DOLAR 32,8516 0%
EURO 35,1969 0.01%
ALTIN 2.449,72-0,32
BITCOIN 21823110.75504%
İstanbul
27°

AÇIK

SABAHA KALAN SÜRE

TG EXPO ve Kuaförler Derneği’nden sektöre dünya standartlarında fuar, SALONİST EXPO
  • Haberuc
  • Ekonomi
  • TG EXPO ve Kuaförler Derneği’nden sektöre dünya standartlarında fuar, SALONİST EXPO

TG EXPO ve Kuaförler Derneği’nden sektöre dünya standartlarında fuar, SALONİST EXPO

ABONE OL
13 Şubat 2024 12:36
TG EXPO ve Kuaförler Derneği’nden sektöre dünya standartlarında fuar, SALONİST EXPO
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’de ve dünyanın farklı ülkelerinde ferdi ve ulusal katılı tertiplerini üstlendiği imza fuarlarla, bölümünün öncü fuar ve tertip şirketi olan TG EXPO, Kuaförler Derneğiyle yaptığı iş birliği ile Türkiye’ye dünya standartlarında, dala yeni bir fuar kazandırıyor, SALONİST EXPO. Hoşluk, bakım, kuaförlük ve saç bakım- trendleri alanında Türkiye’de yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşımla kapılarını açacak olan SALONİST EXPO, 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

5 kıtada 35 ülkede sıhhat, güç, inşaat ve mobilya üzere farklı kesimlerde düzenlediği fuarlara Türkiye iştirakini üstlenen TG EXPO, ülkemizde, bu yıl 36. sefer düzenlenecek Hoşluk ve Bakım, güç kesiminin buluşma noktası olan ICCI Güç ve Etraf Fuar ve Tertibi, Memleketler arası Seramik Banyo Mutfak Fuarı Unicera ve Türkiye’nin ve bölgenin tek kültür mirası fuarı Heritage İstanbul üzere alanında markalaşmış, ikonik fuarların tertibini yıllardır başarılı ile yürütmektedir. Fuarcılık alandaki milletlerarası deneyimini ve yetişmiş insan kaynağını Türkiye’de yeni fuarların tertibi iş birlikleri yaparak farklı kesimlere taşıyan TG EXPO, Kuaförler Derneği ile vardığı mutabakatla Türkiye’de hoşluk, bakım ve kuaförlük alanında yeni bir fuar kazandırıyor.

SALONİST EXPO’nun tanıtım toplantısı TG EXPO İdare Konseyi Lideri Gönül Akyıldız, TG EXPO Genel Müdürü Cem Şenel ve Kuaförler Derneği Lideri Sabit Akkaya’nın konut sahipliğinde Çırağan Kempinski Otel’de yapıldı.

SALONİST EXPO 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Sektör paydaşlarını bir ortaya getiren toplantıda tanıtımı yapılan SALONİST EXPO, gayeleri, yenilikçi vizyonu, sürdürebilirliğe olan inancı ve dala sunmayı hedeflediği katma pahayla Türkiye’de alanında bir birinci olmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de ve dünyanın farklı coğrafyalarında lokal ve küresel birçok marka fuara imza atan TG EXPO milletlerarası fuarcılık firması ve gönüllülük aslıyla kurulan ve mesleklerine olan tutkularıyla bir ortaya gelen kuaförlerin kurduğu Kuaförler Derneği’nin iş birliği ile 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’ndegerçekleşecek Salonist EXPO, bölümün değerli aktörlerini bir ortaya getirecek.  SALONİST EXPO ayrıyeten, kesimin ihtiyaçlarına karşılık verirken sürdürülebilir bir gelecek için çalışacak, bölgenin ve Türkiye’nin ticaret merkezi olmanın yanı sıra yenilikçi yaklaşımı ile trendlere taraf veren çok özel bir platform olacak. Üç gün sürecek olan fuarda, en yeni trendler, en yeni teknolojiler ve ekipmanlar; gösteriler, eğitim ve panellerle dünya trendleri usta isimlerin iştiraki ile meraklılarıyla buluşacak.

