DOLAR 32,8516 0%
EURO 35,1969 0.01%
ALTIN 2.449,72-0,32
BITCOIN 21823110.75504%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

Pasifik Teknoloji 6-7 Şubat’ta Talep Toplayacak

Pasifik Teknoloji 6-7 Şubat’ta Talep Toplayacak

ABONE OL
5 Şubat 2024 11:24
Pasifik Teknoloji 6-7 Şubat’ta Talep Toplayacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnşaat ve gayrimenkulden milletlerarası lojistiğe, besinden imalat sanayiine, güçten madenciliğe kadar farklı dallarda kıymetli başarılara imza atan Pasifik Kümesi bünyesinde bulunan Pasifik Donanım Yazılım ve Bilgi Teknolojileri A.Ş. (Pasifik Teknoloji) halka açılıyor. Halk Yatırım Menkul Bedeller liderliğinde gerçekleşecek halka arz için 6 ve 7 Şubat’ta talep toplanacak. Halka arz fiyatı 35 TL olarak belirlenen Pasifik Teknoloji’nin 14 milyon TL’si sermaye artırımı, 13 milyon TL’si ortak satışı olmak üzere nominal bedeli 27 milyon TL olan hisseleri satışa çıkacak. Kelam konusu payların halka arzı ile şirketin yüzde 20,15’i halka açılmış olacak. Kelam konusu hisselerin 18 milyon 900 bin adedi (yüzde 70) yurt içi ferdi yatırımcılara, 8 milyon 100 bin adedi (yüzde 30) ise yurt içi kurumsal yatırımcılara tahsis edilecek. 

Çatısı altında bulunan Destel Bilişim, Ditravo, Icredible ve Destel Connect üzere şirketleri ile siber güvenlikten yazılıma, IT/donanımdan, teknolojik altyapı hizmetlerine kadar çeşitli alanlarda geniş bir hizmet yelpazesine sahip olan Pasifik Teknoloji’nin gerçekleşecek halka arzdan 945 milyon TL halka arz geliri elde etmesi planlanıyor. 

Halka arz gelirinin yüzde 45’ini yatırım harcamalarında, yüzde 35’ini Ar-Ge ve eser geliştirme yatırımlarında ve kalan yüzde 20’sini ise işletme sermayesinde kullanacaklarını tabir eden Pasifik Kümesi CEO’su F. Nusret Dur şöyle konuştu:

Elde edilecek kaynaklarla öncelikli olarak şirketin yeni eserler, iş birlikleri ve inovatif iş tahlilleri konusuna odaklanarak pazar hissesinin artırılmasını hedefliyoruz. Siber güvenlik, teknolojinin bu kadar değerli olduğu günümüz şartlarında, sürdürülebilir faaliyet döngüsünün en kıymetli modülü haline gelmiş durumdadır. Bu kapsamda hem yeni eserlerle hem de yenilikçi tahliller üreterek mevcut müşteri memnuniyetini artırmayı, potansiyel müşterilere ulaşmayı, eser yelpazemizi genişletmeyi ve bölümdeki pozisyonumuzu güçlendirmeyi planlamaktayız.  

Diğer yandan teknolojik altyapıdan yazılıma ve siber güvenliğe kadar uzanan uçtan uca kapsamlı bir hizmet sunabilme kabiliyetine sahip bir şirket olarak yenilikçi teknoloji projeleri, teknoloji tabanlı iş modelleri oluşturacak, daha az insan kaynağı gerektiren Low-Code ya da No-Code platformlar sayesinde faaliyet döngüsünün kısa müddetlerde dijitalleşmesine katkı sağlayacak alanlarda da yeni yatırımlarımız olacak. Bunlara ek olarak Ulaştırma ve Turizm dalına yönelik mevcut Yolcu Taşıma Platformu yazılımımızın kapsamını genişleterek yalnızca biletleme değil, konaklama, araç kiralama, yemek vb. tüm hizmetlerin verilebileceği bir yapıya kavuşmasını da sağlayacağız.

F. Nusret Dur, Bilişim Vadisi Teknopark’ta konumlanan Pasifik Teknoloji’nin, inovatif yazılım ve donanım tahlilleri sunarak şirketlerin dijital dönüşümlerine katkı sağladığına vurgu yaparak, şunları söyledi: “Pasifik Teknoloji olarak 2022 yılını yaklaşık 489 milyon TL ciro ile kapatmıştık. 2023 yılını da yaklaşık 700 milyon TL ile kapatıyoruz. Bu büyümede, teknolojik altyapı projelerinde kaydettiğimiz ilerlemeler, siber güvenlik alanında gerçekleştirdiğimiz eser satışları, TCDD’nin Yolcu Taşıma Platformu yazılımını geliştirmek için üstlendiğimiz işler ve satışını gerçekleştirdiğimiz yazılım ve donanım eserlerdeki artışın tesirli olduğunu söyleyebiliriz.”

“Stratejik iş birliklerine devam edeceğiz”

Potansiyeli yüksek, gelişimi devam eden alanlarda eser geliştirme konusunda çalışacaklarını vurgulayan F. Nusret Dur, “Stratejik amaçlarımıza uyumlu gördüğümüz, hizmet yelpazemizi genişletecek ve global arenada etkileyici bir muvaffakiyet öyküsü yazabileceğimize inandığımız şirketlere, girişimcilere ve eserlere yatırım yapmaya devam edeceğiz. Hem sunduğumuz hizmet hem de eser kalitesiyle Türkiye’de ve dünya genelinde tanınan bir şirket olmayı hedefliyoruz. Bu bağlamda, Ar-Ge’ye ve yeni projelere yatırım yaparak sürdürülebilir bir büyüme sağlamak temel önceliğimizdir.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.