maksatlarını şöyle açıklıyor: “Ekmob, müşteride harcanan vakti azaltarak şirketlere maliyet avantajı sağlıyor. Şimdiye kadar Türkiye, Doğu Avrupa ve MENA bölgesinde sunduğumuz yüzde 100 Türk kaynaklı yazılımımızın bu yatırımla birlikte Avrupa’da da büyümesini hedefliyoruz.”

‘Yabancı yatırımcılara açılacak’

Yatırım cinsine katılan Finberg’in İdare Heyeti Üyesi İhsan Elgin, işletmelerin bayi ve satış süreçlerini dijitalleştirerek saha satış operasyonlarına yenilikçi bir yaklaşım kazandıran Ekmob’u uzun müddettir takip ettiklerini söyledi. Elgin, Fibabanka ile sağlanan sinerjinin yanı sıra Finberg olarak yurt dışında sahip oldukları geniş iş ağıyla, Ekmob’un yurtdışı büyümesini hızlandıracaklarını vurgulayarak,“Kendimizi yatırımcıdan çok stratejik bir ortak olarak konumlandırdığımız bu yatırımla gayemiz Ekmob’un farklı bölgelerde süratle yeni müşterilere erişimini sağlamak ve bir sonraki tipinde da yabancı yatırımcılara açılmasını sağlamak” dedi.

‘Şirketleri daha verimli hale getiriyor’

Techone’ın Yönetici Ortağı Yiğit Arslan ise işyeri verimliliği konusunda çalışan teşebbüslerin sayısı ve derinliğinin pandemi sonrasında ivme kazandığını anlatarak şöyle konuştu: “Saha satış süreçlerinin uçtan uca takibi ve optimizasyonu hem çözülmesi güç bir sorun hem de çözüldüğünde şirketler için büyük bir ödül haline dönüşüyor. Ekmob, entegrasyon kabiliyetleri yüksek eseri aracılığıyla bu süreci verimli ve çok kolay hale getiriyor. Ekmob’un başarılı takımı, şu ana kadar kesiminde kıymetli bir yere oturmayı başardı. Köprü yatırım tipi ile birlikte bu başarılarına bilhassa yurtdışında yenilerini eklemeyi planlıyorlar. Techone VC olarak biz de bu seyahatte kendilerine eşlik etmekten ötürü memnunluk duyuyoruz.”

‘Başarı öyküsüne ortak olacağız’

YTÜ Yıldız Teknopark Genel Müdür Yardımcısı İsa Turgut İnci de 12’nci yatırımlarını Ekmob’a yaptıklarını belirtti. İnci, Ekmob’un Yıldız Teknopark’taki muvaffakiyetini uzun müddettir takip ettiklerini tabir ederek şunları söyledi: “Türkiye’deki başarılı satış grafiğini memleketler arası alanda da göstermelerini arzuluyorduk. Firmanın kurucu ortağı Sunay Şener’le bir ortaya gelerek gelecek vizyonlarını dinledik ve Ekmob’un muvaffakiyet kıssasına ortak olmaya karar verdik. 2022 yılı aralık ayında başladığımız yatırım serimize bugün 12. halkasını eklemiş bulunuyoruz. Bu yatırım çeşidinde ülkemizin değerli fonları ile birlikte olmaktan ve teknoparkımızdan çıkan değerli bir pahaya katkı sağlamaktan mutluluk

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.