Sektör paydaşlarının, Türkiye’de faaliyet gösteren markaların yöneticilerinin iştiraki ile gerçekleşen toplantıda TG EXPO ismine kelam alan TG EXP Genel Müdürü Cem Şenel: “2008 yılında “Think Küresel – Global Düşün” mottosuyla kurulan TG Expo, güç, besin, besin bileşenleri, ambalaj sanayi, kozmetik, dokuma, mermer, seramik, yapı, onarım, müzecilik ve otel ekipmanları kesimlerinde gerek kendi fuarlarını, gerekse dünyanın en kıymetli fuarlarının Türkiye iştiraklerini gerçekleştiriyor. TG Expo, T.C. Ticaret Bakanlığı tarafından verilen, yurtdışı fuarların ulusal iştirak tertiplerini gerçekleştirme müsaadesine sahip olup, bu alanda ülkemizde faaliyet gösteren az sayıda firmadan biridir. Benim hatırladığım kadarıyla yalnızca 27 kurum ve kuruluş bu yetkiye sahiptir. Bunların bir kısmı, sanırım 9’u ticaret odası, ihracatçı birlikleri üzere kamu diyebileceğimiz kısım olup, bu alanda faaliyet gösteren özel teşebbüs firma sayısı yalnızca 18’dir. TG Expo, bu 18 firmadan biridir. Bu iş sahiden ileri düzey fuarcılık yeteneği gerektirir ve bu firmalar gerek finansal yapılarıyla gerek iştirakçi memnuniyet ölçümleri ile Ticaret Bakanlığı tarafından daima denetlenmektedir. 5 kıtada, Amerika Birleşik Devletleri’nden İtalya’ya, Hindistan’dan Almanya’ya çok sayıda ülkede gerek kendi fuarlarımızla gerek ferdi ve ulusal iştirak organizasyonlarımız ile Türk firmalarının memleketler arası pazarlarda eser ve hizmetlerini tanıtmaları ve ihracatlarını geliştirmeleri için çalışıyoruz.

İşimizi üç kümede sınıflandırıyoruz: Birincisi; yurt dışı fuarların ulusal ve ferdî iştirakleri. İkincisi; yurt dışında kendi düzenlediğimiz fuarlar. Son olarak da yurt içi fuarlarımız. Jakarta – Endonezya’da Yer Fuarı, Addisababa – Etiyopya’da Güç Fuarı, Taşkent – Özbekistan’da Hotel Ekipmanları Fuarı, Abu Dabi – Birleşik Arap Emirlikleri’nde Kültürel Miras ve Müzecilik Fuarı, Doha – Katar’da Ağabeye ve Gelinlik Fuarı düzenliyoruz. Gerçekleştirdiğimiz fuar tertiplerinde, iştirakçi firmalarımıza, danışmanlık, teşvik ve mevzuatlarla ilgili bilgilendirme ve takip, nakliye, gümrük süreçleri, heyetim, seyahat, konaklama ve vize alımına takviye dahil olmak üzere tüm süreçlerde “anahtar teslim” tabir edebileceğimiz bir hizmet veriyoruz. Bu bakımdan memleketler arası standartlarda fuarcılık tecrübesi sunduğumuzu rahatlıkla söz edebilirim.  Yurt içinde ise uzun müddettir düzenlediğimiz fuarlarımız var. En kıymetli olanları şöyle, önümüzdeki ay 36.’sı yapılacak olan Hoşluk ve Bakım İstanbul Milletlerarası Medikal Estetik ve Anti-Aging ve Profesyonel Kozmetik Eser ve Ekipmanları Fuarı, Yeniden bu yıl 8.’si yapılacak olan HERITAGE İSTANBUL Muhafaza, Onarım, Arkeoloji, Müzecilik ve Kütüphanecilik Fuar ve Konferansı, Tekrar bu sene 28.’si yapılacak olan ve Kojenerasyon Derneği ile birlikte düzenlediğimiz ICCI – Memleketler arası Güç ve Etraf Fuarı ve Konferansı THBB ile birlikte düzenlediğimiz ve 10.’su yapılacak olan Hazır Beton Fuar ve Kongresi TSF ile ortak düzenlediğimiz, bu yıl 38.’si yapılacak olan UNICERA – Memleketler arası Seramik, Banyo, Mutfak fuarımız. Dikkat ettiyseniz yurt içindeki fuarlarımızın değerli bir kısmını, ilgili dalın en aktif STK’sıyla, dernek yahut federasyonuyla birlikte gerçekleştiriyoruz. SALONİST EXPO fuarımızı da bu dalın duayen kurumu olan Kuaförler Derneği ile ortaklaşa gerçekleştireceğiz. Umarın SALONİST EXPO da başka fuarlarımız üzere uzun soluklu ve gerek iştirakçileri gerek ziyaretçileri açısından verimli bir ticari platform olarak, dünya fuar takviminde yerini alacaktır.”

