DOLAR 32,2625 0.06%
EURO 35,1190 0.04%
ALTIN 2.505,980,23
BITCOIN 2137166-0.90758%
İstanbul
20°

KAPALI

SABAHA KALAN SÜRE

Turgay ŞAHAN, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı oldu
  • Haberuc
  • Ekonomi
  • Turgay ŞAHAN, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı oldu

Turgay ŞAHAN, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı oldu

ABONE OL
26 Mayıs 2023 22:24
Turgay ŞAHAN, GÜSOD Yönetim Kurulu Başkanı oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Güvenlik Servisleri Tertip Derneği (GÜSOD) Olağan Genel Konseyi, 25 Mayıs 2023 Perşembe günü İstanbul’da yapıldı. İdare Şurası Başkanlığı vazifesine TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Turgay ŞAHAN seçildi. Vazifesi Murat KÖSEREİSOĞLU’ndan devralan ŞAHAN, “Kurulduğu günden bu yana ülkemizin özel güvenlik dalı gelişim sürecine dayanak veren derneğimizin; faaliyetlerine çok bedelli katkıları olan Sayın KÖSEREİSOĞLU’na çok teşekkür ediyorum. Şahsım ve yeni İdare Heyeti üyelerimiz; misyon dönemimiz mühletince, derneğimizin kurumsal yapısını güçlendirme çalışmalarımıza, yasa ve mevzuat düzenlemelerinde faal rol üstlenme çabalarımıza ve özel güvenlik vazifelilerinin özlük haklarındaki güzelleştirme çalışmalarımıza birebir kararlılıkla devam edeceğiz” dedi.

Özel güvenlik bölümünde yeni istihdam alanları yaratmaya yönelik çalışmalarını sürdüren Güvenlik Servisleri Tertip Derneği (GÜSOD), 2023-2025 Yönetim Devri için Olağan Genel Heyet Toplantısını 25 Mayıs 2023 tarihinde icra etti. Genel Konseyde, GÜSOD İdare Heyeti Başkanlığı misyonuna TAV Özel Güvenlik Hizmetleri A.Ş Genel Müdürü Turgay ŞAHAN seçildi.

GÜSOD’un şu an bulunduğu güçlü pozisyonuna gelmesine çok pahalı katkılar sağlayan geçmiş devir İdare Konseyi Başkanları’na ve İdare Şurası Üyeleri’ne teşekkürlerini sunarak vazifesi Murat KÖSEREİSOĞLU’ndan devralan Şahan, yapılacak çalışmalarla özel güvenlik dalının gelişim sürecini destekleyeceklerinin altını çizdi. 

“ÖZLÜK HAKLARI KONUSUNDAKİ UYGUNLAŞTIRMA ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Özel güvenlik kesiminin en önde gelen sivil toplum kuruluşu olan GÜSOD’un kurumsal kimliğini ön plana çıkartma çalışmalarına yeni periyotta de tıpkı kararlılıkla devam edeceklerini belirten Şahan, “2004 yılında, 5188 Sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Yasa’nın hayata geçmesiyle birlikte dalımız büyük bir gelişim gösterdi. Dalın tüm taraflarıyla yakın temaslar kurarak yasa ve mevzuat düzenlemelerinde faal rol üstlenme çabalarımıza devam edeceğiz. Ayrıyeten özel güvenlik vazifelilerinin özlük haklarındaki uygunlaştırma çalışmalarımızı da birebir kararlılıkla sürdüreceğiz. Özel güvenlik dalının vizyonunu oluşturmak ve dalda Avrupa Birliği standartlarına erişmek üzere üyesi olduğumuz Avrupa Özel Güvenlik Hizmetleri Konfederasyonu ile olan bağlarımızı ve iş birliğimizi bu devirde daha da geliştirmeyi hedefliyoruz. Olağan Genel Şura Toplantımız sonrasında İdare Şurası Üyeliği devam eden ve yeni seçilen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyor ve muvaffakiyetler diliyorum. Derneğimizin bu günlere ulaşmasında çok pahalı katkıları olan geçmiş periyodun İdare Şurası Liderimiz Murat KÖSEREİSOĞLU ile İdare Şurası Üyeliklerinden ayrılan arkadaşlarımıza teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

“PANDEMİNİN TÜM ZORLUKLARINA KARŞIN, KESİMİMİZİN GELİŞİM SÜRECİNE KATKI SUNDUK”

KÖSEREİSOĞLU ise, “16 Haziran 2021 tarihinde gerçekleşen Olağan Genel Konsey Toplantımız sonrası başladığımız misyonu, bugün Sayın Turgay ŞAHAN’A devrediyorum. Yeni idare konseyimize seçilen arkadaşlarımızı tebrik ediyorum ve kendilerine muvaffakiyetler diliyorum. Şimdiye kadar olduğu üzere önümüzdeki devirlerde de kıymetli tertipler gerçekleştireceklerinden ve GÜSOD’un kurumsal kimliğini ön plana çıkartacak faaliyetleri hayata geçireceklerinden hiçbir kuşkum bulunmuyor. Görevde olduğum müddet boyunca; pandeminin tüm zorluklarına karşın, dalımızın gelişimine katkı sunmaya devam ettik. Derneğimizin kurumsal kimliğini ön plana çıkarma çaba ettik ve bölümümüzün kamu nezdindeki temsiline ehemmiyet verdik. 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Yasa ve ilgili Yönetmeliğinde yapılması öngörülen düzenlemeleri yakından takip ederek, özel güvenlik vazifelilerinin özlük haklarındaki düzgünleştirme çalışmalarımızı sürdürdük. 2022’nin haziran ayından gerçekleştirdiğimiz çalıştayda kararlaştırıldığı üzere önümüzdeki yılsonuna kadar özel güvenlik alanlarında ihtisas eğitimleri sertifika programları hayata geçirilecek. Ayrıyeten üniversitelerde özel güvenlik alanında lisans programının açılmasını da bekliyoruz. 6 Şubat’ta yaşadığımız sarsıntı felaketinde GÜSOD olarak, bölgeye imkânlarımız dâhilinde 1.500 adet kalın polar battaniye ile 36 bin TL meblağında maddi takviye sağladık” dedi.

25 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleşen GÜSOD Olağan Genel Şura Toplantısında yapılan seçimler sonrası 2023-2025 yönetim devri vazife tertibi şu biçimde belirlendi:

YÖNETİM KONSEYİ LİDERİ: Turgay ŞAHAN

YÖNETİM HEYETİ ÜYELERİ: Yiğit GÜRÇAY, Levent OSKAY, Kağan GÜMÜŞ, Memet HANLIOĞLU, Ünal BAY, Özcan KAYA

DENETİM ŞURASI ÜYELERİ: Savaş AYDIN, Engin CEP, Göksel KAYA

YÜKSEK İSTİŞARE ŞURASI ÜYELERİ: Levent GÜLER, Cavit HABİB, Murat KÖSEREİSOĞLU

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.