Kuaförler Derneği ismine toplantıda bir konuşma yapan Lider Sabit Akkaya, Kuaförler Derneği’nin kuruluşuna ve amaçlarına değinerek, kelamlarına şöyle devam etti: “Gönül seyahatimiz 1984 yılından bu yana sürerken bu seyahatte verdiğiniz maddi ve manevi dayanaklar için bir kere daha teşekkür etmek isterim. Natürel ki bu seyahat birinci günkü heyecan ve güçle devam ediyor. Bu devamlılıkta tüm üyelerimizin, idare heyeti üyelerimizin ve markaların siz pahalı temsilcilerinin dayanağı büyük değer taşıyor. Bugün yepisyeni bir amaca yanlışsız yola çıkıyoruz. Yıllardır hasretini duyduğumuz, yurt dışındaki örneklerini görüp ülkemizde eksikliğini hissedip gerçekleşmesini istediğimiz, bölümümüze özel bir fuar, bir buluşma platformu için buradayız. Bu heyecana ortak olan ve yürekten destekleyen; meslek liselerinde tahsil gören öğrencilerin vizyonuna katkı sağlamak maksadıyla yurdun dört bir yanından bu buluşmaya gelmelerini sağlayacak olan Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul ve İzmir Ticaret odaları kesim temsilcilerimize bilhassa teşekkür ederim.”

Toplantıda son olarak kelam olan Kuaförler Derneği İkinci Lideri Emrah Kemendi, konuşmasında 24-26 Kasım 2024 tarihleri ortasında İstanbul Kongre Merkezi’nde yapılacak SALONİST EXPO içeriği ile ilgili bilgiler verdi: “Cem beyefendiye TG Expo’yu ve memleketler arası fuar örneklerini paylaştığı için teşekkür ederim. Bizler her ne kadar birbirleriyle rakip olan işletmeler olsak da her vakit bir ortaya gelmeyi seven, birbirinden beslenen, ilham alan bir meslek grubuyuz. İlham veren içerikler ve saç dizaynları dalımızı besleyen değerli ögeler. Bu maksatla geniş kitlelerin ilgisini çekeceğiniz düşündüğümüz üç günlük program içerisinde hem tüketicilere seslenecek gelin saç ve makyaj trendlerinin yer alacağı hem de üyelerimizin kendi çalışmalarını sergileyecekleri bir birinci gün planladık. Kalan iki gün ise farklı başlıklardaki düşündürücü paneller ve ilham veren gösteriler planladık. Bu panel ve gösterilerin markaların kendilerini yansıtacakları en heyecan verici kısımlar olduğunu biliyoruz.  Fuarın son aktifliği ise derneğimiz artistik grubunun yapacağı özel final gösterisi olacak. Kesimimizde geleceğin hoşluk teknolojilerinden, toplumsal medyaya, salon dizaynlarından, insan kaynağı ve mesleksel eğitimin ehemmiyetine uzanan paneller, trendleri yansıtan workshop’lar ve natürel ki olmazsa olmazımız olan saç defileleri ile büyük kaynaşma ve ilham.

Özetlemek gerekirse fuarın gerek bir ortaya gelmekten memnunluk duyan meslektaşlarımızın bir buluşma noktasına gerekse de ilham veren çalışmaların sergilenmesine imkan tanıyan ve dünyadaki örneklerinde olduğu üzere yıllarca sürecek bir platform olması hayalini taşıyoruz. Bu hayale ulaşmada sizlerin sağlayacağı katkıların ne kadar kıymetli olduğunu bir defa daha belirtmek isterim.”

 

ORGANİZATÖR HAKKINDA

2008 yılında “Think Küresel – Global Düşün” mottosuyla kesimde engin deneyime sahip profesyoneller tarafından memleketler arası standartları Türkiye’ye kazandırmak emeliyle kurulan TG EXPO MİLLETLERARASI FUARCILIK A.Ş. birçok birincisi gerçekleştirerek Türk fuarcılık dalının gelişimine takviye veren yenilikçi bir marka olmuştur. Dünyanın en büyük fuar organizatörlerinin milletlerarası çatı derneği olan UFI ve dünya çapındaki kongre ve memleketler arası toplantılar bölümünün en kıymetli birliklerinden biri olan ICCA’ya üyelikleri bulunan TG Expo, T.C. Ticaret Bakanlığı’ndan yurt dışı fuarların ulusal iştirak tertiplerini ve fuar ana organizatörlüğü gerçekleştirmek üzere akredite bir şirkettir. 5 kıtada 35’ten fazla ülkede ferdî ya da ulusal iştirak tertipleri, Türkiye ve yurt dışında ana organizatörlüğünü üstlendiği fuarlar ile Türk firmalarının mahallî ve memleketler arası pazarlarda eserlerini tanıtmalarını ve ticaret hacimlerini genişletmelerini sağlamaktadır.